نامزدهای بخش سودای سیمرغ و مستند جشنواره فیلم فجر اعلام شد؛
در بخش سودای سیمرغ این رویداد، «تابستان داغ» در سیزده رشته؛ «بدون تاريخ بدون امضا» در یازده رشته، «ماجراى نيمروز» و «نگار» هریک در 9 رشته، «فرارى» در هشت رشته؛ «ویلایی ها» در هفت رشته؛ «زير سقف دودى» در شش رشته؛ «يك روز بخصوص»، «سد معبر» و «رگ خواب» هر کدام در چهار رشته و «اسرافيل»، «گشت 2» هریک در سه رشته کاندیدا هستند
کد خبر: ۶۶۴۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۵ 06 February 2017
نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر
نامزدهای بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر اعلام شدند و «تابستان داغ» نخستن فیلم بلند سینمایی ابراهیم ایرج‌زاد با نامزدی برای سیزده سیمرغ بلورین پیشتاز این رویداد شد تا همچنان نگاه ها بر نسل تازه فیلمسازان متمرکز باشد و در عین حال، برخی فیلم های کارگردان های پرسابقه و مدعی نظیر مسعود کیمیایی در هیچ بخشی نامزد نشدند.
 
به گزارش «تابناک»؛ نامزدهای بخش های مختلف سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر مشخص شدند؛ بنابراین در بخش سودای سیمرغ این رویداد، «تابستان داغ» در سیزده رشته؛ «بدون تاريخ بدون امضا» در یازده رشته، «ماجراى نيمروز» و «نگار» هریک در 9 رشته، «فرارى» در هشت رشته؛ «ویلایی ها» در هفت رشته؛ «زير سقف دودى» در شش رشته؛ «يك روز بخصوص»، «سد معبر» و «رگ خواب» هر کدام در چهار رشته و «اسرافيل»، «گشت 2» هریک در سه رشته کاندیدا هستند.
 
فيلم هايى چون «قاتل اهلی»، «كارگر ساده نيازمنديم»، «شماره ١٧ سهيلا»، «كمدى انسانى»، «فصل نرگس»، «آذر» و «مادرى» در هیچ بخشی کاندیدا نشدند که احتمالاً با واکنش هایی مواجه می شود و برخی که قاعده بازی را پذیرفته اند، نسبت به جایزه نگرفتن، اعتراض خواهند کرد. پیشتازی «تابستان داغ» نخستین فیلم بلند سینمایی ابراهیم ایرج‌زاد، یادآور موفقیت بی سابقه سعید روستایی در دوره پیشین است و در مقابل عدم کاندیداتوری فیلم مسعود کیمیایی حتی در یک بخش، نشان می دهد داوران بدون رودربایستی و مصلحت اندیشی قضاوت کرده اند.

البته احتمالاً در اختتامیه این دوره از جشنواره، اتفاقی متفاوت با ترکیب نامزدها رخ می دهد و بعید به نظر می رسد، عمده جوایز به «تابستان داغ» تعلق بگیرد. با این حال، به نظر می رسد ایرج‌زاد تا همین جا نیز توانسته موفق ظاهر شود و در مقابل رقبای بزرگ، دست بالا را داشته باشد. نامزدهای بخش مسابقه اصلی بدین شرح است.
 
 
«بخش مسابقه اصلی (سودای سیمرغ)»
 
 
نامزدهای بهترین عکس

- امیرحسین شجاعی برای مجموعه عکس های فیلم رگ خواب
-امید صالحی برای مجموعه عکس های فیلم اسرافیل
-مریم تخت کشیان برای مجموعه عکس های فیلم نگار
- احمدرضا شجاعی برای مجموعه عکس های فیلم خفگی
- سحاب زری‌باف برای مجموعه عکس های فیلم ماجرای نیمروز


نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

- سودابه خسروی برای اسرافیل
- عبدالله اسکندری برای خوب، بد، جلف     
- ایمان امیدواری برای زیرسقف دودی    
- مهرداد میرکیانی برای یک روز بخصوص    
-علی بهرامی فر برای ایتالیا ایتالیا     


نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

- محمد لطفعلی برای آباجان
- مهدی قاسمی برای ویلایی‌ها   
- سینا قویدل برای رگ خواب    
- محمدرضا نجفی امامی  برای بیست و یک روز بعد     
- کامران سحرخیز و امیر سحرخیز  برای پشت دیوار سکوت
 

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی


- آرش آقابیک برای خفه‌گی / رگ خواب
- حمید رسولیان برای گشت 2 / چراغ های ناتمام
- ایمان کرمیان برای ویلایی ها
- آرشا اقدسی برای سارا و آیدا / یک روز بخصوص
- محسن روزبهانی برای ماجرای نیمروز


نامزدهای بهترین طراحی صحنه


- کامیاب امین عشایری برای یک روز بخصوص
- امیرحسین قدسی برای نگار
- کیوان مقدم برای تابستان داغ
- محسن نصراللهی برای بدون تاریخ، بدون امضاء
-بهزاد جعفری طادی برای ماجرای نیمروز


نامزدهای بهترین طراحی لباس

- نگار نعمتی برای نگار
- نازنین خزاعی برای تابستان داغ
- بهزاد جعفری طادی برای ماجرای نیمروز
- مه لقا ناقد برای ویلایی‌ها
- کامیاب امین عشایری برای یک روز بخصوص


نامزدهای بهترین صدابرداری


-عباس رستگارپور برای زیرسقف دودی
- پرویز آبنار برای فراری
- داریوش صادقپور و محمود کاشانی برای تابستان داغ
- امین میرشکاری برای بدون تاریخ ،بدون امضاء
-وحید مقدسی برای نگار


نامزدهای بهترین صداگذاری


- پرویز آبنار برای فراری
- سیدعلیرضا علویان برای بدون تاریخ، بدون امضاء
- حسین ابوالصدق برای نگار
- محمدرضا دلپاک برای زیر سقف دودی
- امیرحسین قاسمی برای تابستان داغ


نامزدهای بهترین موسیقی

- حامد ثابت برای تابستان داغ
- پیمان یزدانیان برای بدون تاریخ ،بدون امضاء
- ستار اورکی برای ویلایی ها
- یحیی سپهری شکیب برای فراری
- کریستف رضاعی برای نگار


نامزدهای بهترین تدوین


- سپیده عبدالوهاب برای سدمعبر
- بهرام دهقان برای نگار
- حسن حسندوست برای فراری
- سهراب خسروی برای تابستان داغ
- احمد مرادپور برای سارا و آیدا


نامزدهای بهترین فیلمبرداری


- مسعود سلامی برای گشت ۲
- پیمان شادمانفر برای بدون تاریخ ،بدون امضاء
- بهرام بدخشانی برای نگار
- محمد آلادپوش برای سوفی و دیوانه
- هومن بهمنش برای تابستان داغ


نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن


- گیتی قاسمی برای سدمعبر و ویلایی‌ها
- مینا ساداتی برای تابستان داغ
- زکیه بهبهانی برای بدون تاریخ ،بدون امضاء
- ثریا قاسمی برای ویلایی ها
- شبنم مقدمی برای آباجان


نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد

- ساعد سهیلی برای گشت ۲
- نوید محمدزاده برای بدون تاریخ ،بدون امضاء
- هادی حجازی فر برای ماجرای نیمروز
- نادر فلاح برای سدمعبر و انزوا
- جواد عزتی برای ماجرای نیمروز


نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد


- امیر آقایی برای بدون تاریخ، بدون امضاء
- محسن تنابنده برای فراری
- مهرداد صدیقیان برای ماجرای نیمروز
- علی مصفا برای تابستان داغ
- حمید فرخ نژاد برای خوب، بد، جلف


نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن

- مریلا زارعی برای زیر سقف دودی
- لیلا حاتمی برای رگ خواب
- پریناز ایزدیار برای تابستان داغ
- غزل شاکری برای سارا و آیدا
- سارا بهرامی برای ایتالیا ایتالیا
- هدیه تهرانی برای اسرافیل


نامزدهای بهترین فیلمنامه

- منیر قیدی و ارسلان امیری برای ویلایی ها
- کامبوزیا پرتوی برای فراری
- پیام کرمی برای تابستان داغ
- سعید روستایی برای سدمعبر
- وحید جلیلوند و علی زرنگار برای بدون تاریخ، بدون امضاء


نامزدهای بهترین کارگردانی


- وحید جلیلوند برای بدون تاریخ ،بدون امضاء
- ابراهیم ایرج زاد برای تابستان داغ
- پوران درخشنده برای زیر سقف دودی
- حسین مهدویان برای ماجرای نیمروز
- علیرضا داوودنژاد برای فراری
-رامبد جوان برای نگار


نامزدهای بهترین فیلم


- جهانگیرکوثری برای فراری
- جواد نوروزبیگی برای تابستان داغ
- پوران درخشنده برای زیر سقف دودی
- سیدمحمود رضوی برای ماجرای نیمروز
-علی جلیلوند برای بدون تاریخ، بدون امضاء
 
پیشتازی «تابستان داغ» نخستین فیلم بلند یک کارگردان 
«نامزدهای بخش مستند»
 
نامزدهای بهترین فیلم، کارگردانی و دستاورد فنی و هنری بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نیز به شرح زیر اعلام شد:
 
 
نامزدهای بهترین فیلم

1- متهمین دایره بیستم (حسام اسلامی)
2- آهستگی (یاسر خیر)
3- بزم رزم (مهدی همایونفر)
4- صفر تا سکو (مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی)
5- آوانتاژ (آبان عسگری و محمد کارت)
 

نامزدهای بهترین کارگردانی

1-آرش لاهوتی (آبی کم رنگ)
2-یاسر خیر (آهستگی)
3- حسام اسلامی (متهمین دایره بیستم)
4- سحر مصیبی (صفرتا سکو)
5- محمد کارت (آوانتاژ)

 
نامزدهای بهترین دستاورد فنی

1-سید وحید حسینی برای پژوهش فیلم «بزم رزم»
2- سید محمدرضا هاشمیان برای پژوهش «رئیس الوزراء»
3- همیلا موید برای تدوین «صفر تا سکو»
4- امین ابوالصدق برای صداگذاری «صفر تا سکو»
5-مرتضی پایه شناس برای تدوین «کویرس وطن کوچک من»
6- بهروز بادروج برای فیلمبرداری «آهستگی»
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: