23235بازدید
گزارش «تابناک» از سوء مدیریت واضح فدراسیون و باشگاه های داخلی در لیگ قهرمانان آسیا؛
با گذشت دو هفته از فصل جدید لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، مشخص شده که تیم های ایرانی در مسقط بیشتر میهمان هستند تا میزبان. شهری که با تبلیغات گسترده، یکپارچه پشت نمایندگان سعودی و علیه تیم های ایرانی ایستاده است. عمانی ها که حتی برای بازی تیم ملی خود نیز به زور جایزه و قرعه کشی، این اندازه به استادیوم سلطان قابوس نمی روند، برای حمایت از سعودی ها برنامه پخش می کنند! چه کسی باعث شده با دست خود در این دام بیفتیم؟
کد خبر: ۶۷۳۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۴ 04 March 2017
در فوتبال حرفه ای روز جهان، تماشاگران و تشویق آنها در مسابقات رسمی، امتیاز بزرگ و مهمی برای تیم ها در سطوح مختلف باشگاهی و ملی محسوب می شود و به همین دلیل، لقب «یار دوازدهم» را به هواداران فوتبال داده اند.

به گزارش «تابناک ورزشی»، فوتبال ایران نیز از دیرباز به استفاده بهینه و تمام عیار از این پوئن بزرگ شهرت داشته است و نمایندگان ایران در میادین آسیایی و بین المللی با بهره گیری از نیروی یار دوازدهم، از پس حریفان به مراتب قوی تر و حرفه ای تر از خود برآمده اند.

بزرگترین مربیان و بازیکنان فوتبال دنیا در ورزشگاه های ایران به خصوص آزادی تهران و یادگار امام تبریز، لب به تحسین شور و هیجان حامیان تیم های ملی و باشگاهی ایران گشودند که آخرین نمونه بارز آن، تمجید ژاوی هرناندز اسپانیایی بعد از شکست السد در آزادی بوده است؛ مسابقه ای که استقلال با داشته هایی به مراتب کمتر از حریف متمول عربی خود، به نتیجه ای درخشان و بردی حساس دست یافت.
هم سرمربی و هم ستاره های السد اذعان داشتند که از جو فوق العاده آزادی ترسیده و چنین تماشاگرانی را کمتر تجربه کرده یا اصلا به چشم ندیده بودند.

تماشاگران ایرانی حتی تأثیری بیش از این بر موفقیت های فوتبال ایران داشته اند که مهمترین آن، تأثیر مستقیم استقبال آنها در امتیاز کسب شده فوتبال ایران در ای اف سی است. رکوردهای استثنایی تماشاگران ایرانی که آبروی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مثال آوردن در علاقه به این رشته ورزشی در قاره کهن شده است، توانسته در ردیف امتیازگیری به کمک فدراسیون و سازمان لیگ بیاید و یکی از عوامل اصلی کسب چهار سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد.

عمان یکپارچه پشت تیم های سعودی مقابل ایران/انتخاب ضدایرانی مسقط، کار کیست؟

این در حالی است که تیم های ایرانی بیش از بیست سال است که هیچ جامی در آسیا کسب نکرده اند و در حالت عادی، باید حداکثر دو سهمیه در آسیا می داشتند؛ اما حضور همین هواداران باعث شده تا کنفدراسیون به خاطر آمار تماشاگرانش هم که شده، ایران را از قله سهمیه ها پایین نکشد.

با این اوصاف، طبیعی است که تیم های رقیب در فوتبال منطقه تلاش کنند، این نقطه قوت را از فوتبال برتر ایران بگیرند و وقتی نتوانستند با خریدهای چندده میلیاردی شان حریف باشگاه های بدهکار و بحران زده ایران بشوند، با لابی های گسترده و نقشه های فراوانبه سراغ سلب یک امتیاز بزرگ از رقبای ایرانی رفتند تا به اصطلاح ما را خلع سلاح کنند.

از سه سال پیش، غرولندهای بی دلیل و پوچ تیم های عربی به ویژه عربستانی ها و اماراتی ها از میزبانی ایران آغاز شد و برخی تیم های سعودی همراه خود غذا و بادیگارد به ایران می آوردند! این رویه جدید با سخت گیری در ورود تیم های ایرانی به خاک این دو کشور پیگیری شد تا مشخص شود آنها در فوتبال به جای صلح و آشتی، به دنبال نفرت پراکنی هستند.
با این حال بهانه ای در میادین فوتبال نصیب مغرضان شیخ نشین نشد و در ورزشگاه های ایران بهانه های به این دست جوسازی ها ندادیم تا تیم های این دو کشور دست خالی به کشورشان برگردند. شکست الهلال عربستان مقابل پرسپولیس در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی سعودی ها را به فکر یک دسیسه جدید انداخت.

اما این بهانه، نه در میدان فوتبال بلکه بیرون از زمین چمن به سعودی ها داده شد و سرانجام اقدام عجیب برخی نیروهای خودسر در حمله به سفارت این کشور و به آتش کشیدن ساختمان سفارت عربستان در تهران، بهانه لازم را نصیب سعودی های فرصت طلب کرد تا با همکاری رئیس عرب ای اف سی و البته ضعف دیپلماسی فدراسیون ایران، کار را به لغو میزبانی ایران از تیم هایشان بکشانند.

رأی عجیبی که حتی فیفا هم نتوانست مانع اجرایش شود، علیه فوتبال ایران به اجرا درآمد و با آغاز این فصل جای خالی میزبانی های پرشور ایران از تیم های عربستان و نتایجی که می توانست در خاک ایران به مراتب بهتر باشد، کاملا مشخص است.

فارغ از اینکه مقصر این محرومیت و لغو حق مسلم میزبانی ایران در رقابتهای قاره ای چیست، باید به محرومیت دیگری که سوء مدیریت و تدبیر مدیران فوتبال ایران نصیب کشورمان کرد، بپردازیم.

نکته اینجاست که باشگاه های ایرانی که برای معرفی کشور محل میزبانی خود از سعودی ها مختار بودند، در کمال ناباوری یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به عنوان محل مورد علاقه خود برای میزبانی خارج از وطن انتخاب کردند! شهری به نام مسقط، پایتخت عمان، که هنوز مشخص نیست با چه استدلال هایی جایگزین شهرهای کشورمان برای پذیرایی از عرب ها شده است.

با گذشت دو هفته از فصل جدید لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، مشکل اصلی تیم های ایرانی در مسقط نمایان شده است. شهری که یکپارچه پشت نمایندگان سعودی و علیه تیم های ایرانی ایستاده است و تبلیغات گسترده ای در آن علیه تیم های ما می شود.

عمان یکپارچه پشت تیم های سعودی مقابل ایران/انتخاب ضدایرانی مسقط، کار کیست؟

عمانی ها که حتی برای بازی های تیم ملی خود نیز به زور جایزه و پاداش و قرعه کشی، تا این اندازه به استادیوم سلطان قابوس نمی روند، برای حمایت از سعودی ها به استادیوم می ریزند و حتی برای نخریدن بلیت بازی که پولش به جیب تیم های ایرانی می رود، از در و دیوار بالا می روند و غیرقانونی به سکوها می رسند!

در نمونه ای عینی، عمانی‌ها برای بازی‌های فوتبال برنامه‌ای به نام «المدرج» یعنی سکو را دارند که در بازی‌های مهم در جریان بازی مجری این برنامه به سکوهای هواداران می‌رود تا برنامه تهیه کند.
عمانی‌ها که برای میزبانی از نمایندگان عربستان مقابل نمایندگان ایران از هیچ تلاشی دریغ نکرده بودند، این بار برنامه اختصاصی «المدرج» که وظیفه تهیه گزارش از بازی‌های لیگ عمان را دارد، در تمام بازی‌های نمایندگان ما با عربستانی به ورزشگاه سلطان قابوس رفته و گزارش تهیه کرده است.

این برنامه‌ که برای نمایندگان عربستان در لیگ قهرمانان مقابل ایرانی ها تهیه شده است، در بازی الاهلی با ذوب آهن رکوردشکنی و با بیش از صد هزار بازدید بیشترین بازدید را از آن خود کرده است تا اثبات شود که نمایندگان عربستان از این کشور محبوبیت بی نظیری دارند.

این چندمین سند واضحی است که عمانی‌ها حامی نمایندگان فوتبال عربستان هستند و حالا وقتش رسیده با این شرایط، تصمیم گیرنده انتخاب عمان برای میزبانی بازی های ایران و عربستان را پیدا کرد.

چرا مسئولان فوتبال ایران ـ چه در فدراسیون و چه در باشگاه ها ـ بدون بررسی و شناخت لازم، این کشور را برای میزبانی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا مقابل سعودی‌ها انتخاب کرده اند؟ در حال حاضر نقطه قوت فوتبال ایران به امتیازی برای سعودی ها تبدیل شده است و آنها با بهره گیری از قدرت سکوها به نمایندگان ما فشار می آورند.
برای مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا باید فکری اساسی کرد و از این انتخاب که به نوعی خدمت به طرف عربستانی است صرف نظر کنند و به دنبال گزینه مناسبی برای جایگزینی آن باشند.

حالا که به دلیل ضعف دبیرکل فدراسیون و مدیران ایرانی در ای اف سی ناچار شده ایم خارج از مرزها به مصاف عربستانی ها برویم، کشورهایی مثل تاجیکستان، ارمنستان و ... شرایط به مراتب بهتری به عنوان یکی از همسایگان کشورمان دارند که دارای فرهنگی مشابه با مردم پارسی زبان ما نیز هستند و البته برای سعودی ها زحمتی بزرگ برای سفر و مسافت ایجاد می کنند.

همچنین با توجه به هزینه های نجومی سفر به عمان و قیمت های عجیب در این کشور، حتی بازی در خاک کشورهایی نظیر مالزی و اندونزی و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی برای ایران بهتر است تا اینکه با دست خودمان در دام سعودی ها و عرب های موضع گرفته علیه ایران باشیم.

عمان یکپارچه پشت تیم های سعودی مقابل ایران/انتخاب ضدایرانی مسقط، کار کیست؟

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸۳
انتشار یافته: ۲۵
ک. بیدآبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
برای مردم بیچاره ایران که به نان شب محتاجند ، برد و باخت تیمهای فوتبال چه فرقی دارد؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
از ماست که بر ماست
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
ارمنستان جزو فدراسیون اسیا نیست تاجیکستان هم زمین استاندارد نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
افغانستان که بود فارس زبان هم هستند اما متاسفانه اونها هم بیشتر پشت تیم های عربستانی هستند تا تیم های ما آذربایجان هم هست زمین های فوتبال خوبی هم داره اما اونا را هم با خودمون دشمن کردیم!!شاید عیب از خودمان باشد نه؟ چرا با همه دشمنییم؟
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
جوابش دست اينايي كه از ديوار سفارتخونه ميرن بالا و ليدرهاشونه ، چي فك كردي انتظار داشتي يه كشور عرب زبان بياد پشت كشور ايران در بياد زهي خيال باطل اين مودت و دوستي ما با كشورهاي عرب زبان دوست و برادر كشت ما رو !!!!! اي تابناك اون از كشتارزوار خونه خدا اون از تجاوز به دو نوجوان اون از ادعاها در مقابل تماميت عرضي ايران تازه نيستي تابناك دارن التماس ميكنن دولتمردان كه دوباره مردم رو بفرستن حج هيهات من الذله ما از امام حسين ع مسلمون تريم كه حج رو ول كرد از دست اين قوم رفت بجايي كه حج واقعي بجا بياره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
اصلا بگو ما دو تا دوست برای خود باقی گذاشته ایم. به جز جنگ زده ها؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
دوبی بمراتب بهترازعمان بودچون پرازایرانیه
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
از ابتدا هم انتخاب این کشور عجیب و غریب بود
متاسفم برای مدیریت در کشورم همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
من برای بازی استقلال در مسقط به استادیوم رفتم، هیچ کس از در و دیوار بالا نرفت چون هیچ کس در گیت ورودی بلیط چک نمی کرد و بدون بلیط می تونستی وارد بشی
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
خاک
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
مرغ همسایه غازه سه شب پیش به سفارت خونه ما در کپنهاک حمله شده اب از اب تکون نخورده ولی به سفارت خونه کشوری که 500 تن از ایرانی ها رو کشتن و هر روز هم دارن توطئه میچینن اینقدر ما با کلاس و با فرهنگ شدیم که نباید حتی به سفارتخونش چپ نگاه میکردبم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
جانا سخن از زبان ما میگویی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
این کاری عادی و حتی قابل تحسین است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
عمان استان هفدهم ایران بود هموطنان باید عکس دکتر احمدی نژاد و کوروش کبیر را در استادیوم های عمان به اهتزاز در آورند تا روحیه بچه های تیم بالا برود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
سیاست خارجی که تمام کشورهای منطقه را به دشمن ایران تبدیل نموده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
اونموقع که از در ودیوار سفارت بالا میرفتید و خیلی ها هم تشویق میکردند باید این روزا رو هم می دیدید تازه این روزای خوش ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
در منطقه فقط دولت سوریه را داشتیم فقط دولتش اگر بازی در سوریه و لبنان بود هم به خدا مردم طرفدار تیم ایران نبودند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
دام؟یه نگاه مختصر به کشورهای اطراف بنداز.دوستی بینشون پیدا میکنی؟شاید باید در سوریه یا عراق جنگزده بازی میکردیم؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
اگر شما فکر می کنید بخاطر حمله به سفارت عربستان باعث شده وضع به این شکل در بیاید سخت در اشتباهید . اگر خیانت عده ای منافق وپست فطرت در داخل کشور نبود اکنون عربستان تنها اسمش باقی مانده بود،
پاسخ ها
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
حرف نزنی سنگین تری
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
انتظار دیگه ای داشتین؟؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
دوتا کشور توی منطقه فعلا از سر نیاز با ما هستند که انهم که در اتش وخون غوطه ورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
کشورهای عربی ثروت های فراوان دارندسیاستی که ما در برابر اینها انتخاب کردیم باعث میشود نه تنها هیچی از ثروت اعراب وارد مملکت ایران نشود بلکه ثروت شیوخ راهی سرزمین های رقیب ایران مانند ترکیه شود.ال خلیفه یا ال سعود و یا ال نهیان و...دیکتاتورهای هستند که بر سر مردمی غرق در رفاه حکومت میکنند و نمی توانند بعنوان رقیب ایران مطرح گردند رقیب ایران ترکیه است که در صورتی که نتوانیم ثروت این حکومت ها را راهی ایران کنیم او میبرد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
آقایان چون همیشه داور رو به عنوان یار دوازدهم می بینند خیلی به این مسایل کار ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
ما کلا هیچ کشور دوستی نداریم
عمانی ها هم زمان پهلوی ایران را دوست داشتند چون حمایت جدی و عملی دیده بودند
الان همه کشورها به سرنوشت یمن و سکوت ایران نگاه میکنند و ترجیح میدهند به سمت عربستان بروند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: