شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد در نظرسنجی به عمل آمده، هیلاری کلینتون با فاصله ای چشم گیر از رقیب خود دونالد ترامپ برنده نخستین دور مناظره ریاست جمهوری 2016 آمریکا شد.
کد خبر: ۶۲۶۵۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰ 27 September 2016
شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد در نظرسنجی به عمل آمده، هیلاری کلینتون با فاصله ای چشم گیر از رقیب خود دونالد ترامپ برنده نخستین دور مناظره ریاست جمهوری 2016 آمریکا شد.

به گزارش ایرنا شبکه تلویزیونی سی ان ان روز سه شنبه و اندکی پس از پایان مناظره 26 سپتامبر (برابر با پنجم شهریور ماه) گزارش داد: دراین نظرسنجی هیلاری کلینتون با 62درصد آرا در برابر 27درصد آرای ترامپ برنده این مناظره اعلام شد.

سی ان ان گزارش داد این نظرسنجی مشترک که با موسسه ORC درارتباط با نخستین مناظره دونامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا بعمل آمد از مخاطبانی که این مناظره را شاهد بودند، صورت گرفت.

سی ان ان اعلام کرد که 51 درصد از مخاطبان این مناظره هیلاری کلینتون را در زمینه مدیریت اقتصادی بهتر از ترامپ که تنها 47درصد آرا را بدست آورد، برآورد کردند.

در زمینه سیاست خارجی نیز هیلاری کلینتون با 62درصد آرا در برابر 35درصد آرا برنده این مناظره عنوان شد.

سی ان ان گزارش داد بنابراین نظرسنجی بیشتر مخاطبان طرفداران دمکرات ها بودند.

به گزارش ایرنا، این نظرسنجی ها فاقد مبنای علمی است چرا که بر اساس گرایش های سیاسی این رسانه ها به یکی از دو نامزد دمکرات ها یا جمهوریخواهان صورت می گیرد. 

گفتنی است مراکز و مجامع نظرسنجی در آمریکا در حال انجام نظرسنجی هایی بر مبنای علمی هستند.

این مناظره نخستین مناظره از مجموع سه مناظره درنظر گرفته شده برای دو نامزد ریاست جمهوری بود که در دانشگاه 'هافسترا' نیویورک برگزار و به میزبانی شبکه تلویزیونی 'ان.بی.سی نیوز' برگزار شد.

دونامزد ریاست جمهوری درمورد موضوع های همچون اقتصاد، نژاد پرستی، سیاست خارجی، کنترل سلاح، تروریست و مسائل هسته ای به بحث پرداخته و نقطه نظرات خود را دراین موارد بیان کردند.

هیلاری کلینتون دربخشی ازاین مناظره با انتقاد از رقیب انتخاباتی خود گفت باید 'کُدهای' هسته ای از انگشتان فردی که با یک پیام توئیت برآشفته می شود دور نگاه داشت. 

دومین دور مناظره این دو نامزد ریاست جمهوری، یکشنبه نهم اکتبر برابر با 18 مهرماه در دانشگاه واشنگتن واقع در 'سنت لوئیس' (St. Louis) ایالت 'میسوری 'و به میزبانی سی ان ان خواهد بود.

سومین مناظره نیز چهارشنبه 19 اکتبر برابر با 28 مهرماه در دانشگاه 'نوادا' واقع درایالت نوادا و به میزبانی شبکه خبری فاکس نیوز برگزار خواهد شد.

'مایک پنس' از حزب جمهوری خواه و 'تیم کین' از حزب دمکرات نیز دو نامزد معاونت ریاست جمهوری هستند که چهارم اکتبر برابر با 13 مهرماه در دانشگاه 'لانگ وود' (Longwood ) ایالت ویرجینیا مناظره می کنند.

انتخابات نهایی ریاست جمهوری 2016 آمریکا هشتم ماه نوامبر برابر با 18آبان ماه 1395 برگزار خواهد شد.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: