۸۴۲۶بازدید
احمدی نژاد اجرای گفت: این جزو آرزوهای من بوده است که هم معوقه ها را بدهیم و هم حقوق ها را به صورتی اصلاح کنیم که کسانی که سی، چهل سال برای این کشور زحمت کشیده اند در نهایت آرامش و با سربلندی زندگی کنند.
کد خبر: ۲۶۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۸۷ - ۱۳:۲۶ 26 November 2008
امتیاز خبر: 91 از 100 تعداد رای دهندگان 8426
معوقه های بازنشستگان که قرار است به صورت سهام پرداخت شود، بر اساس برنامه زمانبندی شده، در صورت رسیدن به نتیجه نهایی، به صورت نقدی پرداخت خواهد شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای احمدی نژاد در جمع هشتاد نفر از بازنشستگان در محل قدیم مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: پس از بررسی ها، دیدیم سهام، مشکل بازنشستگان را برطرف نمی کند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم بر اساس ساز و کاری، این سهام را به سازمان بازنشستگی و برخی نهادهای دیگر منتقل کنیم تا آنها پول نقد به بازنشستگان بپردازند.

وی این کار را مستلزم برنامه ریزی دقیق دانست و تصریح کرد: چون این مبلغ پول کلانی خواهد شد و دقیق اجرا نکردن آن مسلماً ضررهایی به اقتصاد کشور، بورس و به خود افراد و دولت وارد می کند، باید صبر داشته باشیم تا با برنامه ریزی دقیق به پیش برویم و پس از به نتیجه رسیدن، آن را اجرایی کنیم.

احمدی نژاد اجرای گفت: این جزو آرزوهای من بوده است که هم معوقه ها را بدهیم و هم حقوق ها را به صورتی اصلاح کنیم که کسانی که سی، چهل سال برای این کشور زحمت کشیده اند در نهایت آرامش و با سربلندی زندگی کنند.

رئیس جمهور با اشاره به برخی مشکلات بازنشستگان در درمان بیماری ها گفت: از آقای مصری (وزیر رفاه و تأمین اجتماعی) می خواهم با طراحی بیمه تکمیلی به صورتی عمل کند که این مشکل نیز برطرف شود.

احمدی نژاد با اشاره به درخواست جمعی از بازنشستگان برای تأسیس بیمارستانی خاص برای آنان افزود: با اصل این درخواست موافقم و آن را در دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح و پیگیری می کنیم.

وی در خصوص درخواست بازنشستگان برای تشرف به حج عمره گفت: با سازمان حج و زیارت نیز صحبت هایی خواهیم کرد تا سهمیه ای ویژه به صورتی که همه بازنشستگان بتوانند در زمانی مشخص از آن استفاده کنند برای آنها در نظر گرفته شود.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش احترام به بزرگان خانواده ها را باعث نزول رحمت خدا دانست و افزود: گفته اند که شما این جلسه را برای سپاس از خادمان خود برگزار کرده اید، اما معتقدم که همواره ما باید سپاسگزار شما پیشکسوتان باشیم چون آنچه در جامعه امروز جاری است حاصل زحمات چند ده ساله شماست.

رئیس جمهور خواستار تغییر نامی شد که بر این قشر فرهیخته و پرتجربه گذاشته اند و گفت: خود شما اسم زیبایی پیدا کنید که نشان دهنده اعتلایی باشد که از وجود شما نشأت می گیرد.

وی از همه دستگاه ها خواست با برنامه ریزی مدون، در پایان هر سال از کسانی که با تجربه فراوان از نظام اداری جدا می شوند و به جمع بازنشستگان می پیوندند به صورتی ویژه قدردانی کنند.

رئیس جمهور همچنین خواستار تجلیل مردم از این قشر فداکار شد و گفت: پیشنهاد می کنم همایشی بزرگ به صورت سرتاسری در جایی مثل ورزشگاه آزادی برگزار شود تا مردم از کسانی که 25 تا 30 سال از عمر خود را برای خدمت به کشور صرف کرده اند قدردانی کنند.

وی اجرای قانون بر زمین مانده برای افزایش حقوق بازنشستگان را نخستین گام در جهت خدمت رسانی به آنان دانست و افزود: این حرکتی بود که با همکاری دولت و مجلس صورت گرفت و ترمیمی اتفاق افتاد.

احمدی نژاد ادامه داد: البته باید از خود بپرسیم که آیا با اجرای این قانون کار ما تمام شده است؛ مطمئناً جواب منفی خواهد بود؛ تازه کارمان آغاز شده است.

وی گفت: باید ببینیم از این به بعد چه کارهایی دیگری باید انجام دهیم.

پیش از سخنان رئیس جمهور، معلم کلاس اول آقای احمدی نژاد به نمایندگی از بازنشستگان از دولت برای اجرای قانون افزایش حقوق بازنشستگان قدردانی کرد.

گروه کر سازمان بازنشستگان هم در حضور رئیس جمهور سرودهایی اجرا کرد.

وزیر رفاه و تأمین اجتماعی نیز در آغاز مراسم گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه ارائه کرد.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
حالا تا جند سال ديگر هم بايد منتظر معوقه بازنشستگي باشيم آنهم مشروط بر اينکه آيا زنده باشيم يا نه
ناشناس
|
-
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
علي رغم تبليغات زياد حقوق 237 هزارتوماني اينجانب در نظام جديدهيچ تغييري نكرده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
ترميم حقوق بازنشستگان كار بزرگي بود كه در دولت آفاي احمدي نژاد به سر انجام رسيد و بايد از ايشان تشكر كرد .در اين مملكت به دو گروه بيشترين ظلم شده بود . گروه اول بازنشستگان بودند كه الحمدالله مشگلشان تا حدي حل شد . گروه دوم بيكاران بخصوص فارغ التحصيلان دانشگاهي هستند كه هنوز برنامه خاصي براي آنها ريخته نشده است اميدوارم كه فكري هم براي اين قشر از جامعه بشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
اميدواريم دولت به فكر قانون پرداخت هماهنگ به كارمندان را نيز در دستور كار قرار دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
با سلام من يك بازنشسته لشگري هستم كه مدت 3ساله است بازنشسته شدم بهترين متخصص هواپيما (ApG فلايت كنترل ) بعد از بازنشسته شدن و دريافتي حقوق افسرده شدم جوابگوي خانواده نبودم تا اينكه مردي در دولت پيدا شد كه نشاط وشادابي را به ما ارزاني داد وثابت نمود كه حرف و عملش يكي است خداوند نگهدارش باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
هنوز مشكل بازنشستگان تامين اجتماعي حل نشده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
فراموش نكنيد كه لايحه مربوطه در دولت خاتمي تهيه و به مجلس هفتم ارائه شد كه دولت نهم آن را پس گرفت و با سه سال تاخير به صورت ناقص اجرا كرد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
از آقاي رئيس جمهور انتظار داريم پرداخت معوقات كاركنان وزارت خانه هاي ديگر از جمله وزارت خارجه را نيز در دستور كار قرار دهند چراكه خانواده ها براي آن حساب باز كرده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
همان طور که وقتی اشکالی هست گفته می شود باید از کارهای خوب هم قدردانی کرد. من یک وظیفه بگیرم. مستاجر و تنها منبع درآمدم همین حقوق بود که از آقای احمدی نژاد و دولت ایشان و نمایندگان مجلس بابت این همکاری ممنونم و دعاگو. خوشحالم که به جای سهام می خواهند پول بدهند. چون با حقوق قبلی بیشتر وقت ها به فامیل و دوستان بدهکار بودم. امیدوارم بتوانم زودتر بدهی ام را بدهم. دست همه دست اندرکاران این طرح وتصمیم گیری دست نکند. دست خدا به همراه آن ها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
از اقاي رئيس جمهور و وزير محترم رفاه درخواست دارم كه بين بازنشستگان تامين اجتماعي و بازنشستگان لشكري و كشوري تبعيض قائل نشوند و همه اين قشر زحمت كش را با يك چشم نگاه كنند.
با تشكر-ارغواني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۶
از دولت انتظار داریم قبل اراینکه ار ارزش مطالبات بدلیل افزایش نرخ تورم کاسته شود نسبت به پرداخت آن اقدام نماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۸۷/۰۹/۰۷
دولت محترم با سه سال تاخیر این کار را انجام داده بنا بر این نباید با این همه غوغا وتشکر آن هم به خاطر انجام تکلیف قانونی دولت مردان راطلبکار نمود.

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: