۲۴۳۵۸بازدید
حاجی بابایی در پایان در خصوص شایعات مربوط به تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه اظهار داشت: مدارس در روز پنجشنبه تعطیل نخواهد بود و باید کلاسهای آموزش و ضمن خدمت در مدارس سطح کشور برگزار شود.
کد خبر: ۱۲۱۲۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۲ 21 September 2010
امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 24358
وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس کشور روز پنجشنبه اول مهرماه تعطیل نیست و کلاسهای درس برپا می شود.

حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه همایش میثاق نامه معلمان جدیدالاستخدام آموزش و پرروش استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهراظهار داشت:  این اعتبار امروز به 8 هزار مجتمع روستایی ایجاد شده در کشور پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه برای هر یک این مجتمع های آموزشی 20 میلیون ریال پرداخت کرده ایم، افزود: این اعتبار علاوه بر سرانه دانش آموزی عادی برای این مجتمع ها در نظر گرفته شده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اعتبار 10 تا 50 میلیون ریالی در نظر گرفته شده برای این مجتمعها  در سال جاری اضافه کرد: احتمال دارد با تامین اعتبارات خاص و لازم تا پایان سال جاری این سرانه ویژه افزایش یابد.

حاجی بابایی در پاسخ به این سئوال که منابع مالی این اعتبارات که خارج از بودجه سال 89 وزارت وزیر آموزش و پرورش می باشد ازکجا تامین شده است ادامه داد: خبرنگاران در خصوص بودجه وزیر آموزش و پرورش و تامین اعتبارات آن خیلی سئوال نپرسند.

وی با بیان اینکه امروز منابع مالی و اعتباری وزارت وزیر آموزش و پرورش مدیریت می شود، خاطرنشان کرد: اینکه آموزش و پرروش ادعای کسر بودجه ندارد خیلی مهم است و اعتبارات این وزارتخانه با کمک مجلس ودولت تامین می شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: پرداخت سرانه آموزشی به مجتمع های روستایی و تامین اعتبارات اضافه در آن با مدیریت منابع مالی ایجاد شده و در این خصوص کار با سرعت پیش می رود.

وی همچنین در خصوص حذف کنکور از سال 91 گفت: در این خصوص با وزارت علوم بحث و گفتگو انجام شده و با دستیابی به جمع بندی های لازم و مهیا شدن شرایط در اولین فرصت کنکور سراسری حذف خواهد شد.

حاجی بابایی در پایان در خصوص شایعات مربوط به تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه اظهار داشت: مدارس در روز پنجشنبه تعطیل نخواهد بود و باید کلاسهای آموزش و ضمن خدمت در مدارس سطح کشور برگزار شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در خصوص تفکیک سالن های ورزشی در مدارس که برای اولین بار در کشور احداث می شود متذکر شد تعدادی از سالن های ورزشی و استخر در مدارس کشور ساخته شده و با شروع مهرماه به بهره برداری خواهد رسید.


اشتراک گذاری

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: