ویژه نامه ویدیویی انتخابات ریاست جمهوری؛
در این ویژه نامه ویدیویی، می‌توانید ارزیابی دقیق‌تری از مهارت‌های انتخاباتی کاندیداها بیابید و با پیچیده ترین فنون رقابت‌های سیاسی جهان آشنا شوید.
کد خبر: ۶۹۵۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۰ 18 May 2017
«ویژه نامه انتخابات ریاست جمهوری»، نگاهی متفاوت به این رویداد سیاسی دارد؛ رویکردی فرآیندمحور که به ارزیابی رفتارهای انتخاباتی با مدل‌های بین المللی می‌پردازد. در این ویژه نامه ویدیویی می‌توانید ارزیابی دقیق‌تری از مهارت‌های انتخاباتی کاندیداها بیابید و با پیچیده ترین فنون رقابت‌های سیاسی جهان آشنا شوید.
 
همچنین با سازوکارهای متفاوت اخذ رأی در سراسر جهان و مدل‌های تازه‌ای که در حال پیاده سازی است و رأی دهندگان به جای یک رأی به یک کاندیدا، به شماری از کاندیداها امتیازهای متفاوتی می‌دهند و کاندیدا با این رأی های کیفی انتخاب می‌شود، پرداخته شده است. این پرونده ویژه را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در «تابناک»می بینید. برای تماشای هر ویدیو روی تیترها کلیک کنید.
 
 
 
در این ویدیو با چند سیستم رأی دهی متفاوت آشنا شوید؛ مانند رأی حذفی یا رأی رتبه بندی شده. در انتها ببینید که آیا راگیری منصفانه ممکن است؟ و با تئوری غیرممکن بودن ارو آشنا شوید که کنت ارو به خاطر آن نوبل اقتصاد برد.
 
 
جی تاونسند، مشاور انتخاباتی با تجربه آمریکایی فشارهایی که از سمت چهار گروه (مطبوعات؛ حامیان مالی و گروه های خاص و رأی دهندگان) ممکن است به کاندیداها وارد شود را با ذکر مثال توضیح می دهد. او که بیش از 300 انتخابات شرکت کرده بود، توضیح می دهد که کاندیداها هیچ وقت نباید یادشان برود که رأی دهندگان هستند که آنها را انتخاب می کنند. او در انتها می گوید که باید نقشه و برنامه ریزی حریف را پیش بینی کنید تا سورپرایز شوید، او حتی درباره دو مورد از تجارب خود می گوید که از کمپین رقیب جاسوسی کرده است. با ما همراه باشید تا از دنیای پشت انتخابات اطلاعات بیشتری کسب کنید.  
 
 
تام هارتمن مجری مشهور آر تی از تاثیر رسانه های اجتماعی در انتخابات می گوید ولی هشدار می دهد که نباید به آنها کاملاً اعتماد کرد چون آنها هم از سمت شرکت ها کنترل می شوند. با این ویدیو همراه باشید تا دلیل او را بشنوید.
 
 
 
جی تاونسند، با ذکر مثال توضیح می دهد که چگونه شعار انتخاباتی کامل را درست کنید او می گوید برای شعار انتخاباتی باید چهار مورد را در نظر گرفت: 1-محیط سیاسی 2- مقامی که برای آن کاندید می شوید 3- رقیبتان چه کسی است 4-بخشی از رای دهندگان که برای برد به آنها نیاز دارید. با ما همراه باشید تا جزئیات هر کدام را بدانید.
 
 
چگونه بیل کلینتون در مناظره 1992 برنده شد؟

جورج بوش پدر وقتی در سال 1992 برای دور دوم ریاست جمهوری اش به مصاف بیل کلینتون رفت، کسی فکر نمی کرد که بازنده انتخابات شود، ولی در زمان مناظره ها قدرت بیل کلینتون در مناظره و گیرایی و کاریزما بالای او باعث برگشتن نتیجه انتخابات شد. با هم دلیل جذابیت و کاریزمای بیل کلینتون در مناظره را ببینیم.
 
 
چگونه کاندیدا عیوبش را می‌پوشاند؟

مشاور کمپین های آمریکایی توضیح می دهد چطور کاندیداها عیوب خودشان را می پوشانند. جی تاونسند می گوید که تمام کاندیداها عیب دارند و تمامشان یا حرف احمقانه زدند یا کار احمقانه ای انجام می دهند، چون انسان جایزالخطا است. او می گوید: کاندیداها برای پوشاندن عیبشان وعده هایی دهند که غیر از خودشان کس دیگری آن را نداده است. تا مردم فکر کنند اگر آن کاندیدا انتخاب نشود آن وعده انتخاباتی به عمل نمی پیوندد.

 
تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر انتخابات

آیا تا به حال در آستانه انتخابات دیده اید رسانه های اجتماعی چگونه از تبلیغات و نظرات دوستانه برای رأی دادن به کاندیدایی خاص پر می شوند؟ آیا می توان از آن برای نمادی از انتخابات استفاده کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این پرسش را بگیریم.

 
پنج تاکتیک کثیف در مناظره

تاکتیک های کثیف در مناظره که به آن سفسطه منطقی می‌گویند، تاکتیک های نامشروع است که کاندیداها برای مناظره استفاده می کنند. با ما همراه باشید تا این ویدیو جذاب را ببینید و با این تاکتیک‌ها آشنا شوید.

 
پیغام کمپین انتخاباتی چیست؟

در این ویدیو مشاور کار کشته ی انتخاباتی آمریکا توضیح می دهد چه چیزی پیغام انتخاباتی را تشکیل می دهد؟ او توضیح می دهد که پیغام متشکل از پنج عنصر است. در این ویدیو چهار عنصر آن را توضیح خواهد داد. این چهار عنصر شامل داستان زندگی، ارزش های کاندیداها، مواضع آنها و حرف هایی است که باید در مورد رقیبشان بگویند. عنصر پنجم شعار انتخاباتی را در ویدیویی جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 
چرا پوپولیسم بد است؟

آیا می دانید پوپولیسم چیست؟ در تعریف آکادمیک، پوپولیسم متحد کردن مردم بر علیه طبقه الیت (نخبه) فاسد است ولی اجرای آن از منظر اقتصادی عموماً عواقب خوشی ندارد. با این ویدئو همراه باشید تا بدانید دلیلش چیست.

 
چگونه برنده یک انتخابات شوید؟

استراتژیست ارشد رسانه ای جورج بوش در انتخابات 2000 و 2004 راز برنده شدن در انتخابات را می گوید. او می گوید که ایدئولوژی مهم نیست، بلکه برای برنده شدن در انتخابات باید داستانگوی خوبی باشید. او می گوید مردم جذب داستان گویی خوب می شوند، مثل تکه های آهن به آهنربا. او می گوید در انتخابات باید قربانی، شرور، قهرمان و راه حل وجود داشته باشد. قربانی هم باید فرصت از دست رفته یا تهدید باشد. جالب است که او دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی کند چون آن را مثل مایکروویو انسانی می داند که باعث شده ترد شود.
 
 
تکنیک گربه مرده در انتخابات

لینتون کروزبی در استرالیا به جادوگر شهر آز معروف شده است، چون در انتخابات ها نمی بازد. این استراتژیست انتخاباتی در انتخابات 2015 انگلستان کاری کرد که به آن حقه گربه مرده می گوید. این حقه باعث شد حزب محافظه کار که در انتخابات قبل با اختلاف کمی پیروز شده بود با اختلاف شدید پیروز شد و بدون ائتلاف دولت تشکیل داد. این ویدیو را ببینید تا با این حقه انتخاباتی آشنا شوید.
 
 
چگونه می‌توان برنده کمپین انتخاباتی شد؟

جی تاونسند مشاور انتخاباتی در آمریکاست که سی سال تجربه این کار را دارد، می گوید در آمریکا رای دادن وکاندید شدن توسط افراد در قدرت سخت شده تا مردم نتوانند افراد در قدرت را به چالش بکشند. او سیستم آماده شدن برای کمپین انتخابات را توضیح می دهد و می گوید که سه قسمت برای کمپین وجود دارد: 1- اطلاعات 2- رسانه ها 3- آماده سازی. او برای هر یک، توضیح کوتاهی می دهد؛ هرچند این ویدیو برای انتخابات آمریکا ساخته شده است، به شما نیز راه و روشی که نامزدها در هر انتخابات برای برنده شدن استفاده می کنند، توضیح می دهد.
 
جی تاونسند، مشاور انتخاباتی آمریکا که کتاب ده اشتباه بزرگ که کاندیداها نباید انجام دهند، توضیح می دهد که کسانی که کاندید شدند چگونه مصاحبه تلویزیونیانجام دهند. او کاندیداها را به حفظ آرامش و استفاده از زبان بدن تشویق می کند. این ویدیو را ببینید تا متوجه شوید سیاسیون در مصاحبه های تلویزیونی به دنبال چه هستند.  
 
 
آیا تا حالا شنیده اید که کاندیدایی رأی کاندید دیگری را شکسته است یا باعث ریزش آرای او شده است؟ در این ویدیو با مفهوم ریزش آرا و کاندیدایی که رأی را می شکند آشنا می شوید.  
 
 
نقاط قوت و ضعف نظرسنجی‌ها
 
سالهاست از مردم برای امور مختلف نظرسنجی می کنند از پیش بینی برنده فوتبال تا نظر در مورد برنامه های مختلف سیاسی اقتصادی. آیا این نظرسنجی ها نشان دهنده ی نظر مردم است؟ این ویدئو را ببینید تا اطلاعات بیشتری از نظرسنجی ها کسب کنید.
برچسب ها
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: