آخرین خبرها از ستاد انتخابات کشور + اطلاعیه‌ها
همزمان با برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا آخرین خبرها و اطلاعیه های انتخاباتی ستاد انتخابات و هئیت مرکزی نظارت بر انتخابات را در این خبر بخوانید. این خبر به روزرسانی می شود
کد خبر: ۶۹۵۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳ 19 May 2017
همزمان با برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا آخرین خبرها و اطلاعیه های انتخاباتی ستاد انتخابات و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اعلام می شود که حاوی مهمترین موضوعات پیرامون برگزاری انتخابات است.

به گزارش «تابناک» مستقر در وزارت کشور، آنچه در این خبر که لحظه به لحظه به روزرسانی می شود، می خوانید. مشروح مهمترین اخبار و اطلاعیه های انتخاباتی ستاد انتخابات و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات است.

لحظاتی قبل با پایان اخذ رای شمارش آرا در شعب آغاز شد.

ستاد انتخابات کشور به آگاهی ملت شریف ایران می رساند رای گیری تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و عوامل اجرایی کلیه شعب اخذ رای موظفند رای مراجعه کنندگان را اخذ و راس ساعت ۲۴ نسبت به اتمام رای گیری اقدام نمایند.

وحید حقانی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد
وحید حقانی دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات از نزدیک در جریان مراحل مختلف انتخابات قرار گرفت و در جلسه‌ای مشترک با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و رحمانی فضلی وزیر کشور شرکت کرد.

 مشارکت 40 میلیونی مردم در انتخابات امروز
به گزارش منبع آگاه بیش از 40 میلیون نفر در انتخابات امروز شرکت کرده اند.

 اخذ رای تا ساعت 24 انجام می گیرد
به گزارش خبرنگار تابناک از ستاد انتخابات وزارت کشور احذ رای تا ساعت 24 امشب  انجام می گیرد. 
علی پورمطلق دبیرستاد انتخابات کشور در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور اظهارکرد: ما تا ساعت 24 فرصت اخذ رای داریم.
وی افزود: امکان تمدید اخذ رای وجود ندارد و هم فرمانداران و استانداران در جریان این موضوع قرار دارند.
دبیرستاد انتخابات کشور تاکید کرد: در فرصت باقی مانده تلاش خواهیم کرد تا از افراد باقی مانده رای بگیریم و در صورت باقی ماندن افراد تدبیر دیگری خواهیم کرد.
اولویت شمارش آرا با انتخابات ریاست جمهوری است
فرهاد تجری نایب رییس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی و نماینده مردم قصرشیرین رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: اولویت شمارش آرا با انتخابات ریاست جمهوری است و با توجه به اهمیت این انتخابات حوزه‌هایی که محدودیت امکانات و نیروی انسانی و همچنین ملاحظات امنیتی وجود دارد و امکان شمارش همزمان آرا نیست اولویت با شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.
تمدید زمان رای گیری تا 23
مهلت اخذ رای تا ساعت ۲۳ تمدید شد.
به گزارش تابناک، با موافقت وزیر کشور زمان اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر تا ساعت ۲۳ تمدید شد.

فرماندار تهران: تا آخرین مراجعه کننده اخذ رای ادامه خواهد داشت

فرماندار حوزه انتخابیه و رییس هیات اجرایی شهرستان تهران با اعلام اینکه تا آخرین مراجعه کنننده اخذ رای ادامه خواهد داشت تصریح کرد: جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نیست.
رییس ستاد انتخابات کشور:سهل انگاری در اجرای انتخابات نبود/ از مردم عذرخواهی می‌کنیم

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه سهل انگاری در اجرای انتخابات نبوده است، گفت: از مردم به خاطر حضور در صف‌های طولانی اخذ رای عذرخواهی کرد.

نحوه تحویل شکایات انتخاباتی

 هیأت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در اطلاعیه شــماره 4 خود از کسانی که نسبت به انتخابات شکایتی دارند، دعوت کرد شکوائیه خود را تسلیم شورای نگهبان کنند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر می‌باشد:

حمد و سپاس خدای متعال را که بار دیگر الطاف و عنایات خود را شامل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود و مردم فهیم و آگاه، با حضور گسترده و با شکوه خود پای صندوق‌های اخذ رأی امید واهی دشمنان ملت بزرگ ایران را مبدل به یأس نموده و ثابت نمودند که علاوه بر حضور در عرصه‌های اجتماعی و انتخابات، همواره پشتیبان ولایت و گوش به فرمان رهبر خود هستند.

بدینوسیله ضمن تشکر از آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کلیه هیأت‌های نظارت و اجرایی سراسر کشور به اطلاع می‌رساند در اجرای تبصره یک ماده 80 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، چنانچه کسانی از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند، می‌توانند ظرف مدت سه روز از تاریخ اخذ رأی،‌ شکایت مستند خود را به هیأت‌های نظارت استان‌ها و شهرستان‌ها و یا دبیرخانه شورای نگهبان به نشانی: تهران، خیابان امام‌خمینی (ره) روبروی دانشکده افسری امام‌علی (ع)، خیابان فلسطین جنوبی، شورای نگهبان تسلیم نمایند.

بدیهی است به استناد تبصره 2 ماده 80 همین قانون، شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام، نام خانوادگی، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

همچنین مستنداً به تبصره 3 ماده 80 در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک و مغرضانه، داوطلبان انتخاباتی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است.

 تمدید اخذ رای شوراها تا ساعت 20

اطلاعیه شماره ۳۱ ستاد انتخابات کشور منتشر شد که به شرح زیر است: 

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم 

نظر به موافقت وزیر کشور با یک ساعت تمدید مهلت اخذ رای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به آگاهی کلیه اعضای شعب اخذ رای و نمایندگان فرماندار می‌رساند انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۲۰ تمدید گردید.

تمدید مهلت اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۲۲

مهلت اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۲۲ تمدید شد.

بر اساس اطلاعیه شماره ۳۲ ستاد انتخابات کشور مهلت اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۲۲ تمدید شد.

تمدید اخذ رای انتخابات شوراها تا ساعت 19

ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: مهلت انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۱۹ تمدید گردید.

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۱۹ تمدید گردید.
متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه شماره (۳۰)

«نظر به موافقت وزیر کشور با یک ساعت تمدید مهلت اخذ رای اتنخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا به آگاهی کلیه اعضای شعب اخذ رأی و نمایندگان فرماندار می رساند انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۱۹ تمدید گردید.

ستاد انتخابات کشور

مدارس تهران فردا تعطیل است

حسین هاشمی استاندار در جمع خبرنگاران گفت: با دستور وزیر کشور زمان اخذ رأی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورهای اسلامی شهر و روستا تا ساعت ٢٠ تمدید شد.

وی ادامه داد: که تمام مدارس استان تهران فردا تعطیل است.

زمان اخذ رای تا ساعت 20 امروز تمدید شد

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 29 خود از تمدید زمان اخذ رای تا ساعت 20 امروز خبر داد.

متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه شماره (29)

با تشکر از حضور پرشور ملت شریف ایران که در پیروی از امر رهبری معظم انقلاب اسلامی در آستانه ی خلق حماسه سیاسی اند و با توجه به گزارشهای دریافتی از حوزه های انتخابیه کشور مبنی بر درخواست تمدید مدت زمان اخذ رأی و نظر به موافقت وزیر محترم کشور، زمان اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری به مدت دو ساعت یعنی تا ساعت 20 در سراسر کشور تمدید می گردد. این تمدید شامل شعب ثبت نام و اخذ رأی واقع در خارج از کشور نیز می گردد.

ستاد انتخابات کشور

برگ رای فاقد مهر انتخاباتی باطله است

ستاد انتخابات کشور با انتشار اطلاعیه تاکید کرد: تعرفه وبرگ رای فاقد مهر انتخاباتی جزء آراء باطله محسوب می گردد.

ستاد انتخابات کشور  تاکید کرد: تعرفه وبرگ رای فاقد مهر انتخاباتی جزء آراء باطله محسوب می گردد.

اطلاعیه شماره (۲۸) بدین شرح است:

به آگاهی کلیه اعضای شعب اخذ رای و نمایندگان فرماندار می رساند از آنجائیکه تعرفه وبرگ رای فاقد مهر انتخاباتی جزء آراء باطله محسوب می گردد. لذا تاکید می گردد نسبت به مهمور نمودن تعرفه و برگ رای های انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر وروستا و اولین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مهر اجرایی ونظارت انتخابات دقت لازم صورت گیرد.

ستاد انتخابات کشور

تنها نام یکی از نامزدهای ریاست جمهوری را بنویسید

ستاد انتخابات کشور با انتشار اطلاعیه تا کید کرد: چنانچه در برگ رأی انتخابات ریاست جمهوری نام دو نامزد نوشته شود، برگ رأی باطل است.

ستاد انتخابات کشور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، چنانچه در برگ رأی انتخابات ریاست جمهوری نام دو نامزد نوشته شود، برگ رأی باطل است.

اطلاعیه شماره (۲۷)

 به آگاهی هموطنان عزیز می رساند که در هنگام رأی دادن برای انتخابات ریاست جمهوری فقط نام و نام خانوادگی یک نفر از نامزدها را در محل تعیین شده روی برگ رأی بنویسند و به صندوق اخذ رأی بیاندازند.

یادآوری می شود براساس ماده ۲۸ قانون چنانچه در برگ رأی انتخابات ریاست جمهوری نام دو نامزد نوشته شود، برگ رأی باطل است.

 ستاد انتخابات کشور

 نوشتن نام نامزدها در برگه آراء کفایت می کند

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه تاکید کرد نوشتن نام نامزدها در برگه آراء کفایت می کند.

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه تاکید کرد نوشتن نام نامزدها در برگه آراء کفایت می کند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه شماره (۲۲)

نظر به اینکه در برگهای رأی انتخابات شوراهای اسلامی، قسمتی برای نوشتن کد نامزدها در نظر گرفته شده است، به اطلاع هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می رساند اگر چه نوشتن کد نامزدها بخصوص در مواردی که تشابه اسامی نامزدها وجود دارد، در زمان شمارش آراء از تضییع حقوق ایشان جلوگیری می کند ولی چنانچه در برگهای رأی اسم نامزد نیز نوشته شود، کفایت می کند.

هیج مرجعی به جز شورای نگهبان، حق توقف یا ابطال شعب اخذ رأی را ندارد

هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: طبق قانون، هیچ مرجعی به جز شورای نگهبان، حق توقف یا ابطال شعب اخذ رأی را ندارد.

 هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در اطلاعیه شماره ۳ اعلام و تاکید کرد: هیج مرجعی به جز شورای نگهبان، حق توقف یا ابطال شعب اخذ رأی را ندارد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«اطلاعیه شماره ۳

ضمن تشکر از حضور حماسی و غرورآفرین مردم بزرگوار در عرصه انتخابات و تأکید بر ضرورت ادامه رأی‌گیری تا پایان زمان قانونی، به اطلاع مردم شریف و سرافراز می‌رساند طبق ماده ۷ قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات ریاست‌جمهوری، هیج مرجعی به جز شورای نگهبان حق توقف یا ابطال شعب اخذ رأی را ندارد و هر گونه اقدامی که شائبه توقف انتخابات را داشته باشد، بدون کسب موافقت قبلی شورای نگهبان خلاف قانون است.

هیأت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری»

در اطلاعیه شماره 20 ستاد انتخابات کشور آمده است:

اطلاعيه شماره (20) ستاد انتخابات کشور

بسم الله الرحمن الرحيم

به اطلاع كليه هموطنان عزيز و اعضاي شعب اخذ رأي مي رساند كه اخذ رأي در كليه شعب ثابت و سيارفقط با ارائه شناسنامه و شماره ملي رأي دهنده توسط شخص رأي دهنده امكان پذير است و هيچ مدرك ديگري بجز شناسنامه قابل قبول نمي باشد. 

ضمناً به كليه رأي دهندگان گرامي در انتخابات رياست جمهوري توصيه مي شود جهت تسهيل و تسريع در روند اخذ راي كارت ملي خود را همراه داشته باشند.

آن دسته از هموطنان محترم كه شماره ملي خود را نمي دانند، براي اطلاع از شماره ملي مي توانند از طريق تماس تلفني با ادارات ثبت احوال، شماره ملي خود را دريافت نمايند. 
  ستاد انتخابات كشور

اطلاعیه شماره ۱۹ ستاد انتخابات کشور

ستاد انتخابات کشور اطلاعیه شماره ۱۹ خود را صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه شماره (۱۹)

به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می رساند از آنجا که در انتخابات ریاست جمهوری هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای مراجعه رأی دهندگان به شعب اخذ رأی وجود ندارد، همه واجدین شرایط می توانند در نقاط مختلف کشور اقدام به رأی دادن نمایند.

بنابراین آن دسته از هموطنان، که به هر دلیل امروز در شهر محل سکونت خود حضور ندارند می توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه در دسترس با انداختن رأی خود، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمایند.

لازم به ذکر است در انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی تنها کسانی حق رأی دادن دارند که در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در همان حوزه انتخابیه رأی داده باشند و یا در دوره مذکور رای نداده باشند.

همچنین در انتخابات شوراهای اسلامی فقط در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت رأی دهندگان یا افراد تحت تکفل ایشان باید حداقل در یکسال اخیر ساکن حوزه انتخابیه مربوطه باشند.

ستاد انتخابات کشور  

تعرفه بدون مهر  از شمار آراء خارج می شود

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با تاکید بر اینکه تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده است، گفت: توزیع تعرفه های بدون مهر در صورت گزارش پیگیری می‌شود.

سیامک ره‌پیک امروز در محل هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین اقدامات هیئت نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری و تخلفات احتمالی اظهار داشت: گزارش‌های تخلفات به صورت جاری، هم از هیئت‌های نظارت و هم از سوی نمایندگان نامزدها به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ارسال می‌شود که بر طبق اولویت مورد بررسی قرار می‌گیرد و اولویت رسیدگی به تخلفات نیز این است که مواردی که ممکن است در روند برگزاری انتخابات مشکل ایجاد کند، بررسی می شود.

وی افزود: در حال حاضر مشکل بزرگ و خاصی درباره تخلفات انتخابات نداریم و در حدی نیست که در روند انتخابات تأثیرگذار باشد.
معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در پاسخ به سوالی درباره توزیع تعرفه‌های بدون مُهر در برخی شعب جنوب تهران تصریح گرد: من هنوز گزارشی درباره این موضوع دریافت نکرده ام،‌اما هر احراز هویتی که صورت می‌گیرد باید تعرفه آن ممهور به مهر نظارت باشد، در غیر این صورت آن تعرفه اعتبار ندارد.

وی با تأکید بر اینکه اگر گزارشی درباره تعرفه‌های بدون مهر به ما ارسال شود آن را به سرعت بررسی می‌کنیم، اضافه کرد: اگر کسی با تعرفه بدون مهر رأی دهد، آن رأی از شمار آراء خارج می شود.

لزوم برخورد با هوادارن متخلف در شعبات رای گیری

فرمانداران ملزم به برخورد قانونی با افرادی که در شعب له یا علیه فردی تبلیغ می کنند، شدند.

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای خطاب به فرمانداران سراسر کشور اعلام کرد با افرادی که در شعب له یا علیه نامزد ها تبلیغ کنند برخورد قانونی صورت گیرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه شماره  (۱۸)

نمایندگان محترم فرماندار در سراسر کشور توجه نمایند با توجه به ممنوعیت هرگونه تبلیغات انتخاباتی در روز رأی گیری، چنانچه در محل شعبه یا اطراف آن یا صف انتظار رأی دهندگان فرد یا افرادی به هر شکلی اقدام به تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخاباتی می نمایند، سریعاً دستور فرمایید موضوع پیگیری و برخورد قانونی صورت پذیرد.

ستاد انتخابات کشور

سکونت یک ساله شرط اخذ رای برای انتخابات شوراها

ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: رعایت شرط سکونت رأی دهنده در یک سال اخیر در حوزه انتخابیه مربوطه الزامی است.

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت برای اخذ رأی انتخابات شوراهای اسلامی، رعایت شرط سکونت رأی دهنده در یک سال اخیر در حوزه انتخابیه مربوطه الزامی است.

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت برای اخذ رأی انتخابات شوراهای اسلامی، رعایت شرط سکونت رأی دهنده در یک سال اخیر در حوزه انتخابیه مربوطه الزامی است.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه شماره (۱۷)

به اطلاع اعضای محترم شعب ثبت نام و اخذ رأی می رساند، ملاک اصلی جهت تشخیص واجد شرایط رأی بودن مراجعه کنندگان محترم به شعب و صدور تعرفه برای ایشان، پس از بررسی اصالت شناسنامه، عدم درج مهر انتخابات جاری در شناسنامه و متولد ۱۳۷۸.۲.۲۹ یا قبل از آن بودن می‌باشد.

ضمناً یادآوری می شود در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت برای اخذ رأی انتخابات شوراهای اسلامی، رعایت شرط سکونت رأی دهنده یا افراد تحت تکفل ایشان در یک سال اخیر در حوزه انتخابیه مربوطه الزامی است.

ستاد انتخابات کشور

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد افرادی که قادر به نوشتن رای خود نیستند می توانند از فرد مورد اعتماد همراه خود برای نوشتن برگ رای استفاده کنند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد همراهان مورد اعتماد افراد روشندل و بی‌سواد می توانند برگ رای آنها را بنویسند.

اطلاعیه شماره (۱۶)

اعضای محترم شعب اخذ رای و نمایندگان فرماندار توجه نمایند، افراد بی سواد، روشندلان، یا افرادی که به هر دلیل قادر به نوشتن رای خود نیستند می توانند از فرد مورد اعتماد همراه خود برای نوشتن برگ رای استفاده کنند.

ستاد انتخابات کشور

رأی‌دهندگان هیچ الزامی برای رأی دادن در هر دو انتخابات جاری را ندارند

ستاد انتخابات کشور تأکید کرد که رأی‌دهندگان هیچ الزامی برای رأی دادن به هر دو انتخابات جاری را ندارند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 15 خود آورده است: اعضای محترم شعب و نمایندگان فرماندار توجه نمایند با توجه به همزمانی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، رأی‌دهندگان هیچ الزامی برای رأی دادن در هر دو انتخابات جاری را ندارند و ایشان مخیّرند بنا به تشخیص در هر یک از انتخابات جاری نسبت به رأی دادن اقدام نمایند.
مقتضی است اقدام مغایر صورت نپذیرد.

ستاد انتخابات کشور

در 141 شهر انتخابات الکترونیکی برگزار می شود

محمودی شاه نشین در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون اخلالی در برگزاری انتخابات الکترونیکی ایجاد شده است؟ تصریح کرد: هنوز گزارش خاصی اعلام نشده است. یکی، دو شهر انتخابات شان را دیر تر شروع کردند چون باید حتما قبل از شروع انتخابات تجهیزات لازم چک نهایی می شدند. تاکنون گزارش خاصی به ما نرسیده است.

محمودی شاه نشین در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی اخبار خاکی از ملغی شدن انتخابات الکترونیکی است. این مسئله تا چه اندازه صحت دارد؟ گفت: در بررسی های اولیه و توافقی که با وزارت کشور داشتیم، قرار بود انتخابات شوراها در 147 شهر به صورت الکترونیکی برگزار شود.

او با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز مورد تایید قرار گرفت و هفته قبلا آموزش ها داده شد، اظهار داشت: در 141 شهر انتخابات الکترونیکی برگزار می شود. سه شهر نیز به دلیل اینکه تست های لازم داده نشد ما خود اجازه این برگزاری الکترونیکی را ندادیم و در بومهن و رودهن و همچنین پردیس به دلیل عدم وجود زیرساخت ها امکان برگزاری انتخابات الکترونیک فراهم نشد.

این نماینده مجلس افزود: قرار است اول صندوق های انتخابات ریاست حمهوری بازگشایی شوند و بعد صندوق شوراها باز شود. در شهرهایی که انتخابات برگزار می شود نتایج آن دو ساعت از پایان انتخابات نتایجش مشخص می شود بغیر از تهران و دو کلانشهر دیگر که احتمالا نتایج آنها در روزهای بعد اعلام خواهد شد.

محمودی شاه نشین در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون اخلالی در برگزاری انتخابات الکترونیکی ایجاد شده است؟ تصریح کرد: هنوز گزارش خاصی اعلام نشده است. یکی، دو شهر انتخابات شان را دیر تر شروع کردند چون باید حتما قبل از شروع انتخابات تجهیزات لازم چک نهایی می شدند. تاکنون گزارش خاصی به ما نرسیده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا تعرفه های لازم برای این انتخابات مورد تمهید قرار گرفته اند؟ خاطرنشان کرد: به اندازه کافی وزارت کشور تعرفه های لازم را پیش بینی کرده و حتی برای انتخابات الکترونیکی تعرفه های لازم مورد پیش بینی قرار گرفته است تا به هر دلیلی انتخابات الکترونیکی با مشکل روبرو شود انتخابات الکترونیکی به صورت دستی تبدیل شود.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراها در پاسخ به این سوال که آیا امکان تقلب در انتخابات الکترونیکی وجود دارد؟ ابراز داشت: این مسئله به شدت کاهش یافته و حتی به صفر رسیده است. امکان بدخطی، تکرار اسامی، استفاده از کاغدهای غیر تعرفه و... نخواهیم داشت. چون حتی افراد بی سواد نیز به شعب می آیند و کد نامزدشان را اعلام می کند تصویر فرد مدنظر می آید.

محمودی شاه نشین افزود: در صورتی که تخلفی صورت بگیرد یا تبلیغات غیرقانونی صورت بگیرد، ما با این تخلف برخورد خواهیم کرد.
او در پاسخ به این سوال که نتایج انتخابات شوراهای شهر تهران چه زمانی اعلام می شود؟ بیان کرد: اعلام نتایج انتخابات تهران قابل پیش بینی نیست و احتمالا دو سه روزی طول می کشد.

شمارش صندوق ها انجام شد صندوق های ما آغاز می شود برخی از شهرها یک صندوق و برخی صد صندوق دارند منتظر اعلام نتایج نیستیم ولی شمارش صندوق ریاست جمهوری ابتدا انجام می شود

نام نامزد مورد نظر خود را حتما در برگ رای مربوط به همان انتخابات درج کنند

ستاد انتخابات کشور به حوزه های انتخابیه‌ای که سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و مجلس را برگزار می کنند توصیه کرد توضیحات لازم را به مردم برای انداختن هر یک از آرا به صندوق های مربوطه بدهند.

به گزارش خبرنگار تابناک مستقر در وزارت کشور، ستاد انتخابات کشور با انتشار اطلاعیه ای از اعضای شعب خواست به رای دهندگان تذکر دهند نام نامزد مورد نظر خود را حتما در برگ رای مربوط به همان انتخابات درج کنند و برگ های رای هر انتخابات را در صندوق مربوطه بیندازند.
متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه شماره ۱۴

اعضای محترم شعب ثبت‌نام و اخذ رای حوزه های انتخابیه ای که همزمان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا و میان دوره مجلس شورای اسلامی را برگزار می‌نمایند اولا به رای دهندگان تذکر دهند نام نامزد مورد نظر خود را حتما در برگ مربوط به همان انتخابات درج نمایند ثانیا توجه داشته باشند که برگ های رای هر انتخابات در صندوق به همان انتخابات انداخته شود.

همه کاندیداها می توانند از ستاد انتخابات بازدید کنند

رحمانی فضلی گفت: همه کاندیداها می توانند در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا کنند و از روند فعالیت این ستاد بازدید کنند.

عبدالرضا رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سایر کاندیداها نیز می توانند از ستاد انتخابات وزارت کشور بازدید کنند اظهار کرد: بله همه کاندیدها می توانند در این ستاد حضور پیدا کنند و بر روند کار ستاد انتخابات وزارت کشور نظارت کنند.

وی ادامه داد: آنها می توانند به وزارت کشور بیایند و از امکانات ما بازدید کنند و همکاران ما را ببینند و به آن ها خدا قوت بگویند.

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دقایقی قبل از ستاد انتخابات کشور بازدیدکرد.

اطلاعیه شماره 12 ستاد انتخابات کشور:
در شعب یک رادیو یا تلویزیون روشن در تمام طول مدت اخذ رأی باشد

در اطلاعیه شماره 12 ستاد انتخابات کشور اعلام شد که حتماً در شعب اخذ رأی یک دستگاه رادیو یا تلویزیون روشن در تمام طول مدت اخذ رأی باشد.

  متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه شماره (12)

به اعضای شعب ثبت نام و اخذ رأی تأکید می نماید، حتماً در شعبه اخذ رأی یک دستگاه رادیو یا تلویزیون در دسترس داشته و در تمام طول مدت اخذ رأی، روشن نگهدارند تا دستورالعملهای فوری ستاد انتخابات کشور را که از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می گردد مورد عمل قرار دهند.

اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور که از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود به منزله دستور کتبی ستاد انتخابات کشور است و رعایت آن الزامی می باشد.

ستاد انتخابات کشور

اطلاعیه شماره ۲ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری طی اطلاعیه‌ای آمادگی خود را در جهت دریافت گزارش‌های مردمی اعلام کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر می‌باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با توجه به اهمیت نظارت بر انتخابات ونقش تعیین کننده گزارش‌های مردمی در حفظ سلامت انتخابات و صیانت از آرا بدین وسیله هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری آمادگی خود را جهت دریافت گزارش های مستند و مستدل عموم مردم از طرق زیر اعلام می نماید:

شماره تلفن‌های ۴-۶۴۳۶۲۸۶۰

تلفن گویا به شماره ۶۶۴۰۱۰۱۲ جهت دریافت پیامهای صوتی و نمابر

پست الکترونیکی به آدرس :info@shora-gc.ir

آدرس پستی: تهران خیابان امام خمینی روبروی دانشکده افسری امام علی (ع) خیابان فلسطین جنوبی، شورای نگهبان
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
با سلاممعمولا در لیست نامزدها در محل صندوق اخذ رای نوشته میشه فلانی مشهور به بهمانی

اما امسال در لیست نامزدهای ریاست جمهوری که چاپ و در شعب رای گیری نصب شده فقط اسم شناسنامه ای افراد رو نوشتن

به عنوان مثال کسانی که بخواهند به آقای رئیسی رای بدن اسم ایشون رو تو لیست پیدا نمی کنن و نوشته شده رئیس الساداتی

کسانی که میخوان به ایشون رای بدن گیج میشن و حتما باید سوال بپرسن

جالبه که حتی در لیست انتخابات شوراها شهرت افراد نوشته شده اما برای انتخابات ریاست جمهوری که مهمتره نوشته نشده

من کرمانشاه رای دادم

لطفا پیگیری کنید
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
کذب محضهً من امروز صبح رای دادم و لیست کاندیداها با شهرت و کد با فونت درشت روی دیوار نصب شده بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
کسی که بخاد به نامزدی رای بده حتما از فبلش اطلاعات کافی کسب کرده واین بهانه است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
عزیز گرامی دویست نفر نامزد ریاست جمهوری که نداریم واسامی هر چهارنفرشون مشخصه اگر آقایان میر سلیم ، هاشمی طبا و روحانی رو شنیده باشی متوجه میشی اون اسم آخری آقای رئیسیه وهیچکس اونقدر ساده نیست که بجای ایشون نام روحانی رو بنویسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
اونی که نتونه از چهار تا اسم تشخیص بده کدوم مربوط به کدوم کاندیده همون حق رای نداشته باشه بهتره
:))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
مشارکت بالای ۸۰ درصد است از همین حالا روحانی با بالای ۶۰ درصد انتخاب خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
تنها مرجع شورای نگهبان و وزارت کشور است
لطفا جانبداری نکنید
قبل از اتمام انتخابات، نتیجه نگویید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
اعلام نتایج پیش از هنگام صحیح نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
از کجا میدونی؟ حرف های اکبر گنجی از شبکه های ماهواره ای کپی کردی اینجا!
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
هنوز نمیتوان گفت که آخرهفته روحانی رفته یا مونده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
انتخابات همزمان شوراها و ریاست جمهوری باعث کندی انجام اخذ رای میشه و مردم رو خسته میکنه که بعید نیست عده ای بواسطه همین امر از رای دادن پشیمون بشن کاش بتونن زمان این دو انتخابات رو از همدیگه تفکیک کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
نه روحانی تاج گلی بر سر مردم عادی زده؟ ونه ابراهیم ریسی تاج گلی به سر مردم عادی خواهد زد؟ فرق این دو تنها برای منافع اطرافیان آنهاست ،هیچ فرق نمیکند که من قبلا چه بودم ،وحالا چی بر سرم آمده ؟ وای به حال من و امثال من که روزگاری دارای عزت ،واحترام بودیم ؟ اما اکنون باید با فقر بسازیم ،چون در دوران خدمت سی ساله ،یا پاکدست بودیم ،،یا بی عرضه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
بوي سوخت مياد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
با سلام
بنظر من با توجه به جمعیت فعلی در مناطقی از تهران صندوق ها کافی نیست در منطقه ما صندوق ها از سال 88 تاکنون ثابت است درحالیکه جمعیت منطقه 2 برابر شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
اگر مسولین به هر نحوی کوتاهی کنم که موجب پایین آمدن ارای سید بزرگوار بشه در پیشگاه خداوند به بدترین درد دچار خواهند شد البته اگر ایمان داشته باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
چرا انتخابات دو روز نمیشه که اینطور مردم دچار دردسر نشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
"رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه سهل انگاری در اجرای انتخابات نبوده است، گفت: از مردم به خاطر حضور در صف‌های طولانی اخذ رای عذرخواهی کرد." اگر سهل انگاری نکردی واسه چی عذرخواهی می کنی؟ بنظر من عین سهل انگاری بود که نتونستن دو صف ایجاد کنن در شعبه هایی که جای کافی برای اینکار داشتن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
عاقبت آوردن مردم بااتوبوس وپول همین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
فرزندان خمینی کبیر گفتند حماسه دوم خرداد76 راپس از20سال در29اردیبهشت خلق خواهندکرد ولی جناحی که درتوهم ازبین رفتن خط امام واصلاحات بودباورنداشت درود برخاتمی قهرمان که ملت راباردیگر باندایش به حرکت درآورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
روحانی بابالای 70درصد تا 1400رییس جمهوراست
كارن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
مشت محكمي بود بر احمدي نژاد و احمدي نژاديسم، مشت محكمي بود تو دهن هو چي ها، زنده باد، گل كاشتيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
امیدوارم در اینده قلبها و درک و فکرمان در نهایت عشق و سخاوتمندی باهم گره بخورد


دختر سرخپوستی از قبیله اپاچی که به نمایندگی از مارلون براندو در جشنواره اسکارسال 1973 شرکت کرد و در اعتراض به رفتارخشونت بار فرهنگی هالیوود با سرخپوستان و مردم بومی امریکا از دریافت جایزه اسکاروی خودداری کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
2 میلیون ادم شب یدفعه اومدن رای دادن؟ بابا بیخیال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
ماه اردیبهشت هم چون تیر وخردادواسفند هم به ماههای حماسه پیوست ملت هوشمند باشرف ایران ثابت نمود تحت تاثیر تبلیغات یکجانبه صدا وسیما و سیاهی لشکردرست کردن باآوردن بااتوبوس ووعده های سرخرمنی کوچکترین تاثیری دراراده مصمم ملت ایران ندارد این روز درخشان وباشکوه وخجسته بر ملت ایران وفرزند فاضل خمینی کبیر ودکترروحانی عزیز مبارک باد
گلنسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
با سلام
ما الان پشت در مونديم
از ساعت ٩ اينجا هستيم
به ما گفتن كه تا آخرين نَفَر رأي ميگيرن، ولي چون حسينية ما حياط نداره، اجازه رأي نميدن، چاره اَي بينديشيد.
ممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
براساس تجربه انتخابات سنوات گذشته پایگاه مردمی اصولگرایان ازاول انقلاب تاکنون ازبیست درصد تجاوزنکرده هروقت مشارکت بالای 70درصد بوده شکست عظیم گریبان اصولگرایان راگرفته
محمد رضا اسدی کد ملی 0385032....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
ما از ساعت 10 شب توی صف رای گیری هستیم
بعد از ساعت 11 و هدایت افراد به داخل و بسته شدن درب های محل صندوق ، راس ساعت 12 کلیه افراد رو به زور از صندوق رای گیری تخلیه کردند
با بهانه اینکه سامانه قطع شده
اما من همین الان چک کردم جاهایی که رای شون روحانی هست هنوز سامانه وصله و کسانی که رفتن داخل دارن رای میدن

به خدا با بازی با رای مردم درست نیست
فقط به دلیل اینکه جایی رایی ریسی بالاتره
پس رهنمود های حضرت اقا چی که گفتن باید از ارا مردم حفاظت بشه

اقایون وزارت کشور این کارتون صحیح نیست
حق الناس کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
لطفا از مشت زدن به دهان همدیگر صحبت نکنیم همه فرزندان ایرانیم وانتخاب رییس جمهور محبوب که احتمالا رکورد بالاترین رای پس از انقلاب را خواهد شکست تبریک میگویم ودوستانی که نامزد مورد نظرشان رای نیاورد ارزوی پیروزی در سایر مراحل زندگی دارم.جناب روحانی وجناح برنده این رای راچک سفید امضا محسوب نکنند وانشالله همه دست بدست هم دهیم با همدلی ایرانی بهتر با آینده روشن وروابط خوب با مردمان سایر نقاط جهان بسازیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
ما ها رو انداختن بیرون۵ ساعت تووصف بودیمممممممم...درود بر روحانی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار