هزار و صد و پانزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند: انسان‌های فاسقی که در تهران روسری از سر برمی‌دارند، از غرب دستور دارند/احمد خاتمی: هرچه بتوانیم موشک تولید کرده و بردش را بالا می‎بریم و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۷۰۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵ 02 February 2018

امیر نعمتی-تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

انسان‌های فاسقی که در تهران روسری از سر برمی‌دارند، از غرب دستور دارند

آیت الله سید یوسف طباطبایی‎نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، پیرامون موانع روشن بینی عقل، اظهار کرد: یکی از چیزهایی که باعث انحراف انسان خواهد شد رفیق و هم نشین ناردست است که رفیق بد جلوی بصیرت و فهم انسان را می گیرد. وی با بیان اینکه افراد را می توان از دوستان و رفیقان او شناخت، افزود: در روایت آمده یکی از حقوقی که فرزندان به گردن پدر دارند انتخاب مادر خوب برای فرزندان است و پدران حق فرزندان آینده خود را باید رعایت کنند. طباطبایی نژاد اضافه کرد: امیرالمومنین می فرماید بپرهیزید از رفیق فاسق. بسیاری از انسان های فاسقی که دستور از غرب می گیرند و در خیابانی در تهران روسری را از سر خود بر می دارند، دستور دارند و با قصد کمرنگ کردن حجاب در میان مردم مومن این اعمال را انجام می دهند. زمانی که انسان در انجام گناه بی باک شد دیگر با آن گناه مانوس خواهد شد.

هاشم‌زاده‌هریسی: قرار نبود نرده های نمازجمعه دائمی باشد

آیت الله هاشم هاشم‌زاده هریسی درباره برداشتن شدن نردهای بین مردم و مسئولان در نمازجمعه های تبریز و استقبال آن از سوی برخی چهره های روحانی گفت: باید به کسی که این کار را کرد، آفرین گفت، چون وقتی فاصله بین جامعه و مسئولان کم شود آثار خوبی خواهد داشت؛ بنابراین، اتفاق خوب و مبارکی است و باید قدردانی کرد. وی با بیان اینکه کشیدن نرده بین مسئولان و مردم در نمازجمعه از بدعت های اجتماعی بود که جنبه دینی هم پیدا کرد، افزود: اوایل انقلاب منافقین اقدام به ترور، کشت و کشتار و ایجاد ناامنی کردند؛ بنابراین، موقت این نرده ها را در نمازجمعه کشیدند اما بعد که منافقین ساقط و ناامنی ها رفع شدند و امنیت بسیار ریشه داری در کشور به وجود آمد، این اقدام موقتی و موردی متأسفانه ادامه پیدا کرد و ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علاوه بر نرده کشیدن، محافظت های وسیع و نه معمولی از روحانیت و مسئولان انجام شد، اظهار کرد: وقتی 5 یا 10 محافظ دور اشخاص هستند، این مسأله روحانیت و مسئولان را از مردم جدا کرد و می کند، حال آنکه امنیت در کشور برقرار و اثر و آثاری از منافقین، ترور و ناامنی در کشور باقی نمانده است. وی یادآور شد: فقط مسأله وجود نرده بین مردم و مسئولان در نمازجمعه نیست. با از بین رفتن عوامل ناامنی، کسی نیست که سطح حفاظت از شخصیت ها را تعدیل کند تا در یک حد ضروری فقط انجام شود بنابراین معتقدم باید حکومت را ساده اداره کنیم، نگذاریم مردم تصور کنند نامحرم هستند و امکان دسترسی به روحانیت و مسئولان ندارند. هاشم زاده هریسی بیان کرد: هرچه سطح حفاظت ها کمتر شود بهتر است چون روحانیت و مسئولان باید به مردم برگردند متأسفانه این مسأله عادت شده فکر کردند نباشد ناامنی می شود، خیر این طور نیست. خیلی از روحانیون این را نمی خواهند ولی در عمل انجام شده قرار گرفتند و تصور می کنند اگر نباشد ناامنی می شود اما وقتی ببیند با برداشتن اینها اتفاقی نمی افتد و آثار خوب نیز به دنبال دارد حتما استقبال و دیگران را به این کار تشویق می کنند بنابراین همان مسئولان و روحانیت باید قدم جلو بگذارند تا این کار انجام شود، از هم الگو و سرمشق بگیرند تا این مسائل به تدریج حل شود.

احمد خاتمی: هرچه بتوانیم موشک تولید کرده و بردش را بالا می‎بریم

احمد خاتمی گفت: کاهش قدرت موشکی ایران برای اینکه خیال اسرائیل راحت باشد است اما من به صراحت و شفافیت می‌گویم که ما به دستور قرآن در عرصه سیاست بازدارندگی‌مان هر چه بتوانیم موشک تولید می‌کنیم و هر چه بخواهیم بردش را بالا می‌بریم. در این عرصه با هیچ کس مذاکره نمی‌کنیم و به هیچ دولتی هم حق فضولی نمی‌دهیم. وزیر خارجه فرانسه و دیگران نیز این پنبه را از گوش‌شان بیرون کنند که اگر می‌خواهند برای این بیایند مذاکره کنند، جوابش همین است که شنیدید. /خبرآنلاین

کنایه "نقوی حسینی" به عراقچی

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر عراقچی، معاون وزیر خارجه مبنی بر برطرف شدن موانع بر سر راه معاملات پولی و بانکی بین المللی کشورمان پس از برجام اظهار داشت: طبق گفته آقای سیف، رئیس کل بانک مرکزی بانک‌های خارجی با ما همکاری نمی‌کنند حال اگر بانکی با آقای عراقچی کار می‌کند ما از آن بی خبریم!وی با بیان اینکه بانک‌های اروپایی با ما همکاری ندارند، تصریح کرد: برخی مقامات از جمله رئیس کل بانک مرکزی اخیرا اعلام کرده اند که همچنان در معاملات پولی و مالی با مشکل مواجه هستیم، بنابراین هیچ گشایشی صورت نگرفته است.

حاشیه سفر روحانی به "کوهبنان"

در حالی صبح امروز رئیس جمهور و وزیر کشور در مناطق زلزله زده استان کرمان حضور پیدا کردند که رسانه های هم سو با دولت برای پوشش این رویداد دعوت شده بودند. از ابتدایی ترین ساعات هماهنگی برای پوشش اخبار رئیس جمهور به استان کرمان مشکلات عدیده ای برای برخی رسانه ها از جمله خبرگزاری مهر به وجود آمد و سرانجام خبرنگاران این خبرگزاری بعد از طی هفت خوان رستم توانستند در جلسات مرتبط با این سفر حضور پیدا کنند. اما صبح امروز هم که رئیس جمهور راهی هجدک از مناطق زلزله زده استان کرمان شد شاهد انتخاب گزینشی رسانه ها برای پوشش این رویداد بودیم و تنها دو خبرگزاری خاص دعوت شده بودند. برای پوشش نشست خبری رئیس جمهور داستان نگاه دوگانه به رسانه ها باز هم تکرار شد و بدون انجام قرعه کشی خبرنگاران رسانه های خاص و از پیش تعیین شده پرسش های خود را با رئیس جمهور مطرح کردند. نکته جالب توجه این است که رئیس جهمور در کوهبنان که خسارت بیشتری در اثر زمین لرزه متحمل شده است حضور پیدا نکرد و تنها از هجدک بازدید کرد و وزیر کشور به عنوان نماینده وی در مناطق زلزله زده کوهبنان حاضر شد و مردم کوهبنان در انتظار رئیس جمهور ماندند. /مهر

رهامی: امید مردم از اصلاح‎طلبان رو به کاهش است

محسن رهامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره ناامیدی مردم از اصلاح‌طلبان گفت: البته امید داشتن و یا ناامیدی از یک جریان سیاسی، مانند اصلاحات یا اصولگرایان، امری نسبی است. بدین معنا درصورتی‌که بنا باشد مردم از بین جریان‌های موجود سیاسی یک امید نسبی داشته باشند به اصلاح‌طلبان بیش از اصولگرایان تمایل دارند ولی به‌هرحال امید مردم، با توجه به انتظاراتی که داشتند، رو به کاهش است. وی در ادامه ابراز کرد: دلیل آن‌هم برآورده نشدن وعده‌ها بر اساس انتظارات است، به‌خصوص که در مورد حوزه اقتصادی، بازار کار و امور عینی و ملموس‌تر مردم گشایش چندانی ملاحظه نمی‌کنند. البته در امور کلان مانند مسأله برجام و توافقات 1+5 و رفع خطر حمله نظامی، مردم متوجه تأثیر آن‌ها هستند، اما توده مردم نسبت به زندگی یومیه (اشتغال فرزندانشان، تعطیلی کارخانه‌ها، تولیدی‌ها، پرداخت حقوق‌های عقب‌مانده و امثال آن‌ها) حساس‌ترند و تصور می‌کنند که کارها بر اساس رفع این نوع نیازها پیش نمی‌رود. /رویداد 24

شوخی همسر امام خمینی قبل از دستگیری امام

همسر حضرت امام خمینی، بانو خدیجه ثقفی، حدود شصت سال با حضرت امام زندگی کردند و خاطرات جالب زیادی از زندگی با ایشان دارند. در بخشی از خاطرات خانم ثقفی از سال‌های دستگیری امام در سال ۴۲ آمده است: در منزل یخچال قاضی (محله‌ای در قم) اوضاع شلوغی داشتیم. اول، آقا در دو اتاق کوچکی که برای عروسی مصطفی ساخته بودیم، زندگی می‌کرد و به حساب آن روز بیرونی‌اش بود که امروز نام دفتر بر آن گذاشته‌اند. یک عمر روحانیون با اندرون و بیرونی زندگی کرده‌اند و امروز خود دفتر، دفتر و دستکی شده است! بعد یکی‌یکی اتاق‌ها را از ما گرفتند و ما را از آن خانه بیرون کردند که هنوز بیرون از آن خانه زندگی می‌کنیم. در مواقعی که شایعه دستگیری آقا بالا می‌گرفت، شب آقا به من می‌گفت: اگر مرا گرفتند، دست‌پاچه نشو، طوری نیست و من به شوخی به او می‌گفتم: خوبست، نفسی می‌کشیم!

اول مبارزات من و پسر عزیزم مصطفی کربلا بودیم و احمد نقل می‌کرد و خود آقا می‌گفت که هر شب آقا به احمد می‌گفته است: «احمد امشب مرا دستگیر می‌کنند، نترسی. اگر آمدند و مرا گرفتند تو کاری نداشته باش، به کسی متوسل نشو، از این و آن مخواه که برای رهایی من کاری کنند حتی برای مخارج زندگی پولی از هیچ آقایی قبول نکن!» آقا نقل می‌کرد: «صبح، سر صبحانه، هر روز احمد به من می‌گفت: شما را نگرفتند، خبری نشد و من به او می‌گفتم: امشب!» و این وضع تا آمدن ما به قم طول کشیده بود. احمد در آن موقع ۱۵-۱۶ ساله بود. [۱]

مسئولان باید فاصله خود را با مردم کم کنند

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مسئولان بایستی با بازنگری در روابط و کوتاه کردن فاصله خود با مردم در راستای ارتقای شاخص ها تلاش کنند. حسین مرعشی روز پنجشنبه در نشست با جمعی از نمایندگان و دبیران احزاب اصلاح‌‌طلب در سنندج با بیان اینکه شکل‌گیری جریان اصلاحات با فراز و فرودهای بسیاری همراه بوده است، گفت: این جریان برگرفته از احزاب و چهره‌های سیاسی اثرگذاری است که به عنوان سرمایه، نقش تعیین‌کننده‌ای را در ارتقای شاخص‌های سیاسی ایفا می‌کنند. /ایلنا

پاسخ‌ نجفی به انتقادها از مدیریت برف اخیر

شهردار تهران نسبت به عملکرد شهرداری در مدیریت برف اخیر در تهران واکنش نشان داد. نجفی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در خصوص انتقاداتی که نسبت به عملکرد شهرداری در مدیریت برف اخیر در تهران مطرح است و انتظارات مردم گفت: صبح روز یکشنبه که روز بعد از برف بود تمام خیابان های اصلی تهران باز بود. بیشتر از این شهرداری باید چه اقدامی انجام می داد؟وی ادامه داد: این برف وضعیت ویژه ای داشت و 27- 28 ساعت مداوم بارید که در طول سال های اخیر بی سابقه بود و حجم بارش و سرعت آن و نیز میزان برودت هوا زیاد بود و برف به سرعت تبدیل به یخبندان شد. شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری آنچه را که در توان داشت انجام داد گفت: حتی در مواردی هم به وزارت راه در ارتباط با فرودگاه مهرآباد و بخشی از جاده تهران – قم و تهران – کرج کمک کردیم. وی افزود: مسائلی هم خارج از اراده شهرداری یا هر دستگاه دیگری است. وقتی مثلا جاده به سمت کهریزک بسته می شود و کامیون‌های حمل زباله نمی توانند رفت و آمد کنند. نجفی تصریح کرد: کشور ما به ویژه شهر تهران از نظر امکانات خیلی ضعیف تر از شهری است که برای حدود 10 میلیون ساکن آماده شده باشد بنابراین مشکلات وجود دارد همه باید تلاش کنیم که تدریجا امکانات و قدرت مدیریت را افزایش دهیم. /فارس

اندیشه سیاسی هیچ تقدسی ندارد و می‌تواند تغییر کند

محسن آرمین در نشست آموزشی حزب اتحاد ملت گفت: اساسا اندیشه سیاسی دینی تصور اشتباهی به وجود آورده که چون براساس مراجعه به متن مقدس به وجود می‌آید، چگونه می‌تواند در یک برداشت به دیکتاتوری برسد و در یک برداشت به جمهوری. اندیشه‌های سیاسی دینی، همگی نشأت گرفته از متن مقدس نیست و چهار عامل در شکل‌گیری آن موثر است. عامل اول حدیث و قرآن و دومین عامل تجربه تاریخی است؛ به خصوص در طول سه، چهار قرن نخست و دوره‌هایی که ایران و روم با مسلمانان برخورد داشتند، چرا که مثلاً اگر این برخوردها در یونان اتفاق افتاده بود، حتماً تفاوت‌هایی ایجاد می‌کرد. عامل سوم عقل و عامل چهارم نیز ساختار قدرت است. چنانچه بخش زیادی از اندیشه سیاسی ما نیز متاثر از ساختار قدرت است؛ بنابر این می‌توان گفت که این اندیشه سیاسی هیچ تقدسی ندارد و می‌تواند تغییر کند. چنانچه پیش از این هم تغییر کرده که در بازه زمانی طول زندگی یک فرد یا در بازه طولانی‌تر تغییر می‌کند؛ چنانچه آرای امام و آیت‌الله منتظری در طول زندگی‌شان دستخوش تغییر بود و این درباره دیگران هم صدق می‌کند. شما هم آن را باز بگذارید و فکر نکنید قابل تغییر نیست. این مطالب هیچ تقدسی ندارد مثل نظریات متعددی همچون ولایت فقیه و ولایت امت که آقای مومن در کتاب خود نوشتند و آقای سروش محلاتی توضیح دادند که می‌تواند نقد شود. /ایلنا

درخواست یک عضو شورای شهر از مردم برای نامگذاری خیابان

از آن روزی که من و همکارانم در شورای شهر تهران با رای بی‌بدیل و تکرار بی‌نظیر شما به عنوان منتخب مردم تهران فرصت خدمت یافتیم همان گونه که با شما عهد كرده‌بودیم تامین خواست و نظر عمومی را در دستور کار قرار دادیم و با خود و خداوند بزرگ عهد بستیم که بهترین مشاور ما در انجام امور نظر و رای شهروندان عزیز تهران است. کميسيون نامگذاری شورای شهر تهران ، رى و تجريش در هفدهم دی ماه نامگذاری گذرگاهای بنام یکی از مردان بزرگ تاریخ معاصر ایران دکتر محمد مصدق را در دستور کار خود قرار داد و مصوب کرد. این وظيفه ای برای ما بود که توانستیم این امر را محقق سازیم و اكنون در آستانه طرح آن در روزهای آینده در صحن علنی شورای شهر هستیم و باور دارم با اكثريت قريب به اتفاق آراء به تصويب نهايى خواهد رسيد. اما مردم عزیز آنچه تصمیم‌گیری ما را بهتر و به خواسته شما نزدیک‌تر خواهد کرد آگاهى از اين است كه نامگذاری کدام خیابان را شما بیشتر به جايگاه دکتر مصدق از يكسو وبه خواسته مردم از سوى ديگر نزديك ميدانيد. پیش از این نام چهار گذزگاه پیشنهاد شده بود. خیابان نفت، زیرگذر خیابان آرش، بزرگراه فتح و بلوار كشاورز، که در نظرسنجی توييترى اولیه صورت گرفته توسط برخی همکاران عضو شورا بلوار کشاورز و تونل تازه تاسیس خیابان آرش بیشترین اقبال را نزد مشاركت كنندگان داشته‌اند. در اين ميان پیشنهاد نسبتا مناسب دیگری طرح‌شد که خیابان کارگر(شمالى)حدفاصل انقلاب تا بررگراه حکیم(امیرآباد سابق) را به نام دکتر مصدق بنامیم. ?اکنون از مدیران رسانه و کانال های خبری و عمومی تقاضا دارم تا با همراهی و همکاری به عنوان نماینده افکار عمومی اعضاء شورا را یاری رسانند و با انتشار یک نظر سنجی در پایگاه های خبری،کانال های تلگرامی و توئیتر خود از روز شنبه ساعت٩ صبح با جمع‌آوری نظرات مردم و انتقال نتیجه آن به اعضاء شورا یا اینجانب به انتخاب گذرگاه بهتر کمک کنند. به شما قول می‌دهم در صورت موفقیت این اقدام، روش مذکور را در برخى موارد دیگر نیز تَکرار کنم. /خبرآنلاین

مردم تا کی باید دل به آمار و ارقامی ببندند که هیچ یک را در زندگی شان حس نمی کنند؟

نعمت احمدی گفت: چند سال است که کارگران برخی کارخانه ها اعتراض به حقوق عقب مانده شان اعتصاب کرده اند. چندین سال است که پرستاران کشور ما بر سر وعده های به ایشان داده شده و عمل نشده ناراضی هستند. مردم تا کی و تا کجا باید دل به آمار و ارقامی ببندند که هیچ یک از آنها را در زندگی شان حس نمی کنند. مردم ما همچون اقتصادمان مشکل دارند و رئیس جمهور باید این شجاعت را به خود بدهد و واقعیت را به مردم بگوید که دولت و ملت در حال رنج و مشقت به سر میبرند و برای برون رفت از این شرایط راهی جز ریاضت اقتصادی وجود ندارد. ریشه اعتراضات مردمی بسیار عمیق تر و بسیار جدی تر از آن چیزی است که لااقل مسئولین به ما نشان می دهند. بحث بر سر ۱۰۰ تومان گران شدن بنزین نیست صحبت از عبور دلار از مرز ۴هزار و هفتصد تومان است/روزنو

در بین سازمان های مختلف شهرداری تهران بیشترین فساد را داشته است

در طول ۱۲ سال گذشته (به قیمت سال ۹۵) ۱۸۵ هزار میلیارد تومان (سالانه ۲۴ هزار میلیارد تومان) در تهران هزینه شده؛ این هزینه به قیمتی که فساد همه زندگی شهر را فرا گرفته انجام شده است. ها در سالهای ۹۲ تا ۹۵ حدود ۱۱۰ هکتار از باغات تهران از بین رفته که اگر این موضوع از سال ۸۲ مورد بررسی قرار گیرد سر به آسمان می‌گذارد. در ۶ ماه اخیر حجم فشارهای وارد شده به شهرداری تهران از سه جناح مختلف در تمامی دوره ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. كسانی كه از ابتدای فعاليت دكتر نجفی آشكار و نهان گفتند وی شهردار شش ماهه است اكنون نااميد شده اند و به تكاپو افتاده اند تا خودشان اين خواسته را محقق كنند. عزم قاطع نجفی برای مقابله با فساد و باج ندادن به كاسب كاران، بسياري را از سه پايگاه نگران كرده است. شورای پنجم شهر تهران چه فردی و چه تركيبی از حيث سلامت، مسئوليت شناسی و دقت كارشناسی و تخصصی هم در مقايسه با همه ادوار پيشين و هم همه كلان شهرهای کشور بی نظير و قابل ستايش است. شورای پنجم به معنای دقيق آن عصاره فضايل مردم تهران است. /اسکان نیوز

عذرخواهی محمدرضا عارف از مردم بخاطر کوتاهی مسئولان در برابر آنها

متن یادداشت اینستاگرامی محمدرضا عارف،رئیس فراکسیون امید مجلس به شرح زیر است: ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران فرصت خوبی است تا به بازخوانی دستاوردهای انقلاب و آسیب شناسی چهل سال گذشته بپردازیم. نظام اسلامی اگر بخواهد در مسیر پویایی و شکوفایی قرار بگیرد و این مسیر را تداوم بخشد حتما باید با بررسی دقیق و کارشناسانه به آسیب شناسی چهل ساله از عمر خود بپردازد و به نظر من بهترین مکان برای این مهم دانشگاه ها هستند. آنچه می تواند برای نظام اسلامی خطرآفرین باشد کمرنگ‌ شدن اعتماد میان مردم و حاکمیت است و در این بین عملکرد مسئولان مطمئنا بسیار تاثیر گذار است. بپذیریم که از همان شروع انقلاب، ما مسئولین با برخی عملکردهای اشتباه خود زمینه ساز و پایه گذار برخی کژی ها و بدعت های ناروا بودیم. بجای جذب به حذف و طرد افراد رو آوردیم و برخی از یاران با اخلاص انقلاب بخاطر همین تنگ نظری ها گوشه نشین شدند. به عنوان یک مسئول در نظام اسلامی بخاطر کوتاهی های صورت گرفته در برابر مردم عزیزمان از آنها پوزش می خواهم. البته نظام اسلامی به برکت خون شهدا امروز از استقلال و عدم وابستگی به قدرتهای بزرگ برخوردار است که این دستاورد ارزشمند را باید قدر دانست. همه می دانیم که کشور با مشکلات متعددی رو به رو است که به نظر من مهمترین چالش درون نظام، فساد بعضا سازمان یافته ای است که متاسفانه عزم جدی برای مبارزه با آن دیده نمی شود و در صورت تداوم آن مطمئنا به سلب اعتماد مردم به حاکمیت منجر می شود که این امر بسیار خطرناک است. همه باید در برابر فساد ایستادگی کنیم و بدون هیچ گونه ملاحظه ای اجازه ندهیم بی عدالتی و تبعیض در جامعه حاکم شود. همه ما در برابر انقلابی که خون پاک شهدا و رهبری امام بزرگوارمان پایه گذار آن بودند مسئولیم و کوتاهی در قبال آرمانهای اصیل انقلاب پذیرفته نیست.

واکنش اینستاگرامی مولاوردی به یکی از برنامه‌های صدا و سیما

توصیه هایی سخیف با رنگ و لعاب مذهبی که دستمایه طنز و تمسخر خاص و عام قرار می گیرد. مولاوردی دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی نوشت: کاش کارشناسان به اصطلاح دینی در برنامه های صدا و سیما از آموزه های اصیل دینی بهره ببرند، نه از توصیه های سخیف با رنگ و لعاب مذهبی که دستمایه طنز و تمسخر خاص و عام قرار می گیرد.
رسول اکرم صلی الله علیه و آله: خَیرُکُم خَیرُکُم لأَهلِهِ وَأَنَا خَیرُکُم لأَهلی ما أَکرَمَ النِّساءَ إلاّ کَریمٌ وَلا أَهانَهُنَّ إلاّ لَئیمٌ؛ بهترین شما کسی است که برای خانواده اش بهتر باشد، و من از همه شما برای خانواده ام بهترم، زنان را گرامی نمی دارد، مگر انسان بزرگوار و به آنان اهانت نمی کند مگر شخص پَست و بی مقدار. /نهج الفصاحه

برچسب ها
خبرهای مرتبط
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۵۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
بازهم حمله و هجمه علیه مردم شروع شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
شنبه 14 بهمن دلار 4710 تومان یورو 6000 تومان پوند 6700 تومان دلار کانادا 3910 تومان !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
بعد از اعتراضات مردمی همه متفق القول بودند که باید با فساد و نابسامانی و فقر مقابله کرد و حالا که اوضاع ارام شده دوباره عده ای با مردم به درشتی صحبت میکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
جهار شلوغ شذد تخم مرغ شد 11 و پونصد.
تا ارام شد دوباره داره میره بالا.
این مسولین عمدا می خوان مردم رو ناراضی نگه دارند
رامین
|
United States
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
بابا کرج هنوز خیلی از خیابانهایش باز نشده!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
چرا مردم را هزینه اقدامات سیاسی خود می کنید؟ کدام مردم ؟ رحمت خدا برآیت الله کاشانی که چه خون دلهائی خورد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
یعنی اینقدر کینه داری که حتی نمیتونی واقعیت های واضح رو هم درک کنی.... خدا شفای عاجل بهت بده....
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
عوض کردن نام خیابان ها فقط باعث گیج شدن مردم میشه.
اگه میخوایید از کسی تقدیر کنید ، مکان هایی که جدید ایجاد میشه رو به نامشون کنید . نه این که اسمارو عوض کنید
پاسخ ها
مهدی م
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
احسنت . یه خیابون بسازید بعد هر نامی خواستید بهش بدید. بعدش نوبت نمره میرسه به شهرداری نه هیچ کاری نکرده بشین 18
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
شهرداری و بسیاری از مجموعه های نا کارآمد به جای پرداخت پول تحت هر عنوان به افراد خاص بهتر است ماشین برف روب بخرند و ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
خانم مولا وردی! اگر یک نفر نظری بر خلاف میل شما گفت باید اینهمه هجمه و فشار بیاورید؟! تا جایی که صدا و سیما عذر خواهی کند و بازم رها نمی کنید.
من به عنوان کسی که بامردم و خانواده هایی بیش از 50 کشور جهان گفتگو و مراوده داشته ام به صراحت می گویم بسیاری از زنان ایرانی پر توقع و شوهر را برده خود احساس می کنند. حتی حق رابطه با فامیل خود را ندارد. عامل بسیاری از اعتیاد های پس از ازدواج نیز سرخوردگی مردان از ازدواج است.
بسیاری از خارجی ها را دیده ام که می گویند مرد ایرانی مظلوم ستمدیده است که حتی حق تصرف در اموال خود را هم ندارد.
این را یک استاد دانشگاه آمریکایی در جمعی گفت و همه به من خندیدند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
جلل خالق
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
جل الخالق !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
من دارم شاخ در میارم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
ایا زمین خواران اختلاسگران هم از امریکا دستور میگیرندیا فقط گرسنگان وتشنه های آزادی از غرب الهام میگیرد.دیگر سخنان وشعارهای تکراری بی تاثیر وخسته کننده شده
علیرضا حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
امیدوارم اقای عراقچی به اظهارات اقای حسینی پاسخ مناسب بدهند چونکه اگر پاسخ مناسبی نگیریم بازهم توافق نامه هسته ایی مبهم می ماند و این خیلی بد است که بعد از چند سال تازه بفهمیم توافق خوبی انجام نگرفته و به دشمن امتیاز داده ایم و ایندگان به ما انگ بی ناتوانی بدهند مثل حالا که ما به شاهان قاجار ایرادات بسیاری در مورد واگذاری سرزمین هایمان می گیریم
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
نجفی جان ناراحت نشو با خدا صحبت میکنیم این دفعه بیشتر از 4یا5ساعت نباره اخه شما کار واجن تری مثل تصویب طرح پوسیده و کاسبی از مردم که همون خیابون فروشی برای ورود هست رو دارید.اقای عارف هم ناراحت نشید خب این مدیران هم ژن خوب تو بدنشون جاری هست مدیریت هم نیاز ندارن بلد باشن.
پاسخ ها
محمد جاويدي
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
باز خدا خير بده آقاي عارف كه بي مسئوليتي مديران شهري و كشوري رو قبول و عذرخواهي از كوتاهي هاي اونها كرده
آقاي دكتر عارف متاسفانه همفكران شما در دستگاه هاي اجرايي اصلا قايل به كوتاهي و كم كاريشون نيستن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
اقای عارف مثل این که خودت هشت سال معاون اول این مملکت بودی بزودی همه چیز یادت میره؟
مهدی م
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
معذرت عارف چه به درد ما می خوره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
آقا، هرکی یه نگاه به خانواده خودش بندازه، ببینه کی مظلومتره؟ زن یا مرد؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
معامله برسرحفظ برجام دیگرامکانپذیرنخواهدبود
امین بدیعی
|
Germany
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
درخواست یک عضو شورای شهر از مردم برای نامگذاری خیابان !
به نظر بنده میدان انقلاب بعنوان مرکز شهر تهران نامی زیبنده است حد فاصل میدان انقلاب تا میدان آزادی میتواند به نام دکتر محمد مصدق نامگذاری شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
توهین های صدا وسیما و خبرگزاریهای دلواپس به شیر زن کابینه مگه یادت رفته ، به طوریکه دییس جمهور رو نسبت به انتخاب ایشان تهدید کرده بودند ؟!
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
خدا راشکر برای هر موضوع سیاسی یک اسمی داریم . معترض اقتصادی باغی هست . بی حجاب غربی هست . بیکاری شرقی هست . عدم رونق اقتصادی جنوبی هست . آنکه خیلی سیاسی فکر میکند مرتد و مفسد هست . فقط این وسط هر چه تقصیر هست از مردم هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
اقاي احمد خاتمي در مقام امام جمعه موقت تهران مگر ايشان با مقامات سياسي فرانسه مذاكره و ديدار ميكند كه قبل از امدن ايشان موضوع مذاكزات را در نمازجمعه تعيين ميكند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
به نظر شما همه باید خفقان بگیرند چون جناب دولت دارد تصمیم می گیرد.اتفاقا همه باید در مسائی مهم نظر بدهند و صد البته این تصمیمات دولت است که رسمی ست..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
هنوزم نفهمیدین ظریف و دستگاهش هیچ اختیاری ندارن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
يعني فاصله بين جامعه و مسئولين همين يك نرده در مدت اقامه نماز پر فيض جماعة از قرار هفته اَي يك بار بود؟
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
آقای آرمین درست گفتند اندیشه سیاسی دلیل بر تقدس بودن نیست و این یک امتیاز محسوب نمیشود و مثال آقای منتظری میباشد که بعدا مواضع سیاسی ایشان تغییر کرد . فکر کنید تمام افراد سیاسی به مرور زمان حرفی را که پیش میگفتند بر اثر تجربه سیاسی ممکن هست تغییر کند . حالا شما فرض کنید اندیشه سیاسی احمدی نژاد اندیشه غالب بر جامعه بود ادامه این روند در سیاست و اقتصاد و بین الملل چه پیش میامد
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
در نماز جمعه ها هم جدیدا بدون دادرسی و ادله حکم هم صادر میفرمایند . آنهم حکم اعدام . پس جایگاه قانون و دادگاه کجاست .نماز جمعه فقط برای عبادت خداوند هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
حداقل ازحضرت آقای هاشم زاده هریسی توقع بوداول برای جوانانی که سن شون قدنمیده یعنی بین 25تا30،سال سن دارندتوضیح می دادکه درنما جمعه هائنرده کشی بین مسئولین نبود،جنایت منافقین وتروریستهای دست. پرورده سیا وموسادوسربازان صدام دربه شهادت رساندن شهدای محراب که اتفاقا دوشهیدبزرگوار،آیت الله فاضی وآیت الله ومدنی ا.ئمه جمعه شهرخودایشان تبریزبودند مسئولین امنیتی نرده کشیدند،مقامات روحانی ازمردم جدانبودند،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
آقای رهامی رو بگید مردم از دست هم اصول گرا هم اصلاح طلب خسته شده از شفافیت نداشتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
بفرمایید آن هایی که بر سر و روی زنان اسید می پاشند از چه کسی دستور میگیرند .
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
ناشناس 21:24
من هم تجربیات کاملا مشابهی داشتم و کاملا تصدیق میکنم.
حتی خانمهای خارجی هم از میزان وظایف مردای ایرانی تعجب میکنن چه برسه بمرداشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
فقط باید گفت ای وای بر شما
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
بعضي ابجاي برداشتن نرده فکرشان را اصلاح کنند
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
اگر نعمتي خدا مي دهد بجاي شکر و سپاس با توهين و انگ زدن به يکديگر اين نعمت را به نقمت تبديل مي کنيم خدا نيز نعمت را از ما مي گيرد عده اي مترصد فرصتي جهت تخريبند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
جناب رهامي مردم از هر دوطرف خسته شده اند نه اصلاح طلب اصلاح طلت است نه اصول گرا اصول گرا چون هيچکدام انچه که مردم ميخواهند را نه قبول دارند ونه انجام ميدهند هرکدام اسب مراد خود را سوار به تاخت ميروند مردم در بعضي از مقاطع بايد باشند بقيه وقتها نيازي نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
خیابان کارگر شمالی بهترین گزینه می باشد برای نامگذاری دکتر محمد مصدق
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
واقعا بعض ها دنبال اینندکه زنهای ایرانی راپررو کنند.واونهارا برعیله شوهرهای بدبختشون بشورونند یکی از چیزهایی که به شکل سر قفلی در آمده همین نظریه پردازیهای امثال خانم مولا وردی است .یعنی خانم مولا وردی شما اگه تو خونت یه کم توجه کنی به شوهر بدبختت یه کم ناز قربونش بری چیزی ازت کم میشه ؟
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
حرف آقای نجفی درست هستش من یکشنبه از منزل که دلاوران هست تا میدان ونک محل کارم رفتم خیابان ها باز بود نمک پاشی شده بود بدون هیچ مشکلی به محل کارم رسیدم در این مواقع اولویت باخیابانهای اصلیست که کارانجام شده بود
ناگفته نماند در دوره شهرداری قبلی جمع آوری زباله در کوچه ما فاجعه بار بود ولی الان خیلی مرتب و منظم هستند
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
تا زنده هستن دل به بندند نخواستند هم نبندند تا حالا این مطالب را گفتید چه تاثیری داشته
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
آقایان باید فاصله ثروت محل زندگی دیدگاه جهان بینی و با مردم نزدیک کنند.
آقای عارف از حرف پسرش باید معزرت خواهی می کرد .نه به جای کسان دیگر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
نسل جوان باید ارمانهای انقلاب را مرور کنند چون تنها راه نجات بازگشت به همان ارمانهاست .متاسفانه برخی مسئولین از اصول و ارمانهای انقلاب منحرف شده اند و تمام نابسامانی ها از همین نشات میگیرد. برای یاداوری می گویم
1.قرار بود اشرافیت برچیده شود و مردم ضعیف از خدمات به طور عادلانه برخوردار گردند
2.قرار بود افراد متعهد و توانا در راس امور باشند تا دزدی نکنند
3.قرار بود ازادی به دست بیاوریم بخصوص در طرح مسائل و مشکلات بجای کلمه رییس در انقلاب از کلمه مسئول استفاده کردیم یعنی کسی که باید نسبت به مدیریت خود پاسخگو باشد اما از پاسخگویی خبری نشد و مدیران ترجیح دادند رییس باشند
4. قرار بود اسراف و تبذیر نکنیم اما الان جلوی میز هر رییسی در یک مراسم فقط چند صد هزار تومان گل میگذارند....
5.قرار بود رانت خواری نداشته باشیم و فقط عده ای خاص بر سر سفره نفت ننشینند اما....
6. قرار بود احکام اسلامی در همه شئونات ساری و جاری باشد اما الان بیش از احکام الهی بندگی نفس ترویج میشود
7. قرار بود مستضعفان ......
قرار بود عدالت را برقرار کنیم اما ...
و.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
از آقای طباطبایی امام جمعه اصفهان بایدپرسی کدام حجاب.
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
می‌فرماید تا میتوانیم موشک می سازیم و..... این ها برای مردم نان و آب میشود برای جوانان اشتغال برای آن یازده میلیون نفر امکان ازدواج برای بی خانه ها مسکن برای بیماران درمان و......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
خیابان کشاورز وامیر آبادومیدان انقلاب تا میدان آزادی بهتر است
دکتر حقیقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
با نگاهی به آمار و ارقام متوجه می شویم که بودجه شهرداری تهران از بودجه شهرداری لندن بیشتر است و کیفیت خدمات ارائه شده را که مقایسه می کنید، می خواهید سر به بیابان بگذارید از این همه سوء تدبیر و مدیریت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
عجبا که مولاوردی هم حدیث شناس و حدیث گو شده است .
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
از بس مردم را دق دادند ، چند میلیون مصدق داریم!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری