آخرین تحولات میدانی سوریه؛
نیروهای موسوم به سوریه دمکراتیک در ادامه عملیات «خشم فرات» و پس از آزادسازی محله اسکندریه (نخستین محله در غرب شهر الطبقه از کنترل گروهک تروریستی داعش) به مرکز این شهر وارد شدند. همچنین برخی منابع وابسته به گروه های مسلح از هلی برن ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در حدفاصل المیادین و البوکمال در حومه جنوب شرقی دیرالزور و تحرکات داعش در این منطقه به منظور مقابله با آن خبر دادند.
کد خبر: ۶۸۵۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰ 18 April 2017
نیروهای موسوم به سوریه دمکراتیک در ادامه عملیات «خشم فرات» و پس از آزادسازی محله اسکندریه (نخستین محله در غرب شهر الطبقه از کنترل گروهک تروریستی داعش) به مرکز این شهر وارد شدند.

به گزارش «تابناک»، همزمان با آزادسازی محله اسکندریه به طرف مرکز الطبقه، پانزده مقر وابسته به تروریست های داعش به کنترل نیروهای کرد درآمد. در این عملیات، شمار زیادی از مزدوران تروریست به هلاکت رسیدند.

 
 
 
به گفته منابع میدانی، نیروهای سوریه دموکراتیک پس از به محاصره درآوردن همه شهر، اقدام به محاصره مرکز الطبقه کردند و همه راهها را به کنترل خود درآوردند.

این منبع، حضور غیرنظامیان در الطبقه را تنها مشکل پیش روی مقابل پیشروی نیروهای کرد برشمرد، زیرا در بسیاری اوقات، به علت حضور غیرنظامیان و تأمین راهی امن برای خروج آنها، عملیات را متوقف می کند.