۳۶۰۵۴بازدید
هرچند از ابتدا قرار بر پخش این سریال از تلویزیون بود اما حالا این سریال از 30 شهریور ماه با برنامه هر هفته 3 قسمت در یک بسته در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد تا آن را از سوپرمارکت‌ها بخرند.
کد خبر: ۱۱۶۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۴ 24 August 2010
امتیاز خبر: 91 از 100 تعداد رای دهندگان 36054
بالاخره غائله سریال «قهوه تلخ» به کارگرانی مهران مدیری با پخش در فروشگاه‌های معتبر کشور و پخش در شبکه نمایش خانگی به پایان رسید

همشهری آنلاین نوشت:

هرچند از ابتدا قرار بر پخش این سریال از تلویزیون بود اما حالا این سریال از 30 شهریور ماه با برنامه هر هفته 3 قسمت در یک بسته در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد تا آن را از سوپرمارکت‌ها بخرند. تولید این سریال از تیرماه 1388 آغاز شد اما خبرهای ساخت این کار از خردادماه سال گذشته توسط مدیر شبکه 3 سیما اعلام شد اگرچه در نهایت اعلام شد که این کار به سفارش سیما ساخته نشده‌است.

خردادماه سال گذشته ‌اصغر پورمحمدی، مدیر شبکه 3 سیما در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که در راستای نامگذاری امسال به نام اصلاح الگوی مصرف، شبکه 3 سیما قصد دارد سریالی با توجه به این مضمون بسازد. با اینکه هنوز نام این کار مشخص نشده بود و در مرحله تولید بود مدیر شبکه 3 سیما مهران مدیری را به‌عنوان کارگردان این اثر معرفی کرد.

تا آن موقع هنوز نامی از سریال و عوامل آن نبود جز نویسندگان همیشگی کارهای مهران مدیری، امیر مهدی ژوله و خشایار الوند.
در ماه‌های بعد به‌تدریج اسامی بازیگران این کار مشخص شد و ‌در مرداد سال گذشته هاشم رضایت، قائم مقام مدیر شبکه 3 سیما اعلام کرد که سریال جدید مهران مدیری در 50 یا 90 قسمت برای پخش در شب‌های پاییز ساخته خواهد شد.

ساخت سریالی با کارگردانی مهران مدیری به‌دلیل استقبال خوب مخاطبان همواره از سوی مطبوعات بازتاب خوبی دارد. این سریال هم از این موضوع مبرا نبود و تا مهرماه سال گذشته مدام اعلام می‌شد که مهران مدیری ساخت مجموعه جدید خود با نام «قهوه تلخ» را آغاز کرده و پخش آن از اول آبان ماه آغاز می‌شود.

خبرها از معرفی بازیگران و خلاصه داستان این سریال همچنان ادامه داشت تا آبان ماه رسید و خبری از پخش سریال نبود، به‌جای آن هاشم رضایت در گفت‌وگو با فارس از توقف کار مهران مدیری خبر داد و اعلام کرد توقف کار به‌دلیل تغییر دکور بوده و پس از دهه اول ماه محرم روی آنتن می‌رود. خبرها همچنان ادامه داشت و گروه کارش را ادامه می‌داد. در دی ماه اعلام شد که آخرین مجموعه مهران مدیری از اواخر بهمن ماه و پس از پایان ایام عزاداری آخر ماه صفر روانه آنتن شبکه 3 سیما خواهد شد.

همان موقع‌ها داستان کمی تغییر کرد و به‌تدریج زمزمه‌های پخش نشدن این کار به گوش رسید. اواخر سال گذشته یعنی زمانی که اسامی کارهای نوروزی تلویزیون معرفی می‌شد، خبر‌هایی مبنی بر اختلاف میان تلویزیون و گروه سازنده قهوه تلخ به گوش رسید. هرچند که این خبرها در‌گوشی بود ولی نامی هم از کار مهران مدیری در بین سریال‌های نوروزی به چشم نمی‌خورد.

هاشم رضایت، قائم مقام شبکه 3 سیما اسفند گذشته اعلام کرد:« پیش از این قرار بود مجموعه تلویزیونی «قهوه تلخ» پس از ماه صفر به روی آنتن شبکه 3 سیما برود اما قطعیت این زمان از بین رفت و تکلیف پخش این سریال به‌زودی مشخص خواهد شد.» وی به برگزاری جلسه‌ای اشاره کرد که طی آن تصمیم گرفته خواهد شد که این کار از همان آخر ماه صفر به روی آنتن برود یا اینکه پخش آن از ابتدای نوروز 89 آغاز شود.

آخر سال گذشته خبری روی خبرگزاری فارس قرار گرفت با این مضمون که مدیران شبکه 3 بنا دارند مجموعه جدید مهران مدیری را سال 89 روانه آنتن کنند اما خبر مهم‌تر در این زمینه، از پخش این سریال پس از ایام نوروز 89 حکایت داشت.

با این حال، نوروز امسال تلویزیون بدون حضور مهران مدیری سریال‌هایش را به نمایش گذاشت‌ و پس از آن شایعات بیشتر شد. با اینکه هر دو طرف سعی در انکار این قضیه داشتند اما شایعه وجود مشکلات مالی دو طرف در اوایل روزهای سال 1389‌‌روی خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفت.

در این گزارش آمده بود‌ طبق صحبت‌هایی که در آخرین جلسه‌ برای توافق میان مدیران شبکه سوم سیما و تهیه‌کنندگان این سریال برگزار شده، ظاهرا از طرف مدیر شبکه سوم سیما رقم 5/3 میلیارد تومان برای خرید این سریال پیشنهاد می‌شود اما برادران تهیه‌کننده این سریال، به‌جز رقم مذکور، درآمد حاصل از آگهی‌های بازرگانی قبل و بخش میانی سریال را هم مطالبه کرده بودند که مورد تایید مدیران شبکه سوم سیما قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل پخش کار در ایام نوروز منتفی و به جای آن سریال زن بابا پخش می‌شود. بعد از تعطیلات نوروزی امسال روابط‌عمومی این کار اعلام کرد که از ابتدا هم قرار نبوده این سریال در ایام نوروز به روی آنتن برود. تمام اخبار منتشر شده پیرامون تعطیلی این پروژه، اختلاف سازندگان آن با صداوسیما و... شایعاتی بیش نیست و عوامل در حال حاضر مشغول ادامه کار ساخت و تصویربرداری هستند.

از این تاریخ به بعد باز هم خبرهای ادامه همکاری به گوش می‌رسید و حتی زمان پخش آن هم خردادماه اعلام شد اما اردیبهشت ماه ورق برگشت. اردیبهشت ماه امسال ‌ پورمحمدی اعلام کرد تا به حال 5 قسمت از سریال «مدیری» بازبینی شده است. او در گفت‌وگو با فارس درباره وضعیت این مجموعه اعلام کرد که این سریال فعلا پخش نمی‌شود و تصمیمی برای زمان پخش آن گرفته نشده‌است. او با اشاره به بازبینی 5 قسمت سریال اشاره کرد که کار مشکلاتی دارد که باید با حضور مسئولان سازمان حل شود.

پورمحمدی اعلام کرد که با حل این مشکلات سرنوشت پخش قهوه تلخ مشخص می‌شود. هر چند او اعلام کرد که بودجه‌ای از سوی شبکه 3 سیما صرف این کار نشده‌است اما اظهار امیدواری کرد که برای حل این مشکل پای رئیس سازمان صدا و سیما به میان نیاید.

کشمکش‌ها ادامه داشت تا در خرداد ماه امسال «مهران مدیری» در حاشیه برگزاری نشست بررسی ویژگی طنز در آثارش در حوزه هنری اعلام کرد که وضعیت پخش این کار از تلویزیون اصلا مشخص نیست. او گفت که برخلاف آنچه در رسانه‌ها مطرح شده، واقعا چیزی در این زمینه مشخص نشده و تا 10 الی 20 روز آینده مشخص خواهد شد که آیا «قهوه تلخ» از تلویزیون روی آنتن خواهد رفت یا به‌صورت سی‌دی پخش خواهد شد.

اما عجیب‌ترین صحبت در این میان مربوط به مرتضی میرباقری، معاون سیماست که در آخر خردادماه امسال اعلام کرد که «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری به سفارش صدا و سیما ساخته نشده است و انگار نه انگار که پیش از این بارها و بارها از سوی مسئولان شبکه 3 سیما اعلام شده بود که این کار در حال ساخت است. به‌نظر می‌رسد که با اعلام این نظر، گروه سمت و سوی دیگری به کار خودشان دادند.

از این به بعد خبرهایی حاکی از پخش این کار در شبکه نمایش خانگی منتشر شد. تیرماه امسال بود که سعید رجبی‌فروتن، مدیرکل دفتر همکاری‌های سمعی، بصری و نمایش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بازبینی و صادر شدن پروانه نمایش 9 قسمت از مجموعه «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری برای عرضه در شبکه نمایش خانگی خبر داد.

خبرهای دیگر هم حاکی از عدم‌پخش این کار در تلویزیون بود. در همین ماه محمدرضا تخشید مدیر گروه فیلم و سریال شبکه 3 در نشست خبری مدیران شبکه 3 با اظهار امیدواری نسبت به پخش این کار از تلویزیون اعلام کرد که هیچ احتمالی برای پخش این کار از تلویزیون وجود ندارد. با این تصمیمات بود که تهیه‌کنندگان این کار تصمیم گرفتند «قهوه تلخ» را از 20 شهریورماه با بازی مهران مدیری، سیامک انصاری، محمدرضا هدایتی، سحر زکریا، الیکا عبدالرزاقی، برزو ارجمند،رضا فیض نوروزی، سحر جعفری جوزانی، نادر سلیمانی و...، در سوپرمارکت‌های معتبر عرضه کنند.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۸
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
آدم سرش گيج ميره از این همه اخبار ضدو نقیض در مورد یک سریال معمولی.یعنی سازمان به این عریض و طویلی نمیتوانست یک بار یک نظر محکم و قطعی بدهد؟؟؟بنازم به این طریقه اطلاع رسانی آن هم از یک رسانه ملی!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
درود بر این هنرمند مردمی و دوست داشتنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
بهترین کار
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
واقعا به این شکل می خواهیم با شبکه های خارجی امثال فارسی وان و ... مقابله کنیم؟!!
این از سریال های ماه رضان که سراسر غم و اندوه است و اکثر مردم ترجیح میدند این سریال ها رو تماشا نکنند این هم از عدم پخش سریال قهوه تلخ...
یادمه مهران مدیری چند روز پیش گفت:
***استاد مشایخی برای من بسیار قابل احترام است . آن دیالوگ زیبا در کمال الملک را هرگز فراموش نمی کنم وقتی استاد نقاش به ناصرالدین شاه گفت : در ممالک دیگر هنرمند چون من فراوان است و آنها همه را به غایت تکریم می کنند . اما در اینجا فقط من یک نفر هستم و شما با من چه کردید …… ***
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
چرا نوشتی سوپر مارکت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این یه توهینه.اگر تو تلویزیون می ذاشتن که هم جذب مخاطب می کرد هم دل مردم شاد می شد.
حالا توقع دارین حتما اینهمه زحمت آقای مدیری کشیدن اونوقت هیچ جا هم پخشش نکنن تا سیمای میلی رضایت بده بعد 100 سال پخشش کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
خسته نباشيد آقاي مديري. ما كه خيلي منتظر بوديم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
همون بهتر كه كار آقاي مديري عزيز از صدا و سيماي ميلي پخش نشه
vqh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
مدیریت محترم تابناک خواهشمند است درخصوص سریالهای سراسر قتل و جنایت وخودکشی ٰ دورویی ٰ بی صفتی و ... ماه مبارک رمضان بالاخص سریال جراحت که بعد از افطار اعصاب تمام بیننده ها خرد می نماید نیز مطالبی تهیه و اعلام نمایید.
نظرات این جانب:
نکات مثبت: تنها نکته مثبت سریال مذکور میخکوب کردن حدود 40 دقیقهای بیننده و مومینین در پای تلویزیون بعد از افطار به هرقیمتی ( اقتباس کامل و مشابه سازی از سریالهای شبکه های ترکیه – فارسی وان و...)

نکات منفی:
الف -اعلام اینکه قتل و خودکشی عدم رضایت از قاتل و..در بین خانواده ها حتی خانواده های بارویکرد سنتی و مذهبی یک امر عادی می باشد ( 1- قتل پدر خانواده بزرگ در قبل از انقلاب 2- قتل محسن کارگر اسماعیل بدست خواهرزاده کامیاب و 3-عدم رضایت خانواده مقتول و4-اعدام قاتل 5-اقدام به خودکشی خیلی عادی انسی 5- اقدام به خودکشی خیلی عادی تر اکرم- 6 و..و اقدام به آتش زدن و قتلهای احنمالی اما محتملیی که مطمئا در ادامه شاهد خواهیم بود ) که تمامی این موارد خیلی عادی در یک خانواده دارای ارتباط صمیمی با هم رخ می دهد که کلا اغراق آمیز وبه دور از واقعیات جامعه می باشد

ب- عادی سازی ازداوج در حضور فرزندان ( با توجیه شرعی صیغه بدون طی روند قانونی)که با طرح چنین موضوعاتی قبح چنین اعمال برداشته می شود

ج- صدور افعال و رفتارهای با بعد روانی از اکثر بازیگران سریال حتی مادر بزرگ که حق را به همه می دهد و به هیچ کس نمی دهد. که القاء کننده داشتن مشکلات روانی دربین آحاد جامعه می باشد.

د – اغراق و غلو بیش از حد متعارف و رایج در فیلم ها و سریالها به دست زدن بازیگران به اعمال حماقت امیز در هر مسئله کوچک بدون استدلال

ه- رنگ عوض کردن شخصیتها با کوچکترین اتفاقات تغییر وضعیت در ارتباطات بی ادبی و اهانت به بزرگتران که بیان کننده دوریی در بین جامعه مسلمان ایرانی می باشد

و شاهکاراهای دیگری که مطمنا درادامه شاهد خواهیم بود که که همان گونه که در ابتدا بیان شد صرفا با هدف جلوگیری از تماشای ماهواره در‌آن ساعت صورت می پذیرد اما از تاثیرات منفی ان در جامعه غفلت می گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
شجریان، علی کریمی، مهران مدیری و ... دو خصوصیت معنادار مشترک دارند. محبوبیت واقعی در دل مردم و تلاش برای طرد شدن به همین جرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
تاکی میخواهند به جنگ هنرمندان بروند واقعا که
مدیری دوستت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
صدا و سیما از یک طرف بدنبال کاسبی و از طرف دیگر ارایه برنامه ها و تبلیغات خوشایند مسولین و حامیان انها است. و هزینه برای سرگرمی مردم جایگاهی ندارد. مردم هم به سراغ شبکه خارجی میروند و هزار جور مسله وعوارض جانبی که هزینه های نامشهود ان سر به فلک میزند. اگر اقایان صدا و سیما به عواقب برنامه های شبکه های خارجی بیاندشند در می یابند که هزینه های ضروری زاید نیست بلکه خود یک نوع سرمایه گذاریست برای اجتناب از هزینه های غیر فرهنگی......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
ما به خودزنی های صدا و سیما عادت کردیم. مطمین باشین همین چهارتا مخاطب هم تا چند سال دیگه می پرن. لطفا شما اصلا خودتون رو ناراحت نکنید. 10 تا سریال با بازی حیرت انگیز شاهرخ استخری بسازین همه چی حله!!!!!!!!!!! دیگه سلیقه و هنر و فاخر بودن کیلویی چند؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
همه مسائل رو سياسي كردن. صدا و سيما فقط بايد هرچي خودشون ميخواد ساخته بشه و كارگردانش يا ده‌نمكي باشه يا سلحشور
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
خوب است بسترمناسبی فراهم شود تااسباب دلسردی کسانی که می تواننددرحوزه تخصصی طنزحرفی برای گفتن داشته باشندرا فراهم نکنند.دقت داشته باشید که مخاطب امروز با فشاریک دکمه می تواندکانال مورد علاقه خود را که کم هم نیستند انتخاب کند.
ناشناس
|
Malaysia
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
شبکه 3 و صدا و سیما واقعا به فکر مردم نیست، شاید اگر به جای مهران مدیری هر کس دیگه ای بود مثل ده نمکی و ... حاضر بودن چند برابر پول بدهند.
armin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
کاش قاطی این همه سریال غم انگیز که از تلویزیون نمایش داده میشه حداقل اینو میزاشتن باشه.البته اشکال نداره تا فارسی1هست غمی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۲
بهتر رئیس صدا و سیما بره . .. . چون هنوز فرق کارهای مدیری رو با دیگر کارها نمیدونه که به این راحتی اجازه میده این سریال توی سوپر مارکتها پخش بشه . بعدش میگن چرا مردم رو به فارسی وان آوردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۳
هیچ کسی در طنر مثل آقای مدیری حرف اول را نمی زند
آقای مدیری منتظر کارهای شما هستیم

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: