3522بازدید
کد خبر: ۷۱۰۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸ 09 July 2017
علی  وقفچی در نشست علنی  امروز (یکشنیه 17 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور، گفت:  جناب آقای رئیس جمهور؛ نمایندگان خانه ملت با تاسی از شهید خانه ملت" شهید مدرس"، تمام وجود خود را برای سربلندی نظام مقدم جمهوری اسلامی ایران صادقانه و خالصانه در طبق اخلاص گذاشته و بدون نگرش حزبی، گروهی و جناحی از حقوق مردم براساس سوگندی که خورده‌اند دفاع خواهند کرد و قطعا سوال از جنابعالی به معنی مخالفت با دولت نبوده بلکه کمکی به جنابعالی و دولت محترمتان خواهد بود.

دولت باید به صورت شبانه روزی در دفاع از اعتماد ملی تلاش کند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس ادامه داد: تجربه 28 سال گذشته نشان داده است که با تساهل و تسامح نمی‌توان کشور را اداره کرد لذا برخود لازم می دانم به‌عنوان خادم کوچک این جمع، مواردی را مطرح کنم، امیدوارم با حل مشکلات موجود با آرامش بیشتر به تلاش‌مان ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه اعتماد ملی به بانک‌ها و موسسات مالی بزرگترین سرمایه یک ملت و دولت پویا است و هیچ دولتی حق ندارد این اعتماد را لکه‌دار کند،مخصوصا دولتی که در یک جامعه با حاکمیت اسلامی کشور را مدیریت می‌کند،افزود: دولت باید به صورت شبانه روزی در دفاع از اعتماد ملی تلاش کند.

وقفچی با بیان اینکه امروز  دردودل حدود 10 ماهه بیش از دومیلیون سپرده گذار با جمعیت حدود 8 میلیونی که تقریباً 10 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند را با اتکا به قدرت لایزال الهی به گوش میرساند،گفت:تمام نمایندگان سوگند دفاع از حقوق مردم را خورده اند نه دفاع از حقوق حزب،گروه،جریان،دولت، جمهور هرچند در تمام دوران ها،به خصوص مجلس حاضر همیشه برای کمک به دولت اعلام آمادگی کرده و در یک سال گذشته ثابت کرده است که مدافع دولت است.

وی سوال از رئیس جمهور را آخرین تصمیم برای توجه به خواسته بیش از 2 میلیون سپرده‌گذار دانست و گفت: این یک خواسته ملی است و قطعا امضاکنندگان طرح سوال از رئیس جمهور دلسوزترین افراد مدافع عملی و نه شعاری از دولت،بدون هیچ نگرش سیاسی به موضوع هستند که نمی‌خواهند وضعیت پولی و مالی کشور بدتر از این شود،دولت نیز هرچه سریعتر جلوی بدتر شدن وضعیت پولی و مالی کشور را بگیرد لذا امروز با قاطعیت تمام به نمایندگی از این مال باختگان از رئیس محترم مجلس میخوام سریعا موضوع را پیگیری کنند.

این نماینده با اشاره به اینکه بیش از 10 ماه از نابسامانی در موسسات مالی و پولی سپری شده و هیچگونه اقدام عملی صورت نپذیرفته اضافه کرد: مخصوصاً رئیس بانک مرکزی در یک هفته گذشته 3 مرتبه به صورت مکتوب تعهد حل مشکلات سپرده‌گذاران را داده که هیچگونه اقدام عملی انجام نگرفته، که شاید توان این کار را ندارد.

ابهامات زیادی در پرونده‌های موسسات پولی و مالی وجود دارد

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ابهامات زیادی در پرونده‌های موسسات پولی و مالی وجود دارد که با وجود سوال مکتوب از بانک مرکزی، پس از بیش از 20 روز تاکنون جواب نداده‌اند از جمله اینکه این همه اختلاف در بین سرمایه موجود و میزان سپرده‌گذاری از کجاست؟ تسهیلات میلیاردی به چه کسانی داده اند؟ با معرفی چه کسانی، به چه میزان؟ با وجود اعطای تسهیلات با سود بالا چرا باید نزدیک دو برابر سرمایه سپرده گذاران کاهش یابد و ده ها سوال بی‌جواب بنابراین نظارت که وظیفه بانک مرکزی بوده چه نقشی داشته؟

وی  ادامه داد: چرا در یک نظام اسلامی که خون هزاران شهید پای این نظام و انقلاب ریخته بعد از حدود 10 ماه توضیحات یک طرفه بانک مرکزی و مسئولین مربوطه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی 2 ساعت به سپرده گذاران وقت دفاع از خود نمی‌دهد و به صورت یک سویه مواردی را بانک مرکزی اعلام می‌نماید علاوه بر این که درد سپرده‌گذاران را التیام نمی‌بخشد بلکه نمکی بر زخم آنان می شود.

وقفچی همچنین از رئیس جمهور خواست در اسرع وقت نسبت به سوال بیش از 120 تن از نمایندگان در جهت رفع مشکل سپرده‌گذاران توجه کرده و پاسخگوی عملی به خواسته سپرده‌گذاران باشند.

وی با اشاره به اینکه مجلس با اقتدار تمام  آماده کمک به دولت در حل مشکلات پولی و مالی کشور است، گفت:  تا این معضل مرتفع نشود مشکلات بر سر راه تولید که بستر مناسب ایجاد اشتغال باقی خواهند ماند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه قطعا بزرگترین سرمایه هر کشوری نیروهای انسانی آن کشور است، مشکلات پولی را به مثابه بیماری سکته دانست که باید با دقت و سرعت تمام به درمان آن پرداخت، تاکید کرد: امیدواریم در کابینه جدید دولت 80 میلیونی با استفاده از تمام ظریفت‌های انسانی کشور استفاده شود و در انتخاب کابینه شاخصه‌هایی چون جوان‌گرایی، ریسک‌پذیری، تعهد، تخصص و تجربه مورد توجه رئیس جمهور منتخب باشد.
خبرهای مرتبط
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: