l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۳
bolet_tele
تعداد بازدید: ۲۳۷۰۲
فوتبال مقدماتی جام جهانی اروپا، توقف آلمان و اسپانیا
رقابت‌های فوتبال مقدماتی جام جهانی 2014 در منطقه اروپا سه‌شنبه شب و بامداد چهارشنبه ادامه یافت که در مهمترین بازی‌ها، تیم‌های المان و اسپانیا در خانه خود متوقف شدند و تیم‌های ایتالیا، روسیه و هلند به پیروزی رسیدند. اسپانیا در دقیقه 93 در ثانیه پایانی بازی، گل تساوی را از فرانسه دریافت کرد؛ آلمان بازی چهار بر صفر برده را با تساوی چهار بر چهار عوض کرد! پرتغال در حالی که در نیمه نخست مقابل ایرلند بازنده بود، در صدمین بازی رونالدو به تساوی رضایت داد و دیدار لهستان و انگلیس به علت بارش شدید باران به تعویق افتاد.
کد خبر: ۲۷۹۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۱ - ۰۱:۳۸ - 17 October 2012
 ایتالیا صدرنشین گروه دو در مصاف با دانمارک با حساب سه بر یک پیروز شد که ریکاردو مونتولیو، دانیله دروسی و ماریو بالوتلی برای تیم میزبان گلزنی کردند. ایتالیا با این برد، ده امتیازی شد تا به صدرنشینی خود در گروه دوم ادامه بدهد.

به گزارش «تابناک»، تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و فرانسه امشب در چهارچوب بازی‌های مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در شهر مادرید به نتیجه یک بر یک دست یافتند و به تساوی رضایت دادند.
 
اسپانیا در آغاز دیدار امشب بنا به روال همیشگی، توپ را در دست داشت و بازیکنان با پاسکاری بین هم تلاش می‌کردند در دفاع تیم فرانسه که عقب نشینی کرده و خود را جلوی دروازه اش حبس کرده بود، شکاف ایجاد کنند.

در دقیقه 25 بازی، اسپانیا با ضربه کرنر ژاوی هرناندز ‌هافبک خود به سوی دروازه فرانسه شلیک کرد ولی سرخیو راموس آن را به دیرک دروازه حریف کوباند. ضربه بعدی پدرو رودریگز را هم دروازه بان فرانسوی دفع کرد اما سرانجام راموس موفق شد در بحبوبه این درگیری و رد و بدل شدن توپ، آن را وارد دروازه فرانسه کند.

اسپانیا می‌توانست در نیمه نخست مسابقه، گلهای بیشتری را بزند اما عملکرد خوب دروازه‌بان فرانسه، موجب شد حتی ضربه پنالتی فابرگاس در دقیقه 42 بازی هم به گل تبدیل نشود.

فرانسه در نیمه دوم دیدار از لاک دفاعی خارج شد و حالت تهاجمی به خود گرفت. این وضعیت موجب شد چندین بار دروازه اسپانیا را به طور جدی تهدید کند.

با این حال، فرانسوی‌ها در نود دقیقه قانونی بازی کاری از پیش نبردند و در حالی که به نظر می‌رسید اسپانیا این مسابقه را که ویسنته دل بوسکه سرمربی اش از آن به عنوان جام حذفی یاد کرده بود، با پیروزی به پایان رسانده است، در دقیقه 94 بازی فرانسه به هدفش رسید و توسط جیرود گل خورده را تلافی کرد.

همچنین در گروه سوم، تیم آلمان در حالی که تا دقیقه 62 با حساب چهار برصفر از سوئد پیش بود، بناگاه چهار بار پیاپی دروازه خود را گشوده دید تا این بازی مهیج و پرگل با حساب چهار بر چهار مساوی پایان یابد.

تیم ملی آلمان نسبت به دیدار گذشته مقابل تیم ملی ایرلند با دو تغییر وارد زمین شد

بازگشت فیلیپ لام کاپیتان آلمان‌ها و حضور تونی کروس به جای سامی خدیرا که به دلیل مصدومیت این دیدار را از دست داده بود. نیمه نخست را ژرمن‌ها عالی شروع کردن پاسکاری‌های بسیار زیاد و حرکات ترکیبی از سوی بازیکنان تکنیکی تیم ملی آلمان خیلی زود آن‌ها را به گل نخست رساند.

میرو کلوزه در دقیقه هشت نخستین گل ژرمن‌ها را به ثمر رساند.

تنها هفت دقیقه پس از گل اول باز هم میرو کلوزه موفق شد دومین گل خود و آلمان را به ثمر رساند. حرکات ترکیبی و یک و دو‌های آلمانی‌ها در میان تعداد پر شمار مدافعان حریف پایه ساز گل دوم بود. اما این پایان گل‌های آلمان در نیمه نخست نبود و آن‌ها با گلزنی مرتساکر با نتیجه سه بر صفر به رختکن رفتند.

نیمه دوم با دو تغییر از سوی مربی سوئد آغاز شد. سوئدی‌ها بازی را با انگیزه تر آغاز کرده بودند؛ اما در یک غافلگیری اسیر ضدحمله سریع آلمان‌ها شده و چهارمین گل را توسط مسوت اوزیل دریافت کردند تا ژرمن‌ها به دنبال تکرار پیروزی مقابل ایرلند باشند. اما اشتباهات و تزلزل خط دفاعی آلمان، این فرصت را به زلاتان ابراموویچ داد تا از اشتباه بداشتوبر در جاگیری و پر کردن آفساید استفاده کند و گل روحیه بخش سوئد را به ثمر رساند.

شب عجیب برلین شاهد کلکسیونی از اشتباهات در خط دفاع تیم ملی بود که مانویل نویر در نهایت با شاهکار خود موجب شد سوئدی‌ها از زاویه کاملا بسته دومین گل را به ثمر رسانده و اختلاف را به دو گل برسانند. با این دو گل، سوئد به بازی برگشت و آلمان که تا آن لحظه حاکم مطلق زمین بود، برای پایان بازی لحظه شماری می‌کرد. نبود یک رهبر مقتدر در تیم که به خوبی روی بازیکنان تأثیرگذار باشد و بتواند در چنین شرایطی تیم را جمع کند کاملا حس می‌شد.

استرس و اشتباهات بچگانه در ترکیب دفاعی خصوصا لغزش‌های عجیب بداشتوبر در مهار تنها مهاجم خطرناک سوئد زلاتان ابراموویچ موجب شد آلمان‌ها با دریافت گل سوم اعتماد به نفس لازم برای ادامه بازی از دست بدهند تا در نهایت در دقیقه 90 تیر خلاص نیز بر پیکر لرزان شاگردان لوو شلیک شود تا در شبی عجیب و باورنکردنی سوئد یک بازگشت رویایی را در برلین جشن بگیرد.

کاری که همواره در تخصص آلمان‌ها بود و با جنگندگی و روحیه بالا به بازی بازمی‌گشتند را سوئد انجام داد؛ اما آلمان لوو با همه زیبایی‌ها و ارائه فوتبال شناور و نوین این روحیه آلمانی را گم کرده چیزی که شاید تمامی منتقدان لوو از آن به عنوان تنها حلقه گمشده تیم ملی برای فتح جام‌های قهرمانی در تورنمنت‌های بزرگ یاد می‌کنند.

در دیگر بازی مهم که در گروه چهارم برگزار شد، تیم ملی هلند در یک بازی کاملا برتر با نتیجه جالب چهار بر یک در زمین رومانی پیروز شد تا همچنان پیشتاز این گروه باشد. هلند اکنون با 12 در صدر گروه چهارم ایستاده است.

بازی در نیمه اول هیجان بسیاری داشت و هر دو تیم موقعیت‌های بسیاری داشتند. ابتدا ضربه ایستگاهی گابریل توریه به تیر دروازه هلند برخورد کرد و سپس جرمین لنس در دقیقه 9 برای هلند گل زد. چیپرین تاتاروسانو، دروازه‌بان رومانی توپی را اشتباه دفع کرد و مهاجم پی‌اس‌و در گوشه محوطه جریمه توپ را با ضربه سر و با خوش‌اقبالی وارد دروازه حریف کرد.
هلند از روی یک ضربه ایستگاهی به گل دوم رسید. برونو مارتینس ایندی در دقیقه 29 ضربه ایستگاهی رافا ون‌دروارت را به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

چیپرین ماریکا در دقیقه چهلم یکی از گل‌های خورده را پاسخ داد. مهاجم شالکه از سه مدافع هلند گذشت و با شوتی زمینی دروازه مارتن استکلنبرگ را گشود.
اما هلند در دقیقه 2+45 فاصله را دوباره به دو گل رساند. گابریل تاماش، لوسیانو نارسینگ را در حالی که توپ از جریان بازی داشت خارج می‌شد سرنگون کرد و ون‌دروارت پنالتی حاصل را وارد دروازه تاتاروسانو کرد.

بازی دو تیم در نیمه دوم افت کرد و در پایان روبین ون‌پرسی روی پاس عالی نارسینگ در دقیقه 85 گل چهارم تیمش را هم زد.

براساس این گزارش، تیم‌های اسپانیا و فرانسه نیز حساسترین بازی را در گروه هشتم انجام دادند که این بازی با نتیجه مساوی یک بریک به پایان رسید. راموس در دقیقه 25 برای میزبان و ژیرود در دقیقه نود برای فرانسه گلزنی کردند.
در این گروه اسپانیا و فرانسه با هفت امتیاز به ترتیب در رد‌های اول و دوم جدول رده بندی قرار دارند.

در گروه شش روسیه در ورزشگاه خانگی خود میزبان آذربایجان بود و موفق شد پیروزی خفیف یک بر صفر را به دست آورد.

در این بازی رومن شیروکف در دقیقه 84 از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد تا شاگردان کاپلو 15 امتیازی شوند و به صدرنشینی خود در گروه F ادامه دهند.

نتایج دیدارهای مقدماتی جام جهانی 2014 در منطقه اروپا به این شرح است (نام تیم‌های میزبان نخست آمده است)
--گروه یک
کرواسی دو ولز صفر، مقدونیه یک صربستان صفر، بلژیک دو اسکاتلند صفر
--گروه دو
چک صفر بلغارستان صفر، ایتالیا سه دانمارک یک
--گروه سه
جزایر فارو یک جمهوری ایرلند چهار، اتریش چهار قزاقستان صفر، آلمان چهار سوئد چهار
--گروه چهار
آندورا صفر استونی یک، رومانی یک هلند چهار، مجارستان سه ترکیه یک
--گروه پنج
قبرس یک نروژ سه، ایسلند صفر سوییس دو، البانی یک اسلوونی صفر،
--گروه شش
روسیه یک جمهوری آذربایجان صفر، پرتغال یک ایرلندشمالی یک
-- گروه هفت
لتونی دو لیختن اشتاین صفر، بوسنی سه لیتوانی صفر، اسلواکی صفر یونان یک
--گروه هشت
اوکراین صفر مونته نگرو یک، سن مارینو صفر مولداوی دو
-- گروه شش
بلاروس دو گرجستان صفر، اسپانیا یک فرانسه یک
بازگشت به ابتدای صفحه
نام:
ایمیل:
* نظر: