۱۶۲۳بازدید
بازتاب
سوال این است که آیا سجادی که روزی سرپرست وزارت ورزش بوده و به عنوان گزینه وزارت به مجلس معرفی گردیده، انگیزه لازم برای ورزش شهرداری و حجم عظیم فعالیت هایش را دارد. پس چه زمان قرار است به جوان ها میدان داده شود؟ گزینه اصلی سازمان ورزش نصرالله سجادی از نزدیکان صالحی امیری است که دوران بازنشستگی را سپری می کند و فاقد انگیزه و توان لازم برای جامعه جوان پایتخت است
کد خبر: ۷۵۰۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹ 28 November 2017

ورزش شهرداری تهران این روزها بار دیگر به انتخاب مدیر جدید رسیده است و باز هم بوی تصمیمات غلط و غیراصولی به مشام مردم تهران می رسد و ظاهرا قرار نیست در این فرصت بزرگ برای تغییر، اتفاق تازه ای رخ دهد و نام فردی به میان آمده که جز اسم، کارنامه ای برای عرضه نداشته است.

به گزارش تابناک ورزشی، سازمان ورزش شهرداری یکی از مجموعه های کلیدی زیرمجموعه شهرداری اسنت که ماموریت مهم آن بسط و گسترش ورزش همگانی و ایجاد نشاط اجتماعی به پایتخت است. در روزهایی که زندگی ماشینی و عوارض ناشی از زندگی صنعتی نظیر آلودگی هوا و صدا و کم تحرکی آفت نسل اخیر شده، ورزش نقش مهمی در حوزه سلامت تن و روان ایفا می کند که با توجه به شرح وظایف مجموعه ورزش شهرداری، بی تردید مهمترین ماموریت این نهاد به شمار می آید اما گزینه ای که برای اداره این مجموعه مد نظر نجفی شهردار تهران است نمادی از رخوت و روزمرگی است. 

قریب به دو هفته پیش بود که حسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر مدعی شد در سال گذشته سازمان ورزش شهرداری تهران 146 میلیارد تومان کمک از شهرداری تهران دریافت کرده تا بخشی از زیان خود را برطرف کند. سازمان ورزش شهرداری تهران چند برابر وزارتخانه تخصصی ورزش امکانات دارد اما در سال گذشته این سازمان 146 میلیارد تومان کمک برای رفع زیان دریافت کرده است. در همین راستا بعد از تغییرات در راس شهرداری تهران، تغییر در این نهاد کلیدی باید جزو اولویت های اصلی شهردار تهران باشد و انتظار می رود که این نهاد کلیدی با تغییرات اساسی روبرو شود تا حداقل از حیف و میل بودجه عمومی جلوگیری شده و سازمان ورزش شهرداری به جای پرداختن به امور غیر، ماموریت اصلی خود را انجام دهد.

افکار پوسیده در یکقدمی سازمان ورزش شهرداری تهران

با انتصاب سیدرضاصالحی امیری یکی از مدیران صاحب نفوذ دولت به سمت معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران امیدواری زیادی برای علاقمندان به توسعه‌ فرهنگی و اجتماعی بوجود آمد که در این حوزه به ویژه بخش ورزش شاهد یک خانه تکانی اساسی باشیم تا ورزش شهرداری بتواند در دوره جدید خود به رسالت اصلی اش که خدمت رسانی به آحاد شهروندان است بپردازد. به ویژه اینکه صالحی امیری خود در حوزه ورزش دستی بر آتش دارد و در این زمینه خود را مدعی و صاحب ایده و تئوری می داند. با این وجود امیدها در این زمینه خیلی زود به یاس بدل شد وقتی گزینه های مدنظر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برای ورزش شهرداری اعلام شد. نام های تکراری و امتحان پس داده ای که البته جملگی در حوزه ورزش سالیان سال است که حضور دارند و البته بیش از آنکه آنها را با تصمیمات مثبت و مترقی و موفقیت به یاد بیاوریم، با انفعال، ناکامی و اشتباهات شان به یاد می آوریم.

متاسفانه شنیده شده مدیران ستادی از بین همکاران سابق که اغلب بازنشسته هستند، انتخاب خواهد شد. براساس اخبار موثق گزینه اصلی سازمان ورزش نصرالله سجادی از نزدیکان صالحی امیری است. سجادی به عنوان یکی از مدیران نزدیک به صالحی جزو نخستین نفراتی بود که در دوره سرپرستی صالحی امیری بر وزارت ورزش وارد این وزارتخانه شد و بی تردید بیشتر از توانایی و اهلیت، نزدیکی او با صالحی امیری دلیل اصلی این انتخاب به شمار می رود.

سوال این است که آیا سجادی که روزی سرپرست وزارت ورزش بوده و به عنوان گزینه وزارت به مجلس معرفی گردیده، انگیزه لازم برای ورزش شهرداری و حجم عظیم فعالیت هایش را دارد. پس چه زمان قرار است به جوان ها میدان داده شود؟ فرصت به جوانان با انگیزه، تحصیلکرده و دارای تجربه مناسب کجای معادلات نزدیکان روحانی است؟ سجادی متولد ۱۳۳۰ بعد از نزدیک به 4 دهه حضور در بدنه تصمیم ساز ورزش امروز در فصل استراحت و بازنشستگی به سر می برد. مردی که جزو نخستین نفرات خروجی از وزارت ورزش در دوره وزیر جدید یعنی سلطانی فر بود و وزیر ورزش که با شعار اصلاح و تغییر در وزارت ورزش آمده بود، در نخستین گام، سجادی را کنار گذاشت.

در مجموعه ای که بودجه و درآمد سالانه آن به شهادت مدیران مطلع چندین برابر وزارت ورزش به عنوان متولی اصلی ورزش کشور است، باید مدیری جوان، اکتیو، جسور با تفکرات نوین حضور داشته باشد که بتواند با ایده های بکر و جذاب و با قدرت ریسک انقلابی در این نهاد مهم و کلیدی بوجود آورده و از دوران فرصت سوزی و هزینه تراشی و حیف و میل بیت المال فاصله بگیرد؛ اتفاقی که با حضور مدیران بازنشسته و کلیشه ای با افکار قدیمی هرگز میسر نخواهد شد.کاش صالحی امیری این فرصت مهم در این بزنگاه کلیدی را از دست ندهد و به جای رفاقت و سیاست، شایسته سالاری و کفایت را برای انتخاب مدیر آتی ورزش شهرداری تهران در نظر بگیرد.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار