۲۶۶۲۷بازدید
کد خبر: ۱۱۶۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۳ 25 August 2010
امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 26627
آدرس سامانه تغییر نشانی و کدپستی کارت ملی اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متقاضیان برای تغییر در کارت ملی خود باید به سامانه تغییر نشانی کارت ملی مراجعه کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور روز دوشنبه از راه اندازی سامانه ثبت تغییرات کد پستی ایرانیان خبر داده بود. نلظمی اردکانی گفت: کارت ملی این افراد با همان مشخصات و بدون تغییر و فقط با تغییر کدپستی جدید، برای آنان صادر و به نشانی جدید ارسال خواهد شد.

ناظمی اردکانی با بیان این که این سامانه همه مهاجرت های درون و برون شهری شهروندان را رصد خواهد کرد، گفت: کارت ملی جدید افراد، حداکثر در یک ماه به نشانی آنان ارسال خواهد شد.وی با بیان این که این طرح از حدود دو ماه گذشته، به صورت آزمایشی آغاز شده است، اظهار داشت: این سامانه مانع از حضور فیزیکی شهروندان، در شعب ثبت احوال می شود.

ناظمی اردکانی افزود: شهروندانی که از محلی به محل دیگر نقل مکان می کنند، باید با مراجعه به این سایت، نشانی جدید خود را وارد کنند و پس از آن، در دو روز کارت ملی جدید درخواست کننده با کدپستی جدید صادر خواهد شد.وی تصریح کرد: در کارت ملی جدید، هیچ‌گونه تغییری به جز تغییر در کدپستی ایجاد نخواهد شد.

ناظمی اردکانی گفت: پس از صدورکارت ملی جدید، این کارت حداکثر در مدت یک ماه به نشانی جدید درخواست کننده ارسال خواهد شد.وی افزود: تا زمان درخواست کارت جدید، کارت ملی قبلی کماکان معتبر خواهد بود.

رئیس سازمان ثبت احوال با بیان این که برای تغییر و دریافت کارت ملی جدید، مبلغ هزار تومان از متقاضی دریافت خواهد شد، افزود: مأموران پستی پس از تحویل کارت ملی جدید از فرد متقاضی، کارت ملی قبلی را دریافت می کنند و به ثبت احوال تحویل خواهند داد. وی تصریح کرد: برای صدور کارت ملی با کدپستی جدید، نیازی به عکس یا مدارک دیگر نیست.

آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان را در تابناک اجتماعی بخوانید.

اشتراک گذاری

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: