هزار و صد و بیست و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند سید حسن خمینی: بیایید مسلمان باشیم/دولت نگران امنیت دانشگاه‌ها نیست/رسایی: دلمان را خالی نمی کنیم/طبیعی است از آنچه نجفی تاکنون انجام داده قانع نباشیم و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۷۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰ 08 February 2018

حمیدرضا بهرامی-تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

باید از ورزشکاران ایرانی عذرخواهی شود
با توجه به اقدام تبعیض آمیز کمپانی سامسونگ، ‌اسپانسر اصلی بازی‌های المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی مبنی بر امتناع از اهدای گوشی‌های هدیه به ورزشکاران ایرانی، دبیر کل کمیته ملی المپیک نامه دوم خود را نیز به IOC ارسال کرد. کمیته ملی المپیک در نامه اول نسبت به این حرکت تبعیض آمیز اعتراض کرده بود و اکنون نامه دیگری را به کمیته بین المللی المپیک ارسال کرده است. شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، بیان‌ کرد: من نامه دوم را برای IOC ارسال کردم و خواستار عذرخواهی از ورزشکاران ایرانی شدم. البته این هدیه ارزش مادی ندارد،‌ بلکه ما برای عزت و سربلندی ایران و ورزشکاران ایرانی اعتراض کردیم. اصلا بحث گوشی مطرح نیست،‌ بلکه بحث عزت و غرور ورزشکاران ایرانی است. ما در این مقوله اصلا شبیه کره شمالی نبوده‌ایم که بخواهند با ما این رفتار را داشته باشند و تحریم خصوصی نداریم. همچنین از طریق آقای ظریف وزیر امور خارجه، سفیر کره جنوبی در تهران نیز احضار شده است.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه سامسونگ را تهدید کرد
یک منبع آگاه به ایرنا خبر داد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در محفلی اعلام کرده که اگر تا عصر امروز پنجشنبه شرکت سامسونگ عذرخواهی نکرده و از این تصمیمی که مبنی بر تحریم شرکت کنندگان ایرانی در بازی های المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ گرفته عدول نکند، وی دیگر از گوشی سامسونگ استفاده نخواهد کرد. هم اکنون گوشی همراه دکتر ظریف، سامسونگ است. مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی 2018 پیونگ‌چانگ قرار است به تمامی شرکت‌کنندگان در این بازی‌ها رایگان گوشی سامسونگ نوت 8 هدیه دهد. این در حالی است که اعلام شده، این هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی تعلیق نخواهد گرفت. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی این اقدام دقایقی پیش اعلام کرد، در پی اقدام غیر اخلاقی و غیر ورزشی سامسونگ، سفیر کره جنوبی به وزارت امور خارجه احضار شد.

کسانی که در ناآرامی‌های اخیر پای کار بودند، پول زیادی گرفته بودند
حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد گفت: تلاش برای ناکارآمد جلوه دادن دین در اداره جامعه و زمینه سازی برای سکولاریسم یکی از این اهداف است، به طوری که کار به جایی رسیده که جبهه ملی که امام راحل آن را مرتد خواند، اخیرا به وزارت کشور نامه نوشته و درخواست برگزاری راهپیمایی اعتراض آمیز کرده است. کسانی که در ناآرامی های اخیر میدان دار و پای کار بودند، از سوی منافقین و سلطنت طلب ها در شبکه های اجتماعی شناسایی شده و با گرفتن پول زیاد اقدام به اجرای نقشه دشمن نمودند و به جز این افراد اغلب کسانی که دستگیر شدند، افراد فریب خورده بودند. در نفوذ جریانی، دشمن، مسئولین، مردم و نخبگان را در تصمیم گیری های خود دچار اشتباهات محاسباتی می کند، دشمن برای تحقق این مهم ده کار را انجام می دهد که این موارد شامل ایجاد ترس، وعده دروغ، خیال پردازی و آرزوهای خیالی داشتن، زیبا جلوه دادن عملیات نادرست، شایعه سازی و دروغ پراکنی، القای ناامیدی در جامعه، ایجاد غفلت از امدادهای غیبی، قبح زدایی و تغییر خطوط قرمز، خیرخواه جلوه دادن خود و تحریف سخن حق است. /انتخاب

کنایه معنادار مطهری به مصاحبه تلویزیون با هاشمی شاهرودی
پس از پایان مصاحبه تلویزیونی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام علی مطهری در واکنش به این مصاحبه با انتشار عکسی از هاشمی رفسنجانی و هاشمی شاهرودی نوشت؛
یک بام و دو هوای صدا و سیما
شبکه یک صدا و سیما چهارشنبه شب مصاحبه مفصلی با آیت الله شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داشت و ایشان نیز نکات خوبی را بیان کردند اما سئوال اینجاست که چرا قبلا و در زمان ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی چنین مصاحبه ای انجام نمی شد؟ این یعنی سیاست یک بام و دو هوا.

ردیف‌های عجیب لایحه بودجه شهرداری!
ماجرا از این قرار است که یکسری ردیف بودجه در بخش جزئیات مصارف بودجه لایحه بودجه سال آینده وجود دارد که سؤال‌های زیادی به وجود می‌آورد. یکی از آنها ردیفی است به نام «پاداش اتفاقی» که در برابر آن 45 میلیارد تومان بودجه قرار گرفته است. این ردیف به خودی خود سؤال بزرگی در ذهن ایجاد می‌کند اما وقتی رقم آن را با بودجه برخی امور مقایسه کنید این علامت سؤال بزرگ‌تر می‌شود. مثلاً بودجه‌ای که برای اجرای طرح شهر در دسترس‌پذیر در نظر گرفته شده و به پیاده محور شدن و در نهایت کاهش آلودگی هوای تهران منجر می‌شود، 10 میلیارد تومان است یا برای ارتقای کیفیت ساخت‌وساز شهری 1. 2 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. این پایان ماجرا نیست ردیف‌های مشکوک دیگری هم در لایحه بودجه شهرداری تهران قرار دارد مثلاً کمک به اشخاص و مؤسسات خصوصی که در برابر آن هم 40 میلیارد تومان ناقابل قرار گرفته است. اشخاص و مؤسساتی که نه به درستی مشخص است که چه کسانی هستند و نه مأموریتشان معلوم است که اگر مأموریت آنها مشخص بود و به شهرداری هم ارتباط پیدا می‌کرد، بودجه‌شان می‌توانست در ردیف مربوط به همان مأموریت قرار بگیرد و به عنوان یک ردیف خاص در لایحه بودجه ذکر نشود. / اعتمادآنلاین

نظر عضو خبرگان رهبری در باره حجاب
آیت الله سیدهاشم بطحایی، عضو مجلس خبرگان رهبری، درباره وضعیت حجاب در کشور و اعتراضاتی که اخیرا در قالب کشف حجاب در خیابان های تهران صورت گرفته است، گفت: ما مسلمان هستیم و حجاب از نظر اسلام امری ضروری و متن قرآن است. به عبارت دیگر ربطی به نعوذ بالله پیامبر، فلان آخوند و مرجع دینی ندارد. حالا حتما باید حجاب چادر باشد، خیر. من مصر هم بودم یکی از دکترای من برای قاهره مصر است، دختران و زنان مصری چادر سر نمی کنند اما انصافا حجابشان کامل است. وضعیت حجاب را در عربستان و کویت نیز دیدم. اگر من با زیر پیراهنی بیرون بیایم، شما درباره من چه فکری می کنید؟ حتما می گویید عجب آدم بی شخصیتی است. انسان منش خودش را باید حفظ کند. در دهه 40 دانشجوی دانشگاه تهران بودم با همین لباس روحانیت می رفتم. /انتخاب

طبیعی است از آنچه نجفی تاکنون انجام داده قانع نباشیم
محمود میر لوحی، عضو شورای شهر تهران درباره واکنش‎ها به انتقادات اخیر محسن هاشمی به مدیریت شهری گفت: رسانه‌ها فقط بخشی از صحبت‌های آقای هاشمی را منتقل کردند و مابقی گفته‌ها را نادیده گرفتند. آنچه برایشان اهمیت داشت، سوءاستفاده از همین مطلب بود. برخی از رسانه‌های رقیب از همان روز اول انتصاب شهردار شروع به پیش‌بینی برای تغییر او کردند. حالا هم هر موضوعی استفاده می‌کنند تا ثابت کنند پیش‌بینی‌شان درست از آب درآمده است. همه ما به‌عنوان مسئول باید بپذیریم اکنون‌که در آستانه چهل‌سالگی انقلاب هستیم، کاستی‌های فراوان داریم و همین هم باعث اعتراضات اخیر مردم شده است. ما باید رفتارها را اصلاح کنیم و رویکردی‌مان خواست و مطالبات مردم باشد. همه ما مخاطب گفته آقای هاشمی هستیم و هیچ جناح و قوه و مسئولی از این قاعده مسثتنا نیست. همه دستگاه‌ها و نهادهایی که خدمتگزار مردم هستند حتی سمن‌ها و نهادهای مردمی هم باید عملکرد خود را مرور و کم کاستی‌ها را رفع کنند.

شورای شهر امانت‌دار رأی مردم بوده و پیگیر است که شهرداری تهران در عملکرد و برنامه‌های خود تحول جدی داشته باشد. طبیعی است از آنچه تاکنون شهرداری تاکنون انجام داده، قانع نباشیم اما این نکته را هم در نظر داریم همان‌طور که در گزارش عملکرد صدروزه بیان شد، مشکلات شهرداری تهران بیش از آنچه شنیده بودیم، مشاهده کردیم. شعار اصلی شورای پنجم شهر تهران، شفاف‌سازی است. گزارش صدروزه، فعالیتی بود که سال‌هاست انجام نمی‌شد. اکنون شهرداری باید برای تک‌تک کارهایی که انجام می‌دهد توضیحات لازم ارائه کند. او باید توضیح دهد وقتی 674 ملک واگذارشده دقیقا به چه کسانی و با چه شرایطی بوده است. اجازه نمی‌دهیم این موارد روی‌ هم انباشته شود و بعد از دو سال با هزار اشکال و ایراد مواجه شویم. در کمیسیون برنامه‌وبودجه، کمیته شفاف‌سازی و شهر هوشمند تشکیل‌شده است.

همچنین قرار است یک اصل مهم که در بودجه سال 97 اجرا شود که در مقابل کارکرد همه بخش‌ها گزارش منظم ارائه شود. ‌نهایت سعی ما این است کاری که در گذشته سابقه نداشت، امروز در عمل نشان دهیم. ما برنامه داریم هر ماه، گزارش درآمد و هزینه شهرداری به شورا برسد. دیگر مانند گذشته نیست که اصلا گزارشی به شورای شهر وجود نداشته باشد و اعضا از عملکرد شهرداری بی‌اطلاع باشند. در نهایت شهرداری و شورا با انباشتی از بدهی، هزینه‌های بدون سند و مدرک، قراردادهای کلان و رانت بماند. /رویداد24

خسارت به منزل چند ائمه جمعه در ناآرامی‌های اخیر
سید احمد خاتمی روز پنجشنبه در کنگره 6 هزار و 200 شهید شهرستان اراک در مصلی بیت المقدس این شهر، تصریح کرد: در جریان ناآرامی های اخیر کشور، به تعدای از منازل ائمه جمعه، حوزه علمیه و چندین مسجد و حسینیه از سوی فریب خوردگان کشور خسارت وارد شد و این مهم بیانگر بغض و کینه سلطنت طلبان، منافقان و استکبار جهانی از جریان اسلامی ناب محمدی (ص) است. برخی از افراد ائمه جمعه را وابسته به احزاب سیاسی دانسته اند، تنها مرجع و الگوی ائمه جمعه در سراسر کشور مقام معظم رهبری است و این قشر از جامعه به هیچ جناح و گروه سیاسی خاصی وابستگی ندارند.

رسایی: دلمان را خالی نمی کنیم

رسایی با اشاره به ریزش برخی خواص گفت: نباید دل ما از ریزش‌ها خالی شود چون رویش‌ها هم وجود دارد، نشانه رویش این است که پس از 40 سال، انقلاب اسلامی به لطف خداوند همچنان سرپاست. حجت الاسلام حمید رسایی چهارشنبه شب در نشست بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان برگزار شد، اظهار داشت: ریزش ها در کنار رویش ها از نشانه های سلامت انقلاب اسلامی است، شهید حججی‌ها که هیچ گاه دفاع مقدس و رژیم پهلوی را مشاهده نکرده است جزء رویش‌های انقلاب اسلامی هستند. وی با اشاره به آرایش سیاسی در کشور بیان داشت: صف بندی اصولگرایان و اصلاح طلبان دیگر معنا ندارد چون برخی اصولگرایان امروز پشیمان شدند و مبدأ این موضوع از فتنه 88 آغاز شد، امروز صف بندی بین رویش‌ها و ریزش‌ها است و این موضوع بیان گر این است که انقلاب امام راحل زنده است و پس از 40 سال در مسیر درستی در حال حرکت است.

شوخی کنایه‌دار روزنامه‌نگار اصولگرا با رحیم‌پور ازغدی

حسن رحیم‌پور ازغدی در توییتر خود نوشت، آماده است به زندان بیفتد که محمد مهاجری به این توئیت پاسخ داد. محمد مهاجری در پاسخ وی در توییتر خود متنی طنز را انتشار داد. وی نوشت:

یک شوخی با آقای رحیم پورازغدی

آقای ازغدی! می‌خواهید زندان بیفتید که چه بشود؟ که بعدش حرفهایی در تلویزیون بزنید که آزاد شوید؟خب. همان حرفها را الان هم دارید در تلویزیون می‌زنید!

دولت نگران امنیت دانشگاه‌ها نیست

وزیر اطلاعات گفت: با واگذاری مسئولیت تأمین امنیت به خود دانشجویان، اساتید و مدیریت دانشگاهها در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، تاکنون شاهد هیچ نوع هنجارشکنی یا حرکات غیرمتعارف در دانشگاه های کشور نبوده ایم. حجت الاسلام سید محمود علوی روز پنجشنبه در نخستین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی در مشهد افزود: پیش از دولت تدبیر و امید، شاهد بودیم که مراسم روز 16 آذر در دانشگاه های محدودی برگزار می شد و در مقابل شاهد حرکت های اعتراض آمیز، تعرض به اموال عمومی و نا آرامی توسط دانشجویان در خیابانها بودیم. وی ادامه داد: با تدبیر دولت سال به سال دایره برنامه های گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ها گسترده تر شده و در هیچ دانشگاهی شاهد هنجارشکنی نبوده ایم. اگر بر اراده استاد، دانشجو و مدیریت دانشگاه تکیه کنیم، هیچ نگرانی در حوزه امنیت در دانشگاه ها نداریم. وزیر اطلاعات گفت: هر فردی که مرتکب ناهنجاری می شود، به خاطر ذلتی است که در درون خود احساس می کند. احساس حقارت ریشه بسیاری از ناهنجاری هاست. اگر حرمت افراد جامعه شکسته شود، باید آماده چالش های امنیتی در سطح جامعه باشیم.

سید حسن خمینی: بیایید مسلمان باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان و جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه گفت: امروز چنانکه مرسوم است به نوعی همه از وضعیت فرهنگی جامعه گلایه داریم. طبیعی هم هست؛ انسان همواره نباید به وضع موجود خودش راضی باشد ولی بعضی وقت‌ها این نارضایتی پررنگ‌تر و بعضی وقت‌ها کمرنگ‌تر است. یادگار امام تأکید کرد: البته به این معنا نیست که کارهای فرهنگی کم انجام داده‌ایم؛ یا اگر می‌گوییم در بخش‌هایی نارضایتی داریم به این معنا نیست که نارضایتی در همه حوزه‌ها وجود دارد. باید اذعان کرد در بسیاری از حوزه‌ها پیشرفت‌های بسیار بالایی صورت گرفته است. وی با بیان اینکه سینمای ما قابل مقایسه با گذشته نیست، افزود: امروز ما دارای یک سینمای دارای سبک و اندیشه و مطرح در همه عرصه‌ها هستیم. در صنایع و جهات دیگر مثل تئاتر و موسیقی، تحجرستیزی انقلاب پیوندی بین متدینین و ابعاد مختلفی از حوزه فرهنگ ایجاد کرد و در حقیقت بخش عظیمی از جامعه را با این حوزه آشتی داد که به تعالی این هنرها انجامید. سیدحسن خمینی با اشاره به پیشرفت‌های حوزه هنرهای تجسمی و حوزه نشر کتاب، گفت: معمولا وقتی می‌گوییم از فضای فرهنگی ناراضی هستیم منظور ما توجه به بعد اخلاقی است. یعنی شاید بعد اخلاق در هنرهای ما کمرنگ شده یا در زندگی فردی و جمعی ما اخلاق آن‌گونه که توقع داریم وجود ندارد.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵۲
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۸۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
هنوز عده ای نمی خواهندبفهمند در جامعه شکاف های اجتماعی وجود دارد ومانند یک ژن نهفته آماده جهش هستند وجهت درمان باید برای آنها فکر اساسی کرد ومتهم کردن دیگران مشکلی را حل نمکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
ابتدا می گویند اعتراضات مردم به حق و از دل جامعه است کم کم که اوضاع آرام شد چیزهای دیگری را افشا می کنند.
مردم عادی جامعه که وابستگی حزبی و جناحی هم ندارند را با روشهای مختلف تحت فشار های شدید قرار می گیرند زندگی مردم عادی را مختل می کنند . به هیچ احدی هم پاسخگو نیستند.بعد دلسوز همان مردم می شوند .
چند هزار نفر را فقط دستگیر کرده اند بعد همه فریب خورده و روان گردان مصرف کرده و عوامل بیگانه و پول گرفته اند.
من موافق اعتراض خیابانی نیستم اما ما مردم داریم له میشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
آقای مصلحی به جای این حرف ها باید سریعا به وضع مملکت سزرو سامان دهید -قرار نیست تا ابد مردم منتظر حرکت عاقلانه شما بمونند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
۱جناب رسایی اتفاقا نگرانی از این است که حاصل رویشهای جدید امثال شما باشد.انها که ریزش کردند یار بودند وبعضی از این رویشها بار
۲متاسفانه امروزه ملی گرایی بنوعی جرم وملی مذهبی بنوعی نشانه انحراف است.جناب مصلحی حقیر به ان حذب به معنی سابق ان نظری ندارم ولی باید به انسانهای ملی مذهبی یعنی کسانی که ایران واسلام را دوست دارند فرصتهای بیشتری داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
آقای مصلحی با این حرفها فقط با عث آبرو ریزی بیشتر میشوید! مردم را لطفا اینقدر احمق فرض نکنید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
والا اونائی که ریختن تو خیابو و آتش زدن و شعارهای ساختار شکنانه دشمن شاد کن دادن و پرچم کشور را آتش زدن مردم نیستند بلکه احمق واقعی هستند که آلت دست و بعضا مزدور آمریکا و عربستان و صهیونیستها شدن برای تضعیف و نابودی کشورشان شدن حمال الحطب !
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
حجت الاسلام حیدر مصلحی نابغه است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آخه ایشون فقط بر اساس مصلحت انتخاب شدن. بدون هیچ سابقه علمی و عملی پس هیچ انتظاری نداشته باشین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
برادر مصلحی دیگر رئیس شما اقای احمدی نژاد هم اینطور حرف نمی زند.
ایدین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
عجب کنایه ایی بود یا للعجب....حمال الحطب ...
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
هر چند که فردا شهرداری میزنه زیرش ولی با این وضعیت که دیگه این اسمش چیه از مردم به اسم طرح ترافیک خیابون فروشی میکنه.بعد میان دم از عدالت میزنند و مردم بیچاره همه جوره اذیت میشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اقای رسای رویش داریم ولی رویش اعتراض و فریاد آزادی عزیزجان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
فردا فرزندان ما قرار است در این کشور بزرگ شوند ما چطور نسبت به آن بی تفاوت باشیم. اگر من به عنوان یک زن از حقوق خود محرومم چرا فرزندم هم باید در چنین شرایطی رشد کند. من خودم به عنوان یک زن مثل ملیون ها زن دیگر با این مسائل درگیرم. آسیب دیده ام از حقوق انسانی خود بی بهره ایم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
پول از خارج گرفتنند .هههههه
پول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اقای مصلحی میگه در نا ارامی ها پول پخش میکردن، شما دیگه روی همه چیز سرپوش میذارین هنوز نمیخواین واقعیت ها رو قبول کنین
یعقوب
|
United States
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
حالا چقد میدادن ؟اونا که گرفتن آمار بدین ما هم بریم دفعه بعد
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
این آقای مصلحی واقعاً پدیده ایه!
پاسخ ها
محمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کلی فکر کرده تا اینو گفته !!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
رییسش احمدی نژاد بوده ببین خودش چیه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
منم تحت فشار بزارید میگم یارانه من ملیاردی واریز میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
بنده اجاره نشین بودم در اعتراضات پول کلان ونجومی بمن پرداخت کردند الان کاخ نشین هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
مصلحی مثل همیشه داستان تعریف میکنه اون هم از نوع تخیلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
معترضین که پولی نگرفتن آقای مصلحی را نمیدانیم چه چیز باعث چشم بستن برحقایق شده.....
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
در کلیپی دیدم که ازغدی گفته باید برای اصلاحات باید سه هزار کشته بدین همانطور که ما کشته دادیم خدایا برای پیشرفت اقتصادی و رونق کار و اصلاحات اقتصادی مردم کشته بدهند ؟
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
بنده یک شهروندساکن تاکستان هستم درجریان اغتشاشات عده ای منافق ضدانقلاب که به حوزه علمیه حمله کردند خودم شاهدبودم ماشین پژو ۲۰۶که خارج ازتاکستان آمده بود درمقابل حوزه علمیه بین اراذل واوباشی که قرآن ها را آتش زدند پول پخش میکرد همه مردم هم دیدند والان این مسأله سخن روزبین مردم است عکس وفیلم هاش هست وبسیاری هم با کمک مردم شناسایی ودستگیرشدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
عجب؟ با گونی میدادند یا کیسه...یا پخش میکردن رو هوا؟داداش چرا ما ندیدیم اون فیلمو...با اینهمه شبکه های اجتماعی؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
شماخود اقای مصلحی نیستی ؟
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
سلام بیشتر این حرفها درست نیست مردم دیگر تحملشون به سر امده فکر اساسی کنید تفسیر اضافی نکنید سوءاستفاده روهم از دشمنان بگیرید همیشه به خوشی تمام نمیشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
برادر عزیز آقای مصلحی، این یاران احمدی نژاد بودند که نامه نوشتند درخواست مجوز خواستند نه جبهه ملی.
ناشناس
|
Belgium
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
والا بلا کسی پولی از جایی نگرفته، ملت کارد به استخونشون رسیده، این حرفا هم نمک به زخمه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
پول!! خارج!!؟؟ فقط ما خوبیم...!!!
کاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
واقعا"این حرف آقای مصلحی یه جورایی تحقیرحرکت اعتراضی اخیر وتحمیق مردمه مگر غیرازاینه که بالباس پیامبرنباید دروغ گفت ولی بسوزه پدرسیاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
تابناک اگه شرف داری درجش کن وسانسور ونصفه نیمه پخشش نکن!من ازبی پولی وبی عدالتی رفتم ولی کسی بهم پول نداد!چرا نمیخواید واقعیتو قبول کنید!؟ازطرف کسی حرف نمیزنم که به چه دلیل اومد تو خیابون،ولی خودم به حال انتحار وانفجار رسیدم که رفتم ،شما چه میدونیدپیش بچت شرمنده بشی بخاطر یه بستنی هزارتومانی یعنی چی؟چه میدونیدبخاطر یه مبلغ ناچیز نتونی بری دکتر یعنی چی؟چه میدونید بخاطر ندادن کرایه خونه وشرمندگی جلوصاحبخونه جرات نکنی ازخونه بری بیرون یعنی چی؟چه میدونید مثل سگ بدویی و همیشه گرفتار ولی یه ژن خوب وپارتی دار بدون یه ثانیه زحمت خودشو خاندانش مادام العمرتو آسایش و رفاه باشن یعنی چی؟آیاتاحالا پیش اومده نان خشک بخورید؟بازم بگم!به خدایی که خیلی اعتقادم بهش کم شده باوجود اینکه کسی منو نمیشناسه خجالت میکشم بازم بگم.آقاجان بیکاریم کارگریم کارنیست هیچ حقوق و درامدی بجز یارانه ۴۵هزاری که کمر دولت وکشور فقیرمو!! شکسته درامدی نداریم !چرا دولت به قشر بیکار جامعه یه حداقل حقوق تامین نیازها اولیه زندگی نمیده؟مگه نمیگید هرمسلمانی همسایش گرسنه بخوابه مسلمان نیست؟ازخودتون بپرسید مسلمانید؟نه بی عرضه ام نه تنبل فقط متاسفانه ومتاسفانه وصدمیلیون بار متاسفانه تویه خانواده معتقد بزرگ شدم هر روز هزار بار پدرمو سرزنش میکنم چرا ما را کج دست ودزد بار نیاوردی...چون پاک دستی یعنی برباد رفتن تمام نیازها وآرزوها!درک میکنید آخرخط وبالاتراز سیاهی رنگی نیست یعنی چی!نه از مرگ میترسم نه از جهنم نه چیزی برا دلبستن به دنیا دارم چون جهنم ومرگو دارم تجربه میکنم،به یه جایی از زندگی!!!!رسیدم که اسمش اخر خطه اخر زندگی...شما آسوده بخوابید که ما (ازفقرونداری)بیداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
متاسفانه مشکلات تو کشور زیاده و اکثر مسولین به فکر جیب خودشان هستند این همه که دولت از سلامت دم میزنه خوب بره بازرسی کنه ببینه چه خبره من همسر باردارم تو بیمارستن دولتی زایمان طبیعی کرد بیمه تکمیلی ایران هم داشتم گفتند اول باید 1250000 هزار تومان نقد بدی تا زنو بچته ات را بزاریم از بیمارستان بره بیرون اون هم نقد نه کارت خوان دارند و به جای پول مریض اسیر میگیرند.شهرستان
ناشناس
|
Japan
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اقاى مصلحى مردم رو احمق فرض كرديد؟ سرتون رو زير برف كرديد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آقاى مصلحى لطفا هر جه سريعتر از خواب خركوشى بيا بيرون جون ممكنه فردا خيلى دير بشه و سرت بباد بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
مشکلات کشور ما زمانی تموم میشه که در دلنشگاه های دولتی رو ببندند

چرا باید با پول مالیات تمام مردم، یک عده مجانی درس بخونند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
عقده ای !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آدم به اين نتيجه مي گيره كه احمدي نژاد حق داشت اين نابغه رو از وزارت اطلاعات عزل كنه
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اقای مصلحی نمی دونه که مردم حاضرند پول یارانه شان را هم بدهند و اعتراض کنند.
کسی را که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد.
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
مثل همیشه باز حق ما رو‌خوردند.
اقای مصلحی از افشاگری شما ممنونم.
لطفا پیگیری کنید ما چطور می توانیم پول‌شرکت در اعتراضاتمان را باز پس بگیریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ما غیر ساندیس چیز دیگری نگرفتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
وای ظریف نکن ای کارا رو با روحیات لطیفت نمیسازه جیگر سنکوب میکنیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آقای مصلحی،
اولا به فرموده همان امام بزرگوار؛ ملاک حال فعلی افرادست. آیا شما در حال حاضر مسوولیت نسبت دادن ارتداد به جبهه ملی را می پذیرید؟ آیا امروز که نزدیک به سی سال از رحلت امام می گذرد مجددا بررسی کرده اید که این گروه مرتد هستند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ببینیدد چه کسانی دارند مملکت را می چرخانند .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
وا اسفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کسی که کار اجرایی کرده می داند بودجه ایی باید بابت پاداش و تشویق پرسنل خلاق و دلسوز در گرفته شود در این ایراد نیست انچه مهم است کنترل شود بجا و اندازه خرج شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
سلام اقای مصلحی هم مثل اسلافش فکر می کند نتیجه این تفکر همین می شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
واقعا جاى تاسف داره ،إقاى مصلحى،
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آقای مصلحی دیگه تاربخ مصرف اینجور حرفها گذشته و نخ نما شده ، چشمانتان رو بروی واقعیتها باز کنید
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ایمه جمعه بودن هم شد کار مگه ؟؟؟؟؟
چراغعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چرا یکی از دوستان درباره بودجه ۴۵ میلیاردی شهرداری نظر نداده؟؟؟ فقط چسبیدید به مصلحی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چه تهدیدی کرد جناب سردار دیپلماسی ما فکر می کردیم ایشون فقط توئیت کردن بلد نه بابا این طور تهدید هم بلده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
پول هم گرفته باشند تاز ه میشن مثل اوباش لباش رشخصی که به سفارتها و مردم جمله میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
یکی نیست بگه اگه این پولایی که شما میگی توزیع شده منشا خارجی داشت که دلار ارزون میشد نه گرون برادر من.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
مگر اون هایی که توی تظاهرات بیست و دوم بهمن راه پیمایی میکنند منافعی ندارند؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اقای مصلحی جیمز باند ایرانه
ناشناس
|
Turkey
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آقای مصلحی از این امداد های غیبی کمی کمک بگیرید بیکاری نه میلیونی را کم کنید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اینجوری قرار بود صدای مردم شنیده بشه اقای مصلحی .
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آقای مصلحی توهم تا کجا؟تودوره وزارت شما مملکت نابود شد بدون اینکه کسی یقه شما رو بچسبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کاخ نشین،خبر از کوخ نشین نداره، دلشم نمیی خواد به هیچوجه پست و مقامش رو از دست بده
مشکل مردم هم براشون پشکل! این حرفها رو میزنن تا دورو بیشتر راس کار باشن
محمد
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ببین امنیت ما چند سال دست چه وزیر اطلاعاتی بوده واقعا ادم شرمنده میشه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
این آقای مصلحی هر اتفاقی توی کشور می افتد فورا می گوید اینها از خارج پول گرفته اند یکبار هم مستندات خود را نه اعلام کرده نه به قوه قضاییه داده پس این اصرار بر حرف بی سند چه نتیجه ای دارد
مخلص حاجي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بنظر من مجوز بايد به ياران احمدي نژاد داد تا حرفشان را بزنند. سبك سنگين اوضاع احوال داخلي است.
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اين معترضين با پولي كه طبق سخن اقاي مصلحي پول گرفتند بعد رفتند مواد خريدند زدند بعد كه توپ توپ شدند رفتن شلوغ كردند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آقای مصلحی همون نیست که سال 88 می گفت مردم اومدن خرید وخیابون ها شلوغ شده ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
وای خاک بر سرم .پول دادند و من نبودم .دفعه بعد حتما می رم
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
مصلحي به تيم احمدي نژاد خوب مي خورد. لطفاً گفته هاي اين مرد بزرگ را از ابتدا تا به امروز چاپ كنيد!
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
آقاي مصلحی آره بهترين روش اين است كه صورت مساله را پاك كني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
یادمه رئیس ستاد اون مموتی ! در استان ما در یک جلسه خودمانی می گفت
ک در جناح ما یه آدم عاقل که حرف حساب بزنه و کار بلد باشه یافت نمی شود ! به همین خاطر مجبورند هزینه خیلی زیادی را متحمل می شویم ! من اولین اصول گرایی را دیدم که حرف حساب زد و واقعیت را و گفته های ایشون را این بزرگان چقدر خوب معنی می کنند !؟!؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد ، آنچه مردم ایران را از ناراحت کرده فساد بی سابقه درجهان و بی عدالتی بی نظیر است والبته اینکه میگویی بخشی از نظام سرمایه داری جهان مثل آمریکائی ها در اعتراضات تاثیر داشته اند حرف درستی است نه اینکه دلشون بحال مردم مظلوم ایران سوخته باشه ، نه ، دنبال منافع خودشون هستن ، اما بدون و حتما میدونی که علت اصلی اعتراض مردم فساد ا بنام دین ا... تعالی است
چراغعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
چرا کسی در مورد بودجه ۴۵ میلیارد شهرداری نظری نمیده؟ واقعا که........
گرسنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
مروم چهل سال پبش فریاد زدند اسلام قران عدالت الان باید چی بگن عدالت هست اسلام هست قران دین هم که هست نمیدونم پس چی کم دارن
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
به جای این حرفها به داد مردم برسید فقرهمه چیزمون را از بین برده ....
فضول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
نظرها و مواضع بعدی همه زنجیره ای ونخنما هستند لطفا حداقل فردایی هارا بفهمند.
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
2
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه سامسونگ را تهدید کرد.
حکایت بخشش لازم نیست، اعدامش کنید. شده.
سامسونگ خیلی خوب میدونه که اگر ظریف از سامسونگ استفاده نکنه شرکت ورشکسته میشه.
....مسولین من هم اگر به اندازه ی شما بودجه سالانه دریافت میکردم شک نکن صحبت های خیلی قشنگ تر از شما میزدم.
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
جناب مصلحي سلام و عرض ادب
اگر بپذيريد سربازان گمنام امام زمان(عج) دولتي نيستند هرگز اجازه نمي دهيد به خواست مهره هاي نه چندان مهم سياسي و دولتي و براي تسويه حساب انتخاباتي، اين عزيزان مردم ،براي همين مردم پرونده سازي كنند.
من سي سال زحمت كشيدم با يك نامه سفارشي همكاران شما به حراست شركت محل كارم همه ي زندگي ام را از دست داده ام. شما حق نداريد خون شهيدان اين نهاد را و اعتبار بي نظير آن را در اختيار برخی قرار دهيد...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
صدا و سیما همین کارها را می کندکه از چشم مردم افتاده!!!!!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
فقط تهدید کرده که دیگه از گوشی سامسونگ استفاده نمیکنه...با اینا ما توقع داریم حرمت وارج وقرب ایرانیها تودنیا حفظ بشه.حداقلش باید تهدید به فسخ واردات سامسونگ بهایران رو مطرح میکرد تا دفعه بعد اینجوری ب شخصیت ایرانی توهین نشه وبدونن هزینه ی بی حرمتی به ایرانیان سنگینه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
آره راست میگن. شاباش هم میدادند. با چمدانهای پر از دلار اونجا بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
فقط باید گریست وخندید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری