۱۶۸۲بازدید
یک خبرنگار رویترز گفته است که صدها تن از معترضان نیجریه ای روز جمعه به یکی از ایستگاه های جریان نفت خام در دلتای نیجریه یورش بردند. این ایستگاه متعلق به شرکت شل می باشد. آن طور که گزارش شده است، معترضان خواستار شغل و توسعه زیرساخت ها می باشند.
کد خبر: ۷۲۰۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰ 11 August 2017
امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 1682
یک خبرنگار رویترز گفته است که صدها تن از معترضان نیجریه ای روز جمعه به یکی از ایستگاه های جریان نفت خام در دلتای نیجریه یورش بردند. این ایستگاه متعلق به شرکت شل می باشد. آن طور که گزارش شده است، معترضان خواستار شغل و توسعه زیرساخت ها می باشند.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، شکایت معترضین به دلیل سود نبردن از تولید نفت در منطقه شان بوده است. درخواست برای شریک شدن در سود حاصل از تولید نفت، خواسته مشترک ساکنان این منطقه باتلاقی فقیر نشین است که بیشتر نفت نیجریه را تامیین می کند. آنها همچنین خواستار پایان دادن به آلودگی های زیست محیطی بر آمده از نفت در منطقه شدند.

سهم خواهی معترضان نیجریه‌ای از درآمد نفتی

سربازان و نگهبانان، در ابتدا جمعیت را هنگام ورود به ایستگاه پراکنده نکردند، اما زمانی که آن ها از قصد معترضان برای تحصن ۲ هفته ای در این ایستگاه مطلع شدند، وضع فرق کرد و نیروهای امنیتی فشار بیشتری را اعمال کردند.

آنتونی بویه، یکی از رهبران معترضین است. او می گوید:  «من ۸ سال است که فارغ التحصیل شده ام و هنوز شغلی ندارم… شل من را استخدام نمی کند و این در حالی ست که ما کلی سرمایه در محل سکونتمان داریم.»

شل از اعلام نظر فوری خودداری کرده است. هنوز معلوم نیست که این اعتراضات می تواند بر روی تولید نفت تاثیر بگذارد یاخیر.

در حالیکه نفت خام Bonny Light در حال حاضر به علت بسته شدن خط لوله Trans Niger در شرایط غیر مترقبه ای قرار دارد، صادرات نفت این کشور با استفاده از خط لوله دوم، یعنی خط لوله Nembe Creek Trunk Link همچنان ادامه دارد.

به خاطر مذاکرات سال گذشته دولت با رهبران معترضین، و تلاش برای پاسخگویی به شکایات راجع به فقر و عدم توسعه در منطقه، حملات مخالفان به تاسیسات نفت تا حد زیادی متوقف شده است.

اما با این حال، اعتراضات همچنان ادامه دارد، چراکه مردم محلی به خاطر بی بهره ماندن از ثروت انرژی، که منبع اصلی درآمد دولت نیجریه است، شکایت دارند.

در ماه آگوست، صادرات نفت این کشور به رکورد تازه ای در ۱۷ ماه گذشته رسیده است، اما با این حال میزان کنونی صادرات همچنان کمتر از دو میلیون بشکه در روز است.

تولید نفت نیجریه در سال گذشته تنها اندکی بیش از ۱ میلیون بشکه بوده است، اما به خاطر کمتر شدن تعداد حملات معترضین، آن ها توانسته اند میزان تولید خود را افزایش دهند. لازم به ذکر است که نیجریه، به همراه لیبی دو کشور معاف از قرارداد کاهش تولید نفت می باشند.
برچسب ها
اشتراک گذاری

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: