۲۳۴۱بازدید
پیشبینی آژانس بین المللی انرژی اتمی برای سال ۲۰۵۰؛
طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) که در این هفته منتشر گردید، ظرفیت انرژی اتمی نصب شده در جهان می تواند در سال ۲۰۵۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۶، ۱۲۳ درصد افزایش یابد.
کد خبر: ۷۲۰۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰ 11 August 2017
امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 2341
طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) که در این هفته منتشر گردید، ظرفیت انرژی اتمی نصب شده در جهان می تواند در سال ۲۰۵۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۶، ۱۲۳ درصد افزایش یابد.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از Russia Today، با این حال، این پیش بینی دست بالا برای سال ۲۰۵۰ است. اما در پیش بینی دست کم، برآوردهای آژانس بین المللی انرژی اتمی، کاهش ظرفیت در آینده نزدیک و سپس با نزدیک شدن به سال ۲۰۵۰، بازگشت آن را به سطح فعلی، پیشبینی می کند. در مورد پیشبینی دست بالا، انتظار می رود که ظرفیت هسته ای در سال ۲۰۳۰، ۴۲ درصد و در سال ۲۰۴۰، ۸۳ درصد  نسبت به ظرفیت سال ۲۰۱۶ افزایش یابد.

ظرفیت انرژی اتمی ۱۲۳ درصد رشد خواهد داشت

مهمترین عواملی که می تواند آينده انرژی اتمی را تحت تاثیر خود قرار دهد، پذیرش عامه مردم، تامین مالی، و بازار الکترییسیته می باشد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید: "اگر پتانسیل انرژی هسته ای به عنوان یک منبع انرژی کم کربن در شناخت و طراحی های راکتور های پیشرفته با ایمنی بیشتر و مدیریت پسماند رادیواکتیو بهتر، افزایش یابد، استفاده از انرژی هسته ای می تواند به طور قابل توجهی رشد کند."

طبق آمار آژانس بین المللی انرژی اتمی، در پایان سال ۲۰۱۶، ظرفیت اتمی نصب شده به ۳۹۲ گیگاوات رسید، که بالاترین سطح آن تا کنون بوده است.

با این حال سرمایه گذاری و بهبود ایمنی برای توسعه انرژی اتمی بسیار حیاتی می باشد.

طبق گفته آژانس بین المللی انرژی اتمی "عملکرد ایمنی تاسیسات اتمی برای آینده انرژی اتمی بسیار مهم است، زیرا افزایش میزان ایمنی، برای پذیرش انرژی اتمی از سوی عموم مردم ضروری است."

آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشبینی کرده است که ظرفیت آمریکای شمالی و اروپا در سال های آتی کاهش خواهد یافت و این در حالی ست که تاسیسات انرژی اتمی چین، عامل اصلی رشد ظرفیت خواهد بود.

برچسب ها
اشتراک گذاری

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: