13236بازدید
سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با «تابناک» مطرح‌کرد؛
وی درباره اینکه نتایج تایید صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری چه زمانی به وزارت کشور اعلام می شود خاطرنشان کرد: مطابق قانون شورای نگهبان ۵ روز فرصت دارد تا روند صلاحیت نامزدها را بررسی کند، اما می تواند ۵ روز دیگر را هم برای بررسی صلاحیت نامزدها درخواست کند و پس از طی شدن این فرآیند 10 روزه نظر خود را پیرامون تایید صلاحیت ها اعلام دارد.
کد خبر: ۶۸۶۰۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱ 18 April 2017
سخنگوی وزارت کشور گفت:شورای نگهبان طبق قانون ده روز برای بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرصت دارد.

«سید سلمان سامانی» در گفت و گو با خبرنگار «تابناک» درباره آخرین فعالیت ستاد انتخابات کشور اظهارکرد: در بحث انتخابات ما تمامی اقدامات لازم را با تشکیل ستاد انتخابات کشور به منظور برگزاری انتخابات شوراها٬میاندوره ای مجلس و ریاست جمهوری انجام دادیم و در حال حاضر در آمادگی کامل به سر می بریم.

وی افزود:ما تا به این لحظه تمامی تحهیزات وامکاناتی راکه برای این انتخابات لازم بوده است مهیا کرده است.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد:تهیه صندوق های اخذ رای٬ آموزش مجریان انتخابات که در جهت انجام مر قانون بود و اشراف فرمانداران در بحث انتخابات از طریق برگزاری آزمون از مهم ترین اقداماتی بوده است که ستاد انتخابات کشور انجام داده است.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: روند ثبت نام ها در انتخابات شوراها٬میان دوره ای مجلس و ریاست جمهوری در موعد مقرر و در کمال نظم برگزار شد و درحال حاضر مسیرقانونی تایید صلاحیت ها را در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری طی می کنیم.

وی درباره اینکه نتایج تایید صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری چه زمانی به وزارت کشور اعلام می شود خاطرنشان کرد:مطابق قانون شورای نگهبان ۵ روز فرصت دارد تا روند صلاحیت نامزدها را بررسی کند اما می تواند ۵ روز دیگر را هم برای بررسی صلاحیت نامزدها درخواست کند و پس از طی شدن این فرآیند 10 روزه نظر خود را پیرامون تایید صلاحیت ها اعلام دارد.
برچسب ها
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: