۳۴۷۶۴بازدید
کد خبر: ۱۰۱۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۵ 31 May 2010
امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 34764
با تصویب هیئت دولت، ضریب حقوق امسال کارمندان با افزایش 6 درصدی از 600 به 636 ریال افزایش یافت. برهمین اساس، حداقل حقوق و فوق العاده‌های مستمر شاغلان و بازنشستگان 310 هزار تومان و حداکثر حقوق آنان به میزان 7 برابر یعنی 2 میلیون و 170 هزار تومان تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت وزیران در جلسه یکشنبه شب خود که به ریاست دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور تشکیل شد، ضریب حقوق کارکنان و مستخدمان دولت و میزان افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال 1389 را بنا بر پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تصویب کرد.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین ضریب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال جاری 636 ریال، حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر شاغلان و بازنشستگان، 310 هزار تومان و حداکثر حقوق آنان به میزان 7 برابر یعنی 2 میلیون و 170 هزار تومان تعیین شده است.

در سال 1388 ضریب حقوق 600 ریال و حداقل حقوق 290 هزار تومان تعیین شده بود.

مشروح مصوبه هیئت دولت در خصوص میزان افزایش ضرایب حقوقی کارکنان و مستخدمان دولت و میزان افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال 1389 بدین شرح است:

1-ضریب حقوق سال 1389 اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات به میزان نه هزار و پنجاه ونه ریال (9059) تعیین می شود.

2-ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری برای سال 1389 به میزان ششصد و سی و شش (636) ریال تعیین می شود.

3-ضریب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلان پستهای سیاسی وزارت امور خارجه) برای سال 1389 به میزان ششصد وسی وشش (636) ریال تعیین می شود.

4- سقف افزایش حقوق کارمندان دستگاههای موضوع اجزاء "د" و "ه" بند (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1389 کل کشور از جمله نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی به میزان شش درصد (6%) تعیین می شود.

5- عیدی پایان سال غیر مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 1389 به میزان عیدی پایان سال مشمولان قانون یاد شده تعیین می گردد.

6-حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر (شاغلان) موضوع تبصره ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاههای اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولان ماده یاد شده به استثناء مشمولان بند (8) این تصمیم نامه در سال 1389 به میزان سه میلیون یکصد هزار (3100000) ریال وحداکثر حقوق و فوق العاده های مستمر این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل یاد شده در این بند تعیین می شود .

7- حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوقهای بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوقهای وابسته به دستگاههای اجرایی به میزان سه میلیون و یکصد هزار (3100000) ریال تعیین می شود

8-حقوق بازنششستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوقهای بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوقهای وابسته به دستگاههای اجرایی در سال 1389 به میزان شش درصد(6%) نسبت به سال 1388 افزایش می یابد.

9-حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (کارکندان موضوع بند 3) و سایر نهادها و دستگاهها موضوع بند (3) این تصمیم نامه در سال 1389 به میزان دو میلیون ویکصد وبیست هزار(2120000) ریال و حداکثر حقوق این قبیل کامندان هفت برابر حداقل حقوق یاد شده در این بند تعیین می شود.

10- پرداخت کمکهای رفاهی مستقیم وغیر مستقیم موضوع جزء (الف) بند (7)ماده واحده قانون بودجه سال 1389 کل کشور حداکثر به میزان هشتاد درصد (80%) سقف عملکرد سال 1388 به شرح ذیل مجاز می باشد:

سقف قابل پرداخت برای هریک از کمک هزینه های مستقیم یا غیر مستقیم غذای روزانه در خصوص کارمندانی که ساعت کار آنها حداقل هشت ساعت در روز است، ایاب وذهاب (سرویس رفت و آمد) کارمندانی که 44 ساعت در هفته کار می کنند و از هر گونه سرویس سازمانی استفاده نمی کنند در تهران و در شهرهای دارای پانصد هزار نفر جمعیت وبالاتر، مهد کودک برای کارمندان اناث که دارای فرزند زیر پنج سال هستند به ازای هر کودک (حداکثر سه فرزند) و سایر کمکهای مستقیم و غیرمستقیم با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی اعم از نقدی یا غیر نقدی حداکثر تا میزان ارقام مصوب سال 1388 از هر یک از اقلام یاد شده مجاز می باشد.

11- پرداخت فوق العاده اضافه کار ساعتی به کارمندان دستگاههای اجرایی مشمول این تصمیم نامه حداکثر به میزان عملکرد سال 1387 دستگاه مشروط به عدم تجاور از سقف اعتبار منظور شده در موافقت نامه همان سال مجاز می باشد.

12- فوق العاده ماموریت روزانه داخل کشور و کارمندان دستگاههای اجرایی این تصمیم نامه که به عنوان مامور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام می شود و ناچار به توقف شبانه هستند تا میزان حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر در مورد مشمولان هر یک از بندهای این تصمیم نامه به ماخذ یک بیست وپنجم و نسبت به مازاد آن به ماخد یک دویستم حداکثر به میزان عملکرد سال 1387 و در چارچوب موافقت نامه مبادله شده حداکثر در سقف اعتبارات مصوب قابل پرداخت می باشد.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
خبر خوش اين بود چند روز است مانور مي دهند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
افزایش حقوق بازنشستگان در سال 89 هم خلاف قانون است و هم خلاف واقعیت . افزایش حقوق طبق قانون در حد تورم است و نه کمتر از 50 در صد تورم . خلاف واقعیت است چون تورم 10.8 در سال 88 مبنای درستی ندارد و بر همه روشن است که تورم سال 88 بیش از رقم اعلام شده است . دولت اگر ریخت و پاشهای بی حساب و کتاب خود را محدود کند میتواند حقوق حقه ما را پرداخت کند . بنظر میرسد دولت در این زمینه نیاز به توصیه و ارشاد دارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
نفس حقوق بگیری بر مسئولین مشخص است حق اینست وقتی افزایش حقوق کارمندان دولت را اعلام می کنید وضعییت تمامی حقوق بگیران در کشور را مشخص کنید انتظار اینست سریعا وضعییت افزایش حقوق بقیه حقوق بگیران را مشخص نمائید.
جهانگير كي شمس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
اينجانب به عنوان احدي از كارمندان اين كشور از اعضاي دولت محترم دولت وبه خصوص شخص رياست جمهور به خاطر انتشارخبر خوشي كه مدتها كارمندان را در انتظار شيندن آن بودن تشكر مي كنم به نظر من اضافات ساليانه 6درصدي كه آقايان لطف كردند واز روي صدقه سر خود واعضاي محترم كابينه بذل وبخشش نمودن بيشتر از حق كاركنان بود وقطعا مي دانم 6درصد فرمول بدست آمده =با درصد تورم ساليانه واين =مصوبه مجلس محترم در چند روز گذشته مبني بر برابري افزايش حقوق به ميزان تورم است وهمه اينها =با سال مضاعف و....است
ودر زماني كه قرار است يارانه ها برداشته شود وتورم افسار گسخته چندين برابرشود اين افزايش حقوق ناعادلانه داده مي شود
قطعا همه اين گونه عملكرد ها در راستي حمايت از اقشار كم درآمد وبه نفع ملت ونظام است
براستي خوب ته دل ملت را خالي مي كنيد
وخوب در اين موقعييت حساس بدنبال يارگيري هستيد
سالي كه نكوست از بهار ش پيداست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
با افزایش هزینه های زندگی و عدم کیفیت لوازم و تولیدات موجود در بازار ترافیک بالا افزایش هزینه تحصیل فرزندان طرح هدفمند سازی و ... بابا دست مریزاد
از طرف دیگر کارمندان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
ممنون از لطفی که نسبت به کارمندان داشته اید حقوقشان را برابر با تورم کردید دیگر کارمندان و بازنشستگان هم کمال تشکر را دارند یک کمی از نظر حقوقی به فکر خودتان باشید برای ما 6درصد و برای خودتان هیچی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
ما که جیزی نفهمیدیم این جدول رو باید تفسیر کنند بالاخره هر کارمند حدود چند درصد به حقوق اضافه می شه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
تورم 30% افزایش 6% چه رابطه جالبی
خودتون تنهائی این معادله را حل کردین ؟ به به چه هوشی.
ن.الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
با سلام
خواستم به نمايندگي از كارمندان از هئيت وزيران و معاون بودجه و توسعه منابع انساني رئيس جمهور تقدير و تشكر نمايم. خيلي زحمت كشيده اند و كارمندان را شرمنده كردند. اين رشد حقوق تقريبا كمي بيشتر از نرخ تورم است و ما نمي دانيم اين همه پول را چگونه هزينه كنيم. واقعا خبر خوشي بود . بنده واقعا شوكه شدم چون انتظار اين همه افزايش حقوق را نداشتم. منتظر خبرهاي خوش آينده شما مي مانيم. خداوند به شما توفيق دهد كه اين همه به فكر مردم و خلق الله هستيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
لطفا افزایش حقوق نفتی ها چقدر ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
افزایش حقوق کارگران بازنشسته تامین اجتماعی چطور ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
هورا بكشيد 6 % افزايش حقوق = 10500 تومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
پس خبر خوبي كه قراربود به كارمندان بدهند همين 6٪ افزايش حقوق در مقابل حداقل 20٪ تورم؟!!!!1
محمود شکرانه -جانباز 55 %- بیکار - با 2 فرزند- مستاجر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
" در سال 1389 را بنا بر پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ...حداقل حقوق و فوق العاده‌های مستمر شاغلان و بازنشستگان 310 هزار تومان و حداکثر حقوق آنان به میزان 7 برابر یعنی 2 میلیون و 170 هزار تومان تعیین شد " :
1) اعلام پس از 70 روز تاخیر !
2) این حضرات ظاهرا یا تو ایران زندگی نمی کنند و از تورم خبر ندارند و یا هزینه خرید هاشون از کیسه ملته که تورم براشون بی اهمییته و یا با وجود واقعییتهای اقتصادی کشور کمر به نابودی مردم بستند
3) از تفاوت حد اقل حقوق 310 هزار تا حداکثر 2 میلیون و 170 هزار تومان مشخصه که کاهش ظریب جینی( ! )یعنی چی !
4) به صحبتهای رئیس سازمان آمار توجه فرمایید (دکتر عادل آذر متخصص آمار و عضو هئیت علمی دانشگاه است و نظرات ایشان برای اهل فن قابل استناد است.): 10 میلیون زیر خط فقر مطلق و 30 میلیون زیر متوسط خط فقر !
درود بر برادر چاورز-درود بر برادر روسیه که نصف کشور مارا طی 2 قرن تصاحب کردند و سالها است که ...و درود بر چین که انقدر ایرانی ها را دوست دارد برای اینکه همیشه و در همه جا بیادشان باشیم در هر صنعت و بازاری و مغازه ای اثری از خود دارد .برادران هم پیمان ! ما تلاش میکنیم تا شما برادران بیکار نباشید و سفره هایتان کم رنگ نشوند !
راستی آقای احمدی نژاد این سهام عدالت چی شد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
اسپند دود کنید که کارمندان و مسئولین با این تورم با اضافه حقوق 20000تومان چشم نخورند
خلیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
این افزایش بخوره تو سر ما!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
پارسال 25درصد اضافه شد امسال 6درصد مگه امسال انتخابات نداریم !!!!!
gh2001
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
به بند 4 توجه کنید که هیئت وزیران برای موسسات و نهادهای "غیر دولتی " هم تعیین تکلیف می کند!؟
یک دبیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
===================
افزایش 6 درصدی حقوق را به فال نیک می گیریم. بالاخره کاچی بهتر از هیچی.
راستی اگر همین 6 درصد هم اضافه نمی کردند چه می کردیم؟
یک معلم

================
ناشناس
|
-
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
با اين همه پول چيكار كنيم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
چقدر خبر خوشی بود! فکر کنم تا حالا چند نفر از ذوق سکته کرده باشند !!!
miran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
مجلس محترم تناسب حقوق با تورم ساليانه را نظارت ميفرمايد؟
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
من يك سوال داشتم. آن هم اين است كه آيا فردي كه با مشقت فراوان پس از پشت گذاشتن كنكور، درسهاي دانشگاه و فارغ التحصيل شدن با معدل A و بعد از آن خدمت سربازي و بعد از ان كلي امتحان و گزينش و .... تازه وارد بدنه دولت شده باشه، بايد حقوقش 310 هزار تومان باشه؟ آيا حق و حقوق افرادي مثل من بايد اينقدر باشه؟ اين همان عدالتي است كه قولش داده شده بود؟

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: