کد خبر: ۷۱۳۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴ 17 July 2017
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از رشد ٢.٨٥ درصدی باسوادی در کشور خبر داد و گفت: همچنان ٢ میلیون و ٧٠٠ هزار بیسواد کمتر از ٥٠ سال داریم.

به گزارش  فارس، علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در جریان امضای تفاهم نامه همکاری با موسسه علمی آموزشی رزمندگان اظهار داشت: سی و یکمین تفاهم نامه امضا شد و برای ریشه کنی بیسوادی با همکاری موسسه علمی و آموزشی رزمندگان همکاری مشترک را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: با تلاش هایی که در سال گذشته انجام شد و بر اساس سرشماری سال ٩٥ شتال نسبتا قابل قبولی برای باسوادی مشهود است.

باقرزاده تصریح کرد: در سال‌های ٩١ تا ٩٥ موفق شدیم یک میلیون و ١١٣ هزار و ٧٠٠ نفر از تعداد بیسوادان ١٠ تا ٤٩ سال کشور کم کردیم. یک میلیون و ٤٨٠ هزار نفر هم از تمام گروه های سنی بیسواد کم شد.

وی با اشاره به رشد سوادآموزی در سال‌های گذشته گفت: در بین سال‌های ٨٨ تا ٩٠ تقریبا رشد ١٤ برابری باسوادی افراد بالای ٦ سال را شاهد بودیم که ٢.٨٥ درصد است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه فرایند سوادآموزی در دنیا به کندی انجام می شود، خاطرنشان کرد: میانگین درصد باسوادی در دنیا بین سال‌های ٢٠٠٠ تا ٢٠١٥ فقط یک درصد بود، این در حالی است که رشد سوادآموزی در ایران بین سال‌های ٩٠ تا ٩٥، ٢.٨٥ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنان تعداد بیسوادان زیر ٥٠ سال کشور ٢ میلیون و ٧٠٠ هزار نفر است که بخشی اتباع خارجی و بخشی آموزش ناپذیر هستند.

باقرزاده با اشاره به پوشش تحصیلی دانش آموزان گفت: در هر سال ٢ درصد از افراد ٦ تا ١١ سال در مدارس ابتدایی نیستند و این کار را برای سوادآموزی سخت می کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ٦٣ هزار آموزش دهنده سوادآموزی داریم و ١٠ هزار و ٦٠٠ معلم در این حوزه با سازمان فعالیت دارند.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: