3636بازدید
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاثیرات برجام بر اقتصاد کشور را مثبت دانست و گفت: برداشته شدن ۹۱۹ تحریم یعنی ۹۱۹ مشکل کشور حل شده است.
کد خبر: ۷۱۲۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴ 16 July 2017
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیرات برجام بر اقتصاد کشور افزود: وقتی 919 تحریم برداشته شد یعنی 919 مشکل بزرگ کشور حل شده است و به امیدخداوند و به کوری چشم دشمنان، 245 تحریم باقی مانده نیز برداشته خواهد شد و ایران نشان داد که به دنبال سلاح و بمب هسته ای نیست و این اجماع بین المللی ضد ایرانی را از بین برد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی درباره تاثیرات اقتصادی برجام نیز اظهار داشت: همین که امروز در مرحله ای نیستیم تا بخواهیم نفت را در برابر غذا معاوضه کنیم از دستاوردهای بزرگ است.

وی تصریح کرد: امروز صادرات نفت ایران به بیش از سه میلیون بشکه در روز رسیده و می توانیم نفت خود را به آنهایی که می خواهیم بفروشیم و درباره پول فروش نفت خودمان تصمیم می گیریم که کجا هزینه کنیم و چه بخریم که از آثار مثبت اقتصادی برجام است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با طرح این پرسش که اگر برجام نبود در کدام نقطه بودیم؟ اظهار داشت: عده ای کارشان خراب کردن برجام از روی خیرخواهی، ناآگاهانه و حتی آگاهانه در جهت منافع صهیونیست و آمریکا و سعودی ها است، اما طرفداران برجام می گویند که ما از شعب ابی طالب که ترسیم شده بود فاصله گرفتیم و نگذاشتیم کشورمان وارد فقر و گرسنگی شود.

وی گفت: تحریم در مقطعی براساس سوء مدیریت و سوء تدبیر ایجاد شد وگرنه ما نباید به دنبال برجام بودیم، بلکه می توانستند کار را به برجام نرسانند.

جعفرزاده گفت: در هر صورت می توان با سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور را به نقطه ای رساند که تحریم های مجدد بی اثر باشد.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: