4173بازدید
واکنش
تنها مربیان کروات بودند که در بین تمام مربیان خارجی که در ایران کار کردند به موفقیت رسیدند. می‌توان خیلی حرف‌های دیگر زد اما یادآوری می‌کنم سال پیش قهرمان امارات دالیچ از کرواسی بود، قهرمان کویت استارچویچ بود و من نیز عملا اگر تفاضل گل حساب نمی‌شد قهرمان می‌شدم. با این عملکرد عملا قهرمانی خاور میانه دست مربیان کروات است، نه مربیان برزیلی و اسپانیایی و نه پرتغالی!
کد خبر: ۶۹۴۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۶ 17 May 2017
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به نکته جالبی در مورد عملکرد مربیان کروات و پرتغالی در خاورمیانه اشاره کرد.
 
به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از تسنیم، برانکو ایوانکوویچ در خصوص انتخابش به عنوان بهترین مربی لیگ برتر در یکی از برنامه‌های تلویزیونی گفت: برنامه را ندیدم اما خیلی خوشحالم. از بازیکنان و همکارانم در کادرفنی ممنونم زیرا این موفقیت با تلاش آنها به دست آمده است. بدون آنها نمی‌توانستم کاری کنم و به همین خاطر از آنها تشکر می‌کنم.
 
سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه چه توصیه‌ای برای طارمی دارد تا اشتباه فصل قبل خود را در انتخاب باشگاه خارجی تکرار نکند، گفت: نصیحت من به او این است که حرف مربیان خود را گوش بدهد نه رفیق و مدیربرنامه‌هایش را و اصلی‌ترین توصیه من به او نیز این است؛ کار، کار و کار. 

کری سنگین برانکو برای کی روش برانکو
 
وی در پاسخ به این سوال که اگر طارمی در انتخاب تیم خارجی فصل بعد خود نیز مجددا دچار اشتباه شود راه بازگشتی برای او وجود دارد یا نه، عنوان کرد: طارمی بازیکنی حرفه‌ای است و طبیعی است که همیشه این احتمال وجود دارد بازیکن در یک محیط جدید نتواند خود را پیدا کند. خیلی بازیکنان مانند فالکائو هستند که رفتند و نتوانستند در باشگاهی مانند منچستریونایتد موفق شوند. نمی‌شود به این انتخاب‌ها اشتباه گفت چرا که این جزو زندگی و کار این بازیکنان است. سال گذشته نیز طارمی مرتکب اشتباهی نشد و به باشگاه آمد و اطلاع داد و با مشورت رفت. همه باید این را بفهمیم این حرفه‌ای‌گری است و هر کسی سعی می‌کند بهترین گزینه را برای آینده خود انتخاب کند.
 
سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه تیم پرسپولیس برای فصل بعد به جذب چند بازیکن دیگر نیاز دارد، گفت: در هر خطی حداقل به یک بازیکن دیگر نیاز داریم. یعنی حداقل دو بازیکن دفاعی، یک یا دو بازیکن در خط میانی و یک مهاجم نیاز داریم. یک بخشی از فضای تیم را هم باید با جوانان پر کنیم و پتانسیل آنها را بررسی کنیم. بعد از آن پروسه کار شروع می‌شود. برخی بازیکنان زودتر خودشان را در تیم پیدا می‌کنند و برخی دیگر و نمونه آن ربیع‌خواه است که ابتدا همه مخالف کیفیت و تجربه این بازیکنان بودند اما الان تبدیل به یکی از مهمترین و فیکس‌ترین بازیکنان ما شده است و این یک نمونه است. صادق محرمی نمونه دیگری است که از لیگ یک به پرسپولیس آمد و انصاری از لیگ یک آمد. ماهین دو سال ملوان بوده است و قانونی در این خصوص وجود ندارد. احسان علوان‌زاده نیز از لیگ یک به پرسپولیس آمد.
 
برانکو در خصوص مشکل کمبود جا در لیست بازیکن پرسپولیس گفت: هنوز مشکلی نداریم و 18 بازیکن ما پر نشده است اما احتمال دارد در آینده مشکل پیش بیاید. تا 10 روز آینده تکلیف این بازیکنان مشخص خواهد شد و آن موقع از سربازی بازگردند موقعیت دقیق آنها مشخص خواهد شد.
 
سرمربی پرسپولیس در خصوص پیشنهاداتی که بازیکنانی مانند بیرانوند، رفیعی، امیری و طارمی دارند و احتمال جدایی آنها در صورت صعود پرسپولیس به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا گفت: من هم پیشنهاد دارم اما از پیشنهاد تا واقعیت راه زیادی است. بازیکنان به هر حال وظایفی در قبال باشگاه دارند و باید دید پیشنهادات چگونه است. به هر حال مدیر برنامه‌های می‌گویند بازیکنان پیشنهاد دارد اما تا به عمل برسد خیلی فاصله است.
 
برانکو در خصوص اظهارات داریوش شجاعیان و اینکه عنوان کرده از پرسپولیس پیشنهاد دارد، اظهار داشت: در خصوص اسم بازیکنان صحبت نمی‌کنم اما خیلی بازیکنان هستند که به ما پیشنهاد می‌شوند اما وقتی با لخویا بازی خواهیم کرد بعد از آن بررسی خواهم کرد. من با هیچ بازیکنی صحبت نکردم اما اینکه شجاعیان برای گسترش فولاد بازیکن خیلی خوبی است هیچ شکی در آن وجود دارد.
 
وی در خصوص مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس و تاثیر آن بر عملکرد این تیم گفت: از من پرسیدند آیا پولی گرفتید و من هم گفتم، نگرفتم. در سایتی مثل اینکه نوشته بودند من از باشگاه پول گرفتم اما برای اینکه این تلقی پیش نیاید من دریافتی داشتم و بازیکنان پولی نگرفتند این را گفتم. طبیعی است ثبات مالی برای باشگاه خیلی مهم است و بازیکنان برای خانواده، بچه‌ها و پدر و مادرهای‌شان به خاطر پول بازی می‌کنند و زندگی آنها از این راه می‌گذرد.
 
سرمربی پرسپولیس یادآور شد: انتظار داریم به زودی بازیکنان پول خود را بگیرند اما همان‌طور که می‌بینید بازیکنان غیر از کامیابی‌نیا در حال حاضر سرحال و آماده هستند . کمال کتف خود را عمل کرده است و این مصدومیت حاصل دیدار با سیاه‌جامگان است. در بازی با سیاه‌جامگان بازیکن مهمی را از دست دادیم در حالی که متاسفانه این صحبت پیش آمد به سیاه‌جامگاه راه دادیم و بازی را شل گرفتیم. تمام مربیان، مدیران و سرپرستان تیم‌ها به ما بگویند جای من بودند چه کار می‌کردند؟ همان کاری که من کردم و بازیکنانم را برای دیدار با الوحده که مهمترین بازی فصل‌مان حفظ کردم را انجام می‌دادند تا ریسک می‌کردم و همان کاری که با کمال انجام دادیم را مرتکب می‌شدند که نتیجه ان زیر عمل رفتن این بازیکن است.
 
برانکو در خصوص اینکه نظر او در مورد قهرمانی مربیان پرسپولیسی در لیگ برتر، جام‌حذفی و لیگ دسته یک چیست، گفت: تبریک می‌گویم صعود پارس جنوبی را به لیگ برتر و همچنین به علی دایی تبریک می‌گویم قهرمانی جام‌حذفی چرا که یک پیروزی بزرگ برای این تیم با همه مشکلات بود. این قهرمانی‌ها به این معناست که پرسپولیس بهترین‌ها را به بیرون تحویل داده است.
 
وی در خصوص حضور دو مربی دیگر کروات دیگر در هفدهمین دوره لیگ برتر و تاثیر این مربیان بر فوتبال ایران عنوان کرد: تنها مربیان کروات بودند که در بین تمام مربیان خارجی که در ایران کار کردند به موفقیت رسیدند. می‌توان خیلی حرف‌های دیگر زد اما یادآوری می‌کنم سال پیش قهرمان امارات دالیچ از کرواسی بود، قهرمان کویت استارچویچ بود و من نیز عملا اگر تفاضل گل حساب نمی‌شد قهرمان می‌شدم. با این عملکرد عملا قهرمانی خاور میانه دست مربیان کروات است، نه مربیان برزیلی و اسپانیایی و نه پرتغالی!
 
سرمربی پرسپولیس در خصوص تقابل مربیان کروات در لیگ هفدهم یادآور شد: ما رقبای ورزشی هستیم و هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از این نیست که در ورزش رفیقت را ببری یا مقابل برادرت بازی کنی و او را ببری. من و کرانچار با هم بزرگ شدیم و بازی کردیم و تقابل نیز داشتیم. طبیعی است او بازیکن بهتری نسبت به من بود و یکی از بهترین بازیکنان یوگسلاوی سابق نیز است و در زمینه مربیگری نیز مربی بسیار خوبی است و با کار خودش این را در ایران ثابت کرده و به قهرمانی جام‌حذفی و لیگ برتر دست یافته است.
 
برانکو در خصوص غیبت کامیابی‌نیا در دیدار با لخویا و اینکه چه تدبیری اندیشیده خواهد شد تا مانند دربی غیبت این بازیکن به چشم نیاید، خاطر نشان کرد: خوشبختانه بقیه بازیکنان همه سالم هستند و طبیعی است که گزینه و راه‌حل مناسب را پیدا خواهیم کرد اما از مهمتر اینکه لخویا تیم خوبی است. حتی بازی که به الریان باختند را هم من نگاه کردم و در آن بازی نیز آنها بهتر بودند اما در 10 دقیقه پایانی بازی را واگذار کردند.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: