بسته خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»؛ ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند: «یاد مایکل جکسون در تالار وحدت زنده می‌شود»، «بدهی ۱۳۰ هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها»، «شادمانی هوادار پرسپولیس 9 زخمی بر جای گذاشت!»، «توصیه انتخاباتی جلیلی» و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۶۸۵۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹ 16 April 2017

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

کنایه معاون قوه قضائیه به رئیس جمهور

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور و انتقاد از دستگاه قضا مبنی بر مچ گیری سیستم قضایی و عدم یاری رساندن به فعالان اقتصادی اظهار داشت: همانطور که در ابتدای جلسه عنوان کردم سیستم قضایی و ما به شدت در پی یاری رساندن به فعالان اقتصادی هستیم ولی اینکه می‌گویند نباید مچ گیری شود درست است، اما باید روشن شود که ما در برابر کسی که دستش در جیب مردم و بیت المال است، چه کار باید بکنیم؟ به عنوان مثال در برابر فردی که 50 میلیارد تومان گرفته و نمی‌تواند بگوید این پول را به چه منظور گرفته است باید چه کنیم؟ وی گفت: ما قطعا به دنبال مچ گیری نیستیم ولی دستگاه‌های قضایی و سیستم بازرسی قطعا نه تنها مچ کسانی که به بیت المال و حقوق مردم دست اندازی می‌کند را می‌گیرد بلکه مچ آنها را قطع خواهد کرد. تسنیم این خبر را منتشر کرد.

 

واکنش عارف به نامزدی جهانگیری

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره نامزدی اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در کنار روحانی گفت: نامزدی معاون اول دولت یازدهم تصمیم شورای عالی اصلاح طلبان بود. ما تصمیم گرفتیم به جز آقای روحانی نامزد دیگری در انتخابات داشته باشیم که آقای جهانگیری هم قبول کردند.محمدرضا عارف ادامه داد: این دو قطعا در یک گروه هستند و در مناظره‌ها تقسیم کار می‌کنند و عملکرد دولت را توضیح می‌دهند. او با بیان اینکه امیدواریم با حضور جهانگیری فضای انتخابات گرم شود خاطر نشان کرد: کاندیدای اصلی ما در انتخابات روحانی است. شورای عالی اصلاح طلبان رای به نامزدی نهایی روحانی داده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به نامزدی محمد هاشمی و محسن رهامی گفت: آنها همان طور که گفته‌اند مستقل وارد انتخابات شده‌اند. حضور آنها باعث نمی‌شود ما نگران رای روحانی باشیم چون او شرایط خوبی دارد و امیدواریم با رای بالایی بازهم رییس جمهور شوند.جماران این خبر را منتشر کرد.

 

صداوسیما فضای انتخابات را به استهزا کشید

محمدجواد جمالي نماينده فسا در مجلس دهم،‌ در دقايق پاياني جلسه علني امروز با تكيه بر اصل 175 و 113 قانون اساسي،‌ در اخطاري گفت: در اصل 175 مشخص شده است كه صدا و سيما بايد در جهت مصالح عمومي عمل كند و اصل 113 مي گويد بعد از رهبري، رئيس جمهور عالي ترين مقام است. وي افزود: انتخاباتي كه مي خواهد براي چنين جايگاه مهمي برگزار شود، مسائل و حواشي‌اي به دنبال داشت. هر كسي به خود اجازه داد براي دواطلبي ثبت نام كند. من متاسفم كه صدا و سيما هم به اين جو كمك كرد و در مصاحبه هايي از افراد جوان و نوجوان كه در حد و قامت كانديداتوري نبودند، مي پرسيد كه شماها نمي خواهيد ثبت نام كنيد؟! به نظر من اين رسانه فضاي انتخابات را به استهزا كشاند. علي مطهري نائب رئيس مجلس كه در اين لحظات بر صندلي رياست مجلس تكيه زده بود، در پاسخ به اين تذكر، گفت: تذكر شما تا حد زيادي وارد است. البته اين ايراد به وزارت كشور هم وارد است، كه از هر كسي ثبت نام مي كردند. درست است كه بسياري از ملاك ها مشخص و جزئي نشدند،‌ اما همين ملاك هاي كلي به وزارت كشور اجازه مي دهد كه از هر كسي ثبت نام نكند. اين -كلي بودن ملاك‌ها-دليل نمي شود كه از جوان 18 ساله ثبت نام كنند! به هر حال اميدواريم صدا و سيما هم توجه كند.

 

یاد مایکل جکسون در تالار وحدت زنده می‌شود

کریستف توچکو و پسرش میکوآی توچکو با اجرای آثاری از موسیقی فیلم‌های کلاسیک و آهنگ‌های خوانندگانی چون مایکل جکسون در تهران روی صحنه می‌روند. گروه موسیقی «پارتیزانت»، هشتم و نهم اردیبهشت در تالار وحدت به اجرای برنامه خواهد پرداخت. کریستف توچکو (نوازنده گیتار) به همراه پسرش میکوآی توچکو (نوازنده سازهای کوبه‌ای) اعضای گروه «پارتیزانت» را تشکیل می‌دهند که سابقه همکاری با هنرمندانی چون جو ساتریانی، ال دی مرلا، استیو لوکاتر و تامی امانول را در کارنامه خود دارند. این گروه دو نفری که قرار است با اجرای آثاری بی‌کلام از موسیقی فیلم‌های کلاسیک سینمای جهان و هنرمندانی چون مایکل جکسون روی صحنه بروند، یکی از قطعات ماندگار موسیقی ایرانی را نیز به سبک و سیاق خودشان در کنسرت پیش رو اجرا می‌کنند.

 

عفت مرعشی به همراه دختر خود عازم لندن شد

عفت مرعشی و فاطمه هاشمی همسر و دختر ارشد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، ساعت 9 صبح امروز ( یکشنبه، 27 فروردین) از طریق فرودگاه امام خمینی(ره)، ایران را به مقصد انگلیس ترک کردند. مقصد سفر همسر و دختر آیت الله هاشمی"لندن" عنوان شده با این حال تاکنون خانواده و نزدیکان آقای هاشمی درباره علت این سفر اظهارنظری انجام نداده‌اند. پیشتر نیز سفرهای خارجی فرزندان آیت الله هاشمی به آمریکا و لندن با واکنش‌های زیادی همراه شده بود. تسنیم این خبر را منتشر کرد.

 

بدهی ۱۳۰ هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها

رئیس کل بانک مرکزی گفت: رقم دقیق بدهی دولت به بانک مرکزی در منظرهای مختلف متفاوت است اما آنچه که در دفاتر نظام بانکی کشور وجود دارد رقمی حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان است. مهر این خبر را منتشر کرد.

 

یارانه سه برابری برای محرومان در شب انتخابات

مقامات و مسئولان دولت یازدهم بار‌ها و بار‌ها از پرداخت یارانه‌ها گلایه کرده و هر بار به بهانه‌ای پرداخت یارانه را مورد هجمه قرار دادند. دولتی که تمام همت خود را صرف حذف یارانه بگیران کرده بود در آستانه انتخابات تصمیم به افزایش سه برابری یارانه برخی اقشار ضعیف گرفت! روحانی حتی در تبلیغات ریاست‌جمهوری خود یارانه دادن را صدقه‌ای نامیده بود که دولت به مردم می‌دهد. دولت همچنین یک ماه مانده به انتخابات قرار است حقوق بازنشستگان را ۲۷ درصد افزایش دهد. فارس این خبر را منتشر کرد.

 

خزانه خالی بود اسنادش هم موجود است

محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درباره ادعای احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه در دولت وی خزانه خالی نبوده و دولت گذشته هم بدهکار نبوده است، گفته است: خوشبختانه همه اینها مواردی است که عدد و رقم آن کاملا روشن است. دستگاه‌های مسئول هم اطلاع‌رسانی‌های لازم را کرده و خواهند کرد. اقتصاد آنلاین این خبر را منتشر کرد.

 

انتقاد شدید لاریجانی به شورای نگهبان

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتقادها درباره ثبت نام تعداد زیادی از افراد در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مجلس پیش از این قانونی را برای تفسیر رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن کاندیداهای این انتخابات تصویب کرده بود که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت و اکنون همین آمادگی وجود دارد که شورای نگهبان مصوبه قبلی مجلس را تایید کند یا ایرادات آن را برای اصلاح به مجلس ارجاع کند. استدلال شورای نگهبان برای رد این بود که این تشخیص بر عهده شورای نگهبان است و حتی آیت الله جنتی به من گفتند همه این را قبول دارم، اما این را به صورت آیین نامه در شورای نگهبان تصویب می کنیم چون شورای نگهبان طبق قانون اساسی مسئول این کار است اما این کار را هم انجام ندادند. اصحاب رسانه و صاحب نظران بدانند که مجلس این موضوع را کاملا حس کرده، برایش چاره اندیشی کرده و چارچوب قرار داده و قانون تصویب کرده است، اما تشخیص شورای نگهبان رد این مصوبه بود، لذا ما نباید پاسخگو باشیم. خانه ملت این خبر را منتشر کرد.

 

شادمانی هوادار پرسپولیس 9 زخمی برجای گذاشت!

عصر شنبه 26 فروردین، یکی از هواداران تیم پرسپولیس که به همراه دوستانش برای شادی پس از کسب عنوان قهرمانی این تیم به خیابان آمده بود، با شلیک تیری از اسلحه ساچمه‌زنی خود، حادثه ساز شد. به گفته شاهدان این حادثه، هوادار یاد شده با هدف مشارکت در شادی هواداران تیم پرسپولیس، تیری هوایی با تفنگ ساچمه‌ای، شلیک کرد اما ساچمه‌های پراکنده شده حدود 9 نفر را زخمی کرد. تمام مصدومان این حادثه برای درمان به مرکز درمانی نودان منتقل شدند. فانونس این خبر را منتشر کرد.

 

ان‌شاالله صلاحیت احمدی‌نژاد تایید می‌شود

علی نیکزاد در حاشیه مراسم ختم آیت‌الله باریک‌بین در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه فکر می‌کنید احمدی‌نژاد تایید صلاحیت می‌شود، گفت: ان‌شاءالله. این مساله از اختیارات شورای نگهبان است. او در رابطه با روند فعالیت‌های جمنا اظهار داشت: جبهه تاکنون کارش را پیش برده و امیدوارم به کاندیدای واحد برسد. وزیر مسکن و شهرسازی احمدی نژاد افزود: امیدوارم هر آنچه به صلاح کشور است، اتفاق بیفتد.نیکزاد در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه آیا کاندیداتوری احمدی‌نژاد خلاف توصیه‌های رهبری نیست، سکوت کرد.

 

احتمال ارائه ۲ لیست توسط اصلاح‌طلبان برای انتخابات شوراها

رئیس کمیته انتخابات احزاب اصلاح‌طلب گفت: تلاشمان این است ائتلافی با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تشکیل دهیم اما ارائه لیست جدا هم ممکن است.حجت‌الاسلام محسن رهامی رئیس کمیته انتخابات احزاب اصلاح‌طلب درباره فعالیت این کمیته برای انتخابات شوراها، گفت: اعضای این کمیته در حال تهیه لیست هستند و تلاشمان این است ائتلافی با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تشکیل دهیم اما ممکن است لیست جدا ارائه کنیم.رهامی درباره عضویتش در شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اظهار داشت:‌ من از ابتدا عضو این شورا بودم. حضور من در شورای عالی سیاست‌گذاری و هم کمیته انتخابات احزاب اصلاح‌طلب عضویت حقیقی است و هدفم ریش‌سفیدی بین اصلاح‌طلبان است تا اختلافات را حل کنم.

 

واکنش عجیب احمدینژاد درباره دیدارش با رهبری قبل از کاندیداتوری

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در گفت و گو با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس ، تاکید کرد که ایران کشوری بزرگ و قدرتمند است و امثال ترامپ و دولت آمریکا نمی توانند به ایران صدمه ای وارد کنند. وی (در پاسخ به اینکه آیا در هفته های اخیر با مقام معظم رهبری دیدار داشته اید؟): سؤال بعدی را بپرسید.

 

آخرین توصیه‌های انتخاباتی هاشمی چه بود؟

حسین مرعشی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به نام نویسی اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: پس از بحث های فراوان در شورای عالی انتخاباتی اصلاح طلبان آقای دکتر روحانی به اتفاق آراء به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد که در همان جلسه اعضای شورای عالی معتقد بودند که باید از ظرفیت انتخابات برای معرفی چهره های اصلاح طلب نیز استفاده شود. وی تصریح کرد: این موضوع عصر دیروز نهایی شد و آقای جهانگیری نیز برای ثبت نام به وزارت کشور رفت. در عین حال این موضوع جزو آخرین توصیه های مرحوم آیت الله هاشمی بود که خوشبختانه با وحدت جبهه اصلاحات و با هماهنگی رئیس جمهور محقق شد و باید گفت که آیت الله هاشمی پیش از فوت خود از آقای جهانگیری به عنوان چنین گزینه ای اسم می بردند.

 

توصیه انتخاباتی جلیلی

صبح امروز (یکشنبه 27 فروردین) تعدادی از فعالان فرهنگی، اقتصادی و سیاسی با سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کردند.جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر حمایت از کاندیدای اصلح توسط نیروهای انقلابی گفت: در بین نامزدها حتما یک نفر نسبت به دیگران اصلح است و وظیفه ما این است که آن فرد را بشناسیم و کمکش کنیم.


خبرهای مرتبط
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳۲
انتشار یافته: ۱۱
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
اینجانب از مددجویان تحت پوشش بهزیستی ولی علیرغم اینهمه بوق و کرنا مثل سابق همان مبلغ 182000 تومان دیشب واریز گردید بحساب اینجانب که سرپرست خانوار هستم و در حالیکه بنابر اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها میبایستی خانوارهای 4 نفره تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مبلغ_ 337000 تومان دریافت کنند ولی در عمل اینگونه نشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
شما به روحانی رای نده پس..لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
بنظر می رسد به عنوان فعال بازار سرمایه، دولت روحانی بیشترین ضربه از سهامداران این بازار خواهد خورد که به انها در این دوره ریاستش تا توانسته ضربه زده. یک شبه بهره مالکانه را با همدستی مجلس 6 برابر کرد و نرخ خورک را یکشبه 600 درصد افزایش داد و جلو رشد بازار سرمایه بدلایل عامدانه با هدف ذوب کردن سرمایه بدبختانی که به حرف رئیس دولت گوش کرده بودند به بازار سرمایه امده بودند نابود کرد و ... بنظر می رسد این عقلانی و حق بازار سرمایه است ضرب شستی به دولت پر از حیله نشان دهند
سامان
|
United States
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
دوستان تابناکی این نظر سنجی اخری رو دارید دستکاری میکنید به نفع اصولگراها :))))))))))) خواستم بدونید فقط بعد از 47270 نفری که رای دادن تا الان که شده 47720 فقط داره روی رای اصولگراها میره، خیلی هم تابلو :)))) اسکرین شات بدم خدمتتون، دوما چرا من نمیتونم نظرسنجی رو ببینم ولی هنوز دارن بهش رای میدن :)
کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
روحانی و وعده صدروزه
روحانی و رکود و بیکاری بی سابقه
روحانی و برجام و برداشتن تحریمها
روحانی و وزرای با ادبش
روحانی و...
حالا چطور شما بهش رای میدهید
مهدی پاکرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
آقا سعید راه دیگری برای زیر سوال بردن پیدا نکردی داداش؟ چرا حرف الکی میزنی! شما کد ملی خودتو درهمین بخش اعلام کن من فردا مابقی یارانتو بحسابت بریزم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
زنده باد دكتر احمدي نژاد
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
به جای پول دادن به مددجویان باید دولت شغل براشون فراهم کنه نه اینکه یارانه ما کارمندان رو قطع کنه و به کسانی بده که به جای کار اینترنت بازی میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
مدد جوی تحت پوشش بهزیستی اینترنت داره میاد کامنت می‌ذاره؟ مثل اینکه یه پیشرفت‌هایی کرده کشور...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
برادر سعید ، مستمری کمیته امداد و بهزیستی سه برلابر شده و به غیر یارانه بعدا به حساب واریز میشود ، لطفا کمی صبر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
چرا مقصد قریب به اتفاق روحانیون و خانواده های محترمشان اعم از سفرهای سیاحتی، پزشکی یا تحصیلی لندن است؟ بیت مرحوم هاشمی هم از این قاعده مستثنی نیست!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
آخرین اخبار