رئیس امور مجلس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه موضوعاتی مانند بودجه سه دوازدهم و تمدید قانون برنامه پنجم نظر دولت نیست گفت: لایحه بودجه سال ۹۵ به همراه لایحه برنامه ششم توسعه هفته آینده تقدیم مجلس می شود.
کد خبر: ۵۶۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶ 13 January 2016

رئیس امور مجلس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه موضوعاتی مانند بودجه سه دوازدهم و تمدید قانون برنامه پنجم نظر دولت نیست گفت: لایحه بودجه سال ۹۵ به همراه لایحه برنامه ششم توسعه هفته آینده تقدیم مجلس می شود.

محمد اسماعیل حسینی فشمی در گفت‌وگو با تسنیم در مورد نامه 13 نماینده مجلس به رئیس جمهور برای ارائه لایحه بودجه سه دوازدهم همراه با لوایح بودجه 95 و برنامه ششم، اظهار داشت: قرار است لایحه بودجه سال 95 را به همراه لایحه برنامه ششم توسعه به مجلس ارائه دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت با توجه به درخواست مجلس، لایحه سه دوازدهم ارائه می‌کند، گفت: نه، لایحه بودجه را ارائه می‌دهیم و دلیلی برای ارائه سه دوازدهم نیست، لایحه بودجه 95 و برنامه ششم اکنون آماده است که هفته آتی به مجلس تقدیم می‌شود.

رئیس امور مجلس و هماهنگی استان‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی، با بیان اینکه دلیل تاخیر در ارائه لایحه بودجه و برنامه، مصلحت‌هایی بود، که نمی توان آن را رسانه‌ای کرد، افزود: دلایل را آقای نوبخت سر بسته عنوان کردند، که مصلحت‌های ملی را لحاظ کردیم.

حسینی فشمی ادامه داد: موضوع سه دوازدهم و...، پیشنهاد نمایندگان مجلس است که به آن احترام می‌گذاریم، ولی دولت اراده‌اش بر این است که هر دو لایحه بودجه و برنامه را به صورت کامل ارائه دهد.

وی در مورد اینکه نمایندگان مجلس اعتراض داشتند که باید لایحه برنامه ششم قبل از بودجه به مجلس و در شهریور ماه داده می‌شد، گفت: سیاست‌های کلی ناظر بر برنامه ششم توسعه در خرداد ماه امسال به دولت ابلاغ شد و باید در این مدت 5 الی 6 ماه اخیر لایحه برنامه ششم را متناسب با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تدوین و نهایی شود.

این مقام مسوول در سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری این بود که برنامه ششم باید مبتنی بر سیاست‌های  اقتصاد مقاومتی نوشته و تصویب شود، تصریح کرد: یکبار دیگر و با حضور معاون اول رئیس جمهور، در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، لایحه برنامه مرور شد تا نظرات افراد بخصوص رئیس جمهور اجرایی شود.

حسینی فشمی افزود: نهایتا آقای نوبخت نسخه نهایی را در جلسه اصلی دولت مطرح کرد و نظرات دولت هم در طی چند جلسه اعمال شد. در طی 10روز گذشته علاوه بر جلسات روز یکشنبه و چهارشنبه هیات وزیران، نزدیک به 8 جلسه فوق العاده هیات دولت از صبح تا حدود اذان مغرب برگزار کردیم تا به همین دلیل مروری هیات دولت داشته باشند تا بررسی کنند دقیقا نظرات مقام معظم رهبری اعمال شده باشد که دلیل تاخیر در ارائه لایحه این دقت‌ها است.

وی گفت: هر دو لایحه را هفته بعد تقدیم می‌کنیم و امیدواریم که مجلس هم  تدبیری بیاندیشند و همان طور که قوه مجریه و هیات دولت جلسات فوق العاده تشکیل داد، مجلس می‌تواند با تصویب نمایندگان، جلسات فوق العاده برگزار کند، البته درست است که در آستانه انتخابات هستیم، ولی این مصلحت و نیاز کشور است که تقاضا می‌کنیم جلسات فوق العاده در مجلس تشکیل شود.

رئیس امور مجلس و هماهنگی استان‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مورد اینکه نمایندگان بررسی لایحه برنامه و بودجه را به سال 95 موکول کنند، گفت: مجلس مختار است و هر تصمیم می‌خواهند، می‌توانند بگیرند و از نمایندگان دائما تقاضا کردیم، که این دو لایحه را رسیدگی کنند.

حسینی فشمی اضافه کرد: موضوعاتی مانند بودجه سه دوازدهم و تمدید قانون برنامه پنجم و... نظر دولت نیست و نمی‌خواهد لایحه سه دوازدهم پیشنهاد دهد، بلکه می‌خواهد به موقع لایحه را تقدیم مجلس کند تا تصویب شود.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: