رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند: «شرایط بازار ارز پس از انتخابات ریاست‌جمهوری»، «حمله تلگرامی به فعالین ستاد روحانی»، «دعوت آیت‌االله جنتی برای حضور در انتخابات»، «پاسخ وزیر کشور به نامه رحیمیان و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۶۹۵۳۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲ 18 May 2017

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

ناطق نوری چرا استعفا داد؟

ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری به دلیل جلوگیری از سوء برداشت‌های عمومی استعفا داده است. به گزارش ایسنا به نقل از منابع آگاه « حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری با توجه به احساس وظیفه‌ای که در خصوص دفاع از حمایت از دولت تدبیر و امید داشته‌اند از یک طرف و از طرف دیگر با عنایت به اصل مبرا بودن جایگاه رفیع رهبری از جناح بندی‌های سیاسی رایج و جلوگیری از سوء برداشت‌های عمومی در این خصوص، چندی پیش تصمیم به کناره گیری از مسئولیت ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری را گرفته‌اند». تا لحظه ارسال این خبر از پذیرش استعفای ناطق نوری تاکنون اطلاعی در دست نیست.


توهين تتلو به استاد شجريان

توهين تتلو، اينبار به استاد شجريان: «ربناي تكراري، بامنت و استاد استاد كردن...»/ شايد بزنم توي كار ربنا

علت استعفای ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر انقلاب/ کنایه سنگین جلیلی به دولت روحانی/ توهين تتلو به استاد شجريان/ درخواست جهانگیری از طرفداران دولت/ بابک زنجانی هفته ای یک بار از زنگنه شکایت می‌کند!

ظریف: ۲۰ سال با قاسم سلیمانی کار کردم

محمد جواد ظریف در گفت‌وگو با روزنامه وقایع اتفاقیه در پاسخ به این پرسش: «ايران باثبات، قطعا نيازمند نوعي هماهنگي بين تمامي اجزاي حاکميت است. تلاش دستگاه‌ ديپلماسي تحت مديريت شما مورد حمايت ميليون‌ها ايراني است و براي ما خيلي مهم است بدانيم رابطه و تعامل شما با سردار قاسم سليماني با توجه به حضور مستشاري ايران در منطقه، چگونه است؟» گفت: ما همه متعلق به يک نظام و متعلق به يک مردم هستيم. حتما بايد اجزاي مختلف ارتباط خوبي داشته باشيم. ما بحمدالله رابطه بسيار خوبي با هم داريم. در ابتداي اين دولت، ايران را در مباحث سوريه در دنيا راه نمي‌دادند، از همه مذاکرات ما را حذف کرده بودند. با مجموعه تلاش‌هايي که هم در حوزه ميداني و سياسي صورت گرفت، توفيق‌هايي در صحنه سياسي جهاني به‌دست آمد که مؤيد اين نکته بود که تغيير در حوزه سياسي رخ داده است. دوستان ما که درحوزه ميداني کار مي‌کردند، از گذشته در منطقه بودند. تغيير در حوزه سياسي به همراه توفيقاتي که مقاومت و مردم سوريه در حوزه ميداني داشتند، سبب شد امروز جمهوري‌اسلامي تعيين کند چه کساني در حوزه سياسي و براي حل‌وفصل مذاکرات بايد در مذاکرات باشند. اين مسئله فقط در مورد نشست‌هاي آستانه نيست، در لوزان هم ما اصرار کرديم که عراق و مصر نيز به مذاکرات بيايند. جمهوري اسلامي، امروز توانسته به لطف خدا در سايه هدايت‌ها و حمايت‌هاي رهبري معظم انقلاب و پشتيباني بي‌نظير رئيس‌جمهوري از تحرکات جمهوري‌اسلامي در منطقه، ما توانستيم نقش تعيين‌کننده‌اي هم در ميدان و هم در حوزه سياست داشته باشيم. من براي سردار سليماني احترام ويژه‌اي قائل هستم. بيش از 20 سال است که ما با هم از نزديک براي پيشبرد اهداف جمهوري‌اسلامي براي يافتن راه‌حل‌هاي سياسي و صلح‌آميز همکاري مي‌کنيم. در بحران افغانستان و به منظور ايجاد دولت پس از طالبان در اين کشور، همکاري بسيار خوبي بين من به‌عنوان نماينده وزارت امور‌خارجه در اجلاس و سردار سليماني بود. در مذاکراتي که براي جلوگيري از يک خطر جدي براي آينده عراق در سال 81 و 82 صورت گرفت، همکاري بسيار نزديکی با هم داشتيم. الان هم اين همکاري و همياري نزديک را با هم داريم. از ابتداي کار هم براي يافتن راه‌حل سياسي با هم همکاري داشتيم. همکاري ما براي پيگيري راه‌حل‌هاي سياسي براي بحران سوريه و يمن و نيز ارائه کمک‌هاي انساني به مردم سوريه و يمن همکاري بسيار خوب و تنگاتنگي بوده و اميدوارم اين همکاري ادامه داشته باشد.


لباس جنجالی وزیر اسرائیلی در جشنواره کن

وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی در حالی در جشنواره سینمایی کن فرانسه حضور یافت که لباسی با تصویر بخش قدیمی شهر قدس را به تن داشت. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، میری رگو، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی این لباس را برای جشن پنجاهمین سالگرد اشغال قدس درخواست کرده است که اسرائیلی‌ها آن را "یکپارچگی قدس" می‌خوانند و طی روزهای آینده برای آن جشن می‌گیرند.


جهانگیری با انتشار دو توییت خواستار حفظ آرامش شد

جهانگیری با انتشار دو توییت خواستار حفظ آرامش، قانونمداری و پرهیز از رفتار هیجانی شد و همچنین همه جریانات سیاسی را فرزندان رهبر و نظام خواند.

 

رأی‌گیری در شهر مرزی آمریکا برای ایرانیان مقیم کانادا

با توجه به رد درخواست ایران از سوی کانادا برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور، در شهر مرزی بوفالو واقع در ایالت نیویورک، صندوق اخذ رأي برای ایرانیان مقیم کانادا در نظر گرفته شده است. انتخاب این خبر را منتشر کرد.


بابک زنجانی هفته ای یک بار از زنگنه شکایت می‌کند!

بیژن زنگنه در جمع مردم آران و بیدگل گفت: ما از یک خطر بزرگ رهیدیم، تحریم‌ها خطر است، تحریم‌ها پول و ثروت زیادی از این کشور هدر داد. برخی می‌گویند تحریم نعمت است، برای چه کسی نعمت است؟ برای آنکه خورد و برد، برای بابک زنجانی نعمت بود نه برای مردم آران و بیدگل کاشان. آقای بابک زنجانی با سود پول خود ۱۳ هزار میلیارد تومان از پول ملت ایران را خورد و برد، می دانید ۱۳ هزار میلیارد تومان یعنی چه مقدار؟ اگر محاسبه کنید از زمان هجرت رسول اکرم (ص) تا امروز ۴۴ میلیارد ثانیه است، ۳۰۰ برابر این مقدار را آقای بابک زنجانی پول ملت را خورد. آقای بابک زنجانی هفته ای یک بار از من شکایت می‌کند که چرا به من گفته ای دزد! باورش نشده انگار، مگر دزدی شاخ و دم دارد، او مجرم شناخته و محکوم به اعدام شده است. ایسنا این خبر را منتشر کرد.


شرایط بازار ارز پس از انتخابات ریاست‌جمهوری

با وجود برخی پیش بینی ها و گمانه زنی ها در رابطه با نوسان قیمت ارز بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، سیاست گذار ارزی تأکید دارد که در شرایط موجود هیچ عاملی نمی تواند، تأثیر معناداری بر بازار داشته باشد. رئیس کل بانک مرکزی در این باره به مردم اطمینان داده و گفته که به شایعات توجهی نداشته و نگران نباشند. انتخاب این خبر را منتشر کرد.


احتمال تعطیلی مدارس استان تهران در روز شنبه

رئیس آموزش و پرورش تهران اعلام کرد که وزارت کشور مسئول تصمیم گیری درباره تعطیلی احتمالی مدارس در روز شنبه به دلیل شمارش آرا است. وی گفت: مجری انتخابات وزارت کشور است و هر تصمیمی که بگیرد ما به عنوان یکی از نهادهای اجرایی تابع آن خواهیم بود. رئیس آموزش و پرورش تهران اظهار امیدواری کرد که با توجه به روند کاری در دور دوم انتخابات و محدودیت نامزدهای این دوره، شمارش آرا در زمان مناسب تمام شود و لطمه ای به ساعات کاری مدارس وارد نشود. مهر این خبر را منتشر کرد.


حمله تلگرامی به فعالین ستاد روحانی

عناصر معلوم الحال ظهر امروز با حمله به تلگرام‌های تنی چند از فعالین ستاد روحانی قصد از کار انداختن تلگرام‌های این افراد را داشتند. این حمله به گونه‌ای بود که برنامه‌ای اکانت‌های این افراد را هم زمان در گروه‌های بسیاری که خود ایجاد می‌کرد عضو می‌کرد و این عمل موجب از کار افتادن تلگرام آن‌ها شده بود. ایران تایمز این خبر را منتشر کرد.


واکنش حسام الدین آشنا به دیدار تتلو ورئیسی

حسام الدین آشنا در کانال تلگرامش نوشت: انشاءالله دیدار آقای امیر حسین مقصودلو با حاج آقا رئیسی منجر به تحول روحی و معنوی در ایشان شده باشد اما نمی دانم کسانی که در ستاد آقای قالیباف از یک هفته پیش پیام های حمایت تتلو را منتشر می کردند و این پدیده را به دیدار حاج آقا فرستاند نظر به تحول روحی داشتند یا چیز دیگر.


جوابیه وزارت نفت درباره پاداش 4 میلیونی به کارکنان

در پی اظهارات آقای احد آزادیخواه نماینده ملایر در مجلس، مبنی بر این‌که وزارت نفت در آستانه انتخابات مبالغی تا سقف چهار میلیون تومان به حساب کارکنان رسمی و قراردادی خود واریز کرده است، نکاتی به آگاهی می‌رساند. پیش از هر سخنی لازم است تعجب و شگفتی خود را از این اظهارات ابراز کنیم، گویا آقایان فراموش کرده اند که در روزهای پایانی ماه به سر می‌بریم و علی القاعده حقوق و مزایای قانونی کارکنان در همه دستگاه‌ها باید در همین ایام پرداخت شود. بنابراین از کسانی که با طرح ادعاهای مشابه سعی دارند پرداخت حق و حقوق کارکنان صنعت نفت را اقدامی تبلیغاتی و انتخاباتی تعبیر کنند می خواهیم سری به تقویم بزنند تا برایشان روشن شود که به روزهای پایانی ماه رسیده ایم یعنی همان روزهایی که بنابر عرف جاری از زمان پیدایش نظام اداری در سراسر جهان حقوق و مزایا پرداخت می شود. پرسش این است که کسانی که چنین تهمت‌هایی به وزارت نفت وارد می‌کنند خودشان از دستگاهی که در آن شاغل هستند در چه تاریخی حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند. شانا این خبر را منتشر کرد.


احتمال لغو انتخابات الکترونیکی شوراها

رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از احتمال بالای لغو برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در کشور خبر داد.محمد محمودی شاه‌نشین رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفتگو یی از احتمال لغو برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی در کل کشور خبر داد.وی تصریح کرد: متأسفانه بر اساس بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که دستگاه‌های اخذ رای الکترونیکی سالم و قابل اعتماد در بسیاری از نقاط کشور به اندازه کافی وجود ندارد.محمودی شاه‌نشین تاکید کرد: اکنون قرار است، طی جلسه‌ای با بررسی تمامی مدارک و گزارش ها در مورد لغو برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی شوراها در کشور تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد.


دعوت آیت‌االله جنتی برای حضور در انتخابات

دبیر شورای نگهبان و رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات از مردم دعوت کرد در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند. آیت‌الله احمد جنتی ظهر امروز در حاشیه بازدید از ستاد نظارت بر انتخابات افزود: انتخابات به ویژه انتخابات ریاست‌جمهوری حساس و سرنوشت ساز است‌چرا که رئیس جمهور امور اجرایی کشور را به دست می‌گیرد. وی با اشاره به ضروت مشارکت عمومی مردم در پای صندوق‌های رای گفت: توصیه و تاکید می‌کنم مردم از هر فرقه و مذهبی در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند، چرا که خیر و شر انتخابات عاید همه خواهد شد.


اعظم طالقانی: قهر با انتخابات به ضرر ملت است

فرزند آیت الله مرحوم طالقانی با دعوت از مردم برای حضور حداکثری در پای صندوق های رأی گفت: حضور مردم در انتخابات به نفع ملت و قهر با صندوق های رای به ضررشان است.اعظم طالقانی اظهار داشت: انتخابات مهمترین دستاوردی است که برای مردم سالاری یا دمکراسی داریم.وی اضافه کرد: اگر در انتخابات شرکت کنیم. ممکن است بخشی از مشکلاتمان حل شود اما اگر شرکت نکنیم هیج مشکلی حل نخواهد شد.طالقانی گفت: حضورمان در انتخابات به نفع خود ملت و قهر با انتخابات به ضرر است. اگر مردم در انتخابات شرکت کنند در جهت منافع خود گام برداشته اند. وی تأکید کرد: مردم باید منافع خود را تشخیص دهند که در کجاست و با شناختی که از نامزدها دارند نسبت به انتخاب فرد مورد نظر خود اقدام کنند. فرزند آیت الله طالقانی گفت: این تشخیص منافع در انتخاب اصلح هم تأثیرگذار خواهد بود.


تخریبچی ایرانی "شهید مدافع حرم" شد

تخریبچی مدافع حرم «علیرضا قبادی» در دفاع از حریم اهل بیت (ع) و تامین امنیت ملی کشورمان، روز گذشته به دست تروریست‌های تکفیری در حماه سوریه به شهادت رسید و آسمانی شد. روز گذشته تخریبچی مدافع حرم «علیرضا قبادی» در دفاع از حریم اهل بیت (ع) و تامین امنیت ملی کشورمان، توسط تروریست‌های تکفیری در حماه سوریه به شهادت رسید و آسمانی شد. این شهید بزرگوار آذری زبان و ساکن تهران بود.


نظرسنجی «ایسپا» درباره مشارکت در انتخابات

طبق آخرین نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری با حجم نمونه ١٤٠٠٠ نفر در سطح کشور از سوی ایسپا؛ 72 درصد از مردم ایران تمایل به مشارکت در انتخابات دارند.بر اساس آخرین نظرسنجی ملی - میدانی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در ۳۱ استان ایران در ۲۶ اردیبهشت؛ میزان تمایل مردم کشور برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در حال حاضر حدود ۷۲ درصد تخمین زده شده است.هم‌چنین بر اساس نتایج نظرسنجی ملی ایسپا؛ ۸۳.۵ درصد از کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند کاندیدای خود را انتخاب کرده‌اند و در فاصله ۳ روز تا انتخابات(۲۶ اردیبهشت) ۱۶.۵ درصد کسانی که قصد شرکت در انتخابات دارند، کاندیدای خود را انتخاب نکرده‌اند.


کنایه سنگین جلیلی به دولت روحانی

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع پرشور مردم جهرم حاضر شد و اظهار داشت: امروز بعد 4 سال از آغاز به کار دولت یازدهم باید مشخص شود چه میزان توانسته‌ایم به وضع مطلوب نزدیک شویم؟عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر کسی کل ایران را فقط نیاوران و کل جهان را فقط آمریکا بداند نمی‌تواند مشکلات را حل کند.

حمایت ده نمکی از تتلو

مسعود ده‌نمکی کارگردان کشورمان در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: مهم نیست این بنده خدا(تتلو) از کی حمایت کرده، مهم این است که روشنفکرنماها عکس‌هایش را از پستو بیرون کشیدند تا بگویند آن آدم چه پرونده ای داشته؛ حتی اگر این فرد توبه هم بشکند باز یکی مثل بقیه است.


پاسخ وزیر کشور به نامه رحیمیان

وزیر کشور با صدور نامه‌ای، به موارد مطرح در نامه حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان که روز گذشته، علنی در برخی رسانه‌ها منتشر شد،‌ پاسخ داد. در بخشی از این نامه می خوانیم: «در خصوص نکته آخر نامه جنابعالی ناظر بر حضور یکی از فرمانداران و یا یکی از دهیاران در یک روستا با جهت گیری انتخاباتی، دستور دادم، موضوع بررسی و چنانچه قصور یا تقصیری واقع شده باشد، برابر قانون برخورد شود. لکن در حیرتم که شخصیت محترم، مطلع و پرسابقه ای چون جنابعالی چگونه برخی از تخلفات بزرگ انتخاباتی را که با کمال تأسف از سوی برخی از همراهانتان در تشکل سیاسی که مسئولیت آن را به عهده دارید انجام شده است،‌ از قبیل استفاده کاملاً یکجانبه ‌و تبلیغاتی و البته غیر قانونی و غیر اخلاقی از رسانه های پرمخاطبِ برخوردار از بیت المال را رها کرده و بلکه با سکوتتان تأیید کرده اید،‌ لکن یک موضوع ساده و بلکه کم اهمیت مثل حضور جانبدارانه یک دهدار در یک روستای استان قزوین را که صحت و سقم آن حتی بر شخص جنابعالی هنوز اثبات نشده و قانوناً و اخلاقاً شایسته بود از طرق اداری پیگیری شود، علی رئوس الاشهاد دنبال می فرمایید.»


اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱۷
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
واقعا باید یه گروه چقدر دستش خالی باشه که تتل رو وارد عرصه سیاسی خودش کنه؟؟؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
واقعا باید یه گروه چقدر دستش خالی باشه که مریم رجوی(قاتل 17000 ایرانی) ازش حمایت کنه؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری