4208بازدید
سوژه
چرا وقتی در کشور پرتغال سرمربی تیم ملی به راحتی به دلیل نقض قوانین و پرخاشگری محروم می شود ، در کشور ایران رفتارهای خارج از آداب همان مربی در طی سالهای اخیر به گفته تاج رییس فدراسیون بزرگوارانه تعبير می شود!
کد خبر: ۶۵۴۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶ 06 January 2017
از رفتارهای نابهنجار کارلوس کیروش در پرتغال و حکم محرومیت 6 ماهه او ، تا سکوت فدراسیون فوتبال ایران كه تاییدكننده رفتارهای توهین آميز اين مربي موفق در نتيجه اما مردود در روابط است، همگي مي تواند درس بزرگي براي مهدي تاج رييس محافظه كار فوتبال ايران باشد.

به گزارش تابناك ورزشي، در سال 2010 درست 6 ماه قبل از زمانی که کیروش کاندید مربیگری ایران شود ، خبری فوتبال اروپا را به شوک فرو برد.

"کیروش به دلیل درگیری با افسران کنترل دوپینگ 6 ماه از فعالیتهای فوتبالی محروم شد"
داستان ازاین قرار بود که افسران کنترل دوپینگ پرتغال برای انجام تست دوپینگ به اردوی تیم ملی پرتغال مراجعه می کنند . ولی کارلوس کیروش از ورود انها با پرخاشگری ممانعت می کند . با اینکه افسران کنترل دوپینگ موفق می شوند ماموریت خود را به اتمام برسانند ولی طی حکم ستاد ملی مبارزه با دوپینگ کشور پرتغال به دلیل رفتار نامناسب ،  شش ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم می شود.

مقايسه محروميت كي روش درفوتبال پرتغال و يكه تازي او در ايران

حال سوال بهتر است اینگونه مطرح شود چرا وقتی در کشور پرتغال سرمربی تیم ملی به راحتی به دلیل نقض قوانین و پرخاشگری محروم می شود ، در کشور ایران رفتارهای بی ادبانه همان مربی  در طی سالهای اخیر به گفته تاج رییس فدراسیون بزرگوارانه ! اعلام می شود.

آیا مسئولین پرتغالی نمی دانستند که کیروش مربی منچستر بوده ؟ 
چیزی که باعث تفاوت سطح فوتبال اروپا با کشوری مانند ایران شده است عدم ملزم بودن به قانون و اخلاق ورزشی در فدراسیون فوتبال است.

فدراسیون فوتبال پرتغال با این حکم نشان داد پیشینه قوی فوتبالی باعث مصونیت افراد در قبل قانون نمی شود.
شاید بهتر است به جای پرداختن به موضوع رفتارهای کیروش ، کارشناسان به موضوع مهمتری یعنی  مدیریت در فوتبال ایران بپردازند
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: