کد خبر: ۷۶۱۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶ 03 January 2018
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ۹ ماهه امسال میانگین سن در اولین ازدواج برای مردان ۲۷ سال و سه ماه و زنان ۲۳ سال بوده است.

به گزارش ایرنا، سیف الله ابوترابی افزود: در ۹ ماهه امسال ۴۸۱ هزار و ۸۰۹ مورد ازدواج به ثبت رسیده است و در این مدت یک هزار و ۷۶ ازدواج زنان سالمند بالای ۶۰ سال و همچنین ۷ هزار و ۸۱۲ مورد نیز ازدواج مردان بالای ۶۰ سال به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: روند وقوع و ثبت ازدواج در هرجمعیتی متاثر از ساخت سنی آن است و در کشورما از ابتدای دهه ۹۰ متاثر از گذار از متولدین اول دهه ۶۰ از سن ازدواج است و روند میزان عموی ازدواج روند کاهشی داشته و درسال ۱۳۹۵ به ۸،۸ به ازای هر هزار نفر جمعیت رسیده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال ادامه داد: این رقم در ابتدای دهه ۱۳۹۰ شمسی ۴،۱۱ در هزار نفر بوده است و روند کاهشی رخداد و ثبت ازدواج با توجه به ساخت سنی جامعه روندی طبیعی است آنچه می‌تواند به عنوان یک مولفه اجتماعی مورد توجه قرار گیرد افزایش سن دختران و پسران در اولین ازدواج است.

وی تاکید کرد: افزایش سن در اولین ازدواج به معنای از دست دادن شانس‌های اجتماعی باروری برای زوجین خواهد بود.

وی اعلام کرد: در سال ۹۵ به ازای هر یکهزار نفر، ۸.۸ نفر ازدواج ثبت شده بود و در سال ۹۰ نیز به ازای هر یک هزار نفر ۱۱.۴ مورد ازدواج به ثبت رسیده بود و میانگین سن ازدواج در اولین ازدواج‌ها در اکثر استان‌های کشور از سال ۹۱ تا ۹۵ برای مردان ۶ ماه و برای زنان چهار ماه افزایش پیدا کرده است.

ابوترابی ادامه داد: در ۹ ماهه امسال همچنین میانگین سن ازدواج مردان ۲۷ سال و سه ماه و زنان ۲۳ سال بوده است.

۱۳۳ هزار و ۳۶۶ طلاق به ثبت رسیده است

ابوترابی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال آهنگ طلاق پرشتاب نبوده است و از شتاب چندانی برخوردار نبوده است نیز گفت::در این مدت ۱۳۳ هزار و ۳۶۶ طلاق به ثبت رسیده است که میانگین طول زندگی مشترک در این مدت ۹ سال بوده است.
وی ادامه داد:در ۹ ماه امسال ۶۷ درصد طلاق‌های ثبت شده با طول عمر زندگی مشترک کمتر از ۱۰ سال بوده است و همچنین ۴۵ درصد طلاق‌های ثبت شده در طول زندگی مشترک ۵ سال و ۱۱ درصد طلاق‌ها هم طول زندگی مشترک کمتر از یک سال بوده است.

وی اضافه کرد: میانگین سن مردان در هنگام طلاق ۳۶ و نیم سال بوده است و خانم‌ها نیز ۳۱ سال و ۷ ماه به ثبت رسیده است.

ابوترابی اعلام کرد:همچنین در این ۹ ماه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار شناسنامه تعویض شده است که بخش عمده آن‌ها را کسانی تشکیل می‌دهند که بالای ۱۵ سال هستند و می‌بایست شناسنامه آن‌ها تعویض شود.

وی ادامه داد:در این مدت ۴۴۰ هزار شناسنامه المثنی توسط ثبت احوال در کشور صادر شده است.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار