3342بازدید
در واقع شهرداری مجبور به انجام برخی کارها در شرایطی که از داشتن منابع پایدار محروم است، نیست، اینکه شهرداری از راه‌های غیرمتعارف یا آلوده شدن به برخی فسادها که شهر و شهروندان را متضرر کرده یا سبب آسیب به زیست در شهر شده به تامین منابع بپردازد، درست نیست.
کد خبر: ۷۱۱۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷ 10 July 2017
محمود صادقی  در واکنش به سخنان شهردار تهران مبنی بر اینکه چالش اصلی شهر تهران چالش مدیریتی بوده و اینکه دولت درآمدهای پایدار شهری را نابود کرده است، گفت: چالش مدیریتی مهم‌ترین چالش کشور است و مدیریت یکپارچه شفاف قطعا در مدیریت بهینه و با کیفیت شهری موثر است.

نماینه مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: لایحه مدیریت واحد شهری هم که در دولت در حال تدوین است، تا حدی مشکلات مدیریتی را برای شهرداری‌ها مرتفع می‌کند، از این رو این اظهارات درست است اما طرح مباحثی چون چالش مدیریتی و تعلل دولت در ارایه لوایح مدیریت واحد شهری و درآمدهای پایدار توجیه مناسبی برای وضعیت فعلی پایتخت نیست.

وی افزود: در واقع شهرداری مجبور به انجام برخی کارها در شرایطی که از داشتن منابع پایدار محروم است، نیست، اینکه شهرداری از راه‌های غیرمتعارف یا آلوده شدن به برخی فسادها که شهر و شهروندان را متضرر کرده یا سبب آسیب به زیست در شهر شده به تامین منابع بپردازد، درست نیست.

صادقی یادآور شد: تحقق مدیریت واحد و تامین درآمدهای پایدار در بهبود وضعیت مدیریت شهری قطعا تاثیر دارد اما نبود این شرایط توجیهی مناسبی برای بروز فساد مالی و وضعیت پیش آمده شهر تهران نیست.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت در ارایه لایحه مدیریت واحد و تامین درآمدهای پایدار شهر باید اهتمام جدی داشته باشد اما تا مادامی که این لوایح تعیین تکلیف نشده، شهرداری در تامین منابع خود نباید به راه‌های غیرقانونی و غیرمتعارف بپردازد.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران با بیان اینکه چالش اصلی شهر تهران چالش مدیریتی است، گفت: در شرایطی هستیم که دولت از ایجاد درآمدهای پایدار صحبت می‌کند اما با اقداماتش منجر به نابود شدن درآمدهای پایدار شهرداری‌ها شده است، حال آنکه اگر در شهر مدیریت یکپارچه شهری اعمال می‌شد بسیاری از این مشکلات مرتفع می‌شد./خانه‌ملت
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: