5324بازدید
کد خبر: ۳۶۴۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۲ 12 December 2013
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ بودجه جاری آموزش‌وپرورش با افزایش همراه است و به رقمی معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان رسیده است البته بودجه عمرانی،‌ پرورشی و تجهیز هنرستان‌ها کاهش یافته است.

جبار کوچکی نژاد در رابطه با بودجه پیشنهادی آموزش و پرورش در لایحه سال 93 اظهار داشت: بودجه جاری آموزش و پرورش در سال گذشته حدود 16هزار و 500 میلیارد تومان بود که این رقم امسال به 18 هزار میلیارد تومان رسیده است یعنی با افزایش تقریبا یک میلیاردی بودجه در این بخش مواجه بودیم البته بودجه جاری مربوط به پرداخت حقوق و دستمزد است.
** حذف ردیف بودجه سرانه واحدهای آموزشی
 
وی افزود: در بودجه سال گذشته ردیفی را تحت عنوان سرانه واحدهای آموزشی داشتیم که این ردیف در بودجه امسال حذف شده است و باتوجه به این‌که مدیران مدارس گلایه دارند که حدود 2 سال به آن‌ها سرانه‌ای پرداخت نمی‌شود باید به این موضوع توجه داشت چرا که هم‌اکنون مدارس در تأمین هزینه‌های جاری از جمله هزینه آب و برق خود ناتوان هستند.
 
** کاهش اعتبار تخریب و نوسازی مدارس فرسوده
 
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به این‌که بودجه عمرانی که مربوط به تخریب و بازسازی مدارس فرسوده می‌شود در سال گذشته 730 میلیارد تومان بود، گفت: این اعتبار در بودجه سال 93 کاهش یافته و معادل با 560 میلیارد تومان است.
 
** کاهش بودجه پرورشی
 
کوچکی‌نژاد افزود:‌ بودجه سازمان دانش آموزی سال گذشته 8 میلیارد تومان بود که امسال به 4 میلیارد تومان رسید همچنین بودجه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی و بسیج دانش‌آموزی نیز کاهش یافته است همچنین در بخش پرورشی نیز با کاهش 20 درصدی بودجه مواجه بودیم.
 
** کاهش بودجه تجهیز هنرستان‌ها و حذف سهم پرداختی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان
 
وی با اشاره به کاهش بودجه تجهیز هنرستان‌ها در مقایسه با سال گذشته گفت: سهم دولت که به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت می شد نیز در بودجه امسال حذف شده است همچنین بودجه سازمان مدارس غیردولتی نیز با کاهش حدود 20 درصدی مواجه است.
 
به گزارش تسنیم،نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: سال گذشته برای اجرای سند تحول بنیادین اعتبار 20 میلیارد تومانی لحاظ شده بود که در لایحه بودجه سال 93 این اعتبار معادل 200 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: