کد خبر: ۲۴۶۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۷ 23 May 2012
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «پل هاری مایا»، «شهربانو»، «سفر به چزابه» /«بچه‌های شهر خرم»، «گردنه»، «شب‌های خرمشهر» / «بومرنگ»، «بازرس مُونتا لبا نو»، «همکاران»، «موبی دیک»، «اژدها» / «پادشاهی من»، «خط آتش» / «موتو»، «دکل»، «دوشنبه عزیز» / «سما در آتش»، «آوان» /«فریدون مهربان است» و «طوفان سهمگین» پنجشنبه و جمعه 4 و 5 خرداد ماه از شبکه های یک، دو، سه، چهار، تهران، شما و نمایش پخش می‌شود.

شبکه یک
به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «پل هاری مایا» با بازی بنت گویلوری، محصول سال 2009 کشور آمریکا، پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 22 ازشبکه یک سیما پخش می‌‌شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: در پی مرگ جوان آمریکایی به نام میکی هولدر در کشور ژاپن، پدرش دانیل هولدر به این کشور سفر کرده تا درباره زندگی و نحوه مرگ پسرش اطلاعاتی به دست آورد. در این سفر دانیل متوجه می‌شود که پسرش روح هنرمندی داشته که تنها آرامش موجود در دنیای شرق قادر به درک آن بوده است. همچنین اوپی می‌برد پسرش در ژاپن ازدواج کرده و صاحب یک نوه دختر شده است.

****************************
فیلم تلویزیونی «شهربانو» به کارگردانی علی محمد قاسمی، جمعه 5 خرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم با بازی قربان نجفی، شیرین بینا، سیروس کهوری نژاد، بیتا ثمری، تبسم هاشمی، مهتاب صداقت درباره زنی است که همسرش در جبهه شیمیایی شده و با وجود مشکلات زیادی که دارد، نمی خواهد از همسر جانبازش جدا شود.

***************************
فیلم سینمایی «سفر به چزابه» به كارگردانی و نويسندگی زنده یاد رسول ملاقلي پور جمعه 5 خردادماه ساعت 24 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی مسعود كرامتي فرهاد اصلاني، حبيب دهقان نسب، پيمان سنندجي زاده، زنده یاد رضا خندان، عزيزاله هنرآموز، مهدي فقيه، عليرضا جلالي و علي سليماني آمده: وحيد در حال ساختن يك فيلم جنگي است، او از علي دوست آهنگسازش دعوت كرده تا با ديدن قسمت‌هايي از فيلم كه آماده شده آهنگي بسازد، اما علي نمي‌تواند با فيلم ارتباط درستي پيدا كند. علي به قصد آشنايي با فيلم به همراه وحيد به محل فيلمبرداري مي‌رود، اما ناگهان هر دو با رفتن به يكي از خاك ريزهاي ساخته شده، خود را در قلب سنگرهاي واقعي جبهه، در منطقه چزابه مي‌يابند.

شبکه دو
انیمیشن «بچه‌های شهر خرم» به کارگردانی محمد حسین علمدار و تهیه کنندگی رضا اکبری راد، پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان انیمیشن «بچه‌های شهر خرم» تولید سال 1388 مرکز خوزستان آمده: چند کودک در زمان اشغال خرمشهر توسط عراق از خانواده‌های خود جدا شده و به کمک سرایدار مدرسه که زخمی شده و در اسارت عراقی‌هاست، می‌روند که با حضور دانش آموزان اتفاق‌های جالبی رخ می‌دهد. آنها سعی می‌کنند به شیوه‌های مختلف ازمحاصره عراقی‌ها خارج شوند ودرجریان قصه داستان‌هایی از درگیری آنها با عراقی‌ها به وجود می آید.

*****************************
جمعه 5 خرداد ماه ساعت 17:30 فیلم تلویزیونی «گردنه» به کارگردانی سعید پور شعبانی و تهیه کنندگی رضا محمودی شجاع از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
فیلم تلویزیونی «گردنه» داستان دانش آموزی به نام علی است که چند وقتی هول و هراس دارد که درسش افت کرده و با همکلاسی هایش هم بازی نمی‌شود، در خانه اشتهایش کم شده، پدرعلی راننده ماشین سنگین است و برادرش هم به دلیل این که درس نخوانده است درکارواش کارمی کند. پدر و مادر علی نمی‌خواهند پسر کوچکشان به سرنوشت برادر بزرگتر دچار شود و از او می‌خواهند درس بخواند، ولی همه معلمان ازافت تحصیلی او نگران هستند.
علی اوسیوند، کیومرث ملک مطیعی و جواد انصافی به عنوان بازیگران اصلی در فیلم تلویزیونی «گردنه» ازتولیدات سال1390 مرکزهمدان به ایفای نقش پرداختند.

****************************
فیلم تلویزیونی «شب‌های خرمشهر» جمعه 5 خرداد ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی مريم بوباني، فريده سپاه‌منصور، بهرام شاه‌محمدلو، سحر زکريا، فلورا سام و کورش تهامي خواهید دید: رحمان و همسرش سلیمه با آغاز جنگ و حمله دشمن به خرمشهر، زندگی را به گونه‌ای دیگرادامه می‌دهند. رحمان و بقیه مردهای فامیل در خرمشهر ماندند تا از آب و خاک دفاع کنند و سلیمه و زن‌ها و بچه‌ها مجبوربه ترک خانه شدند. آنها برای گذران زندگی خود با وسایلی ابتدایی شروع به پختن سمبوسه و فلافل می‌کنند و این آغاز راهی است که اکنون به رستورانی به نام «شبهای خرمشهر» ختم شده است. در حال حاضر سلیمه و رحمان با بچه‌های خود در خانه‌ای زندگی می‌کنند که بخشی از آن را تبدیل به رستوران کرده‌اند.
فیلم تلویزیونی «شب‌های خرمشهر» به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مجید اوجی سال 1388ساخته شده است.

شبکه سه
فیلم تلویزیونی «بومرنگ» پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 11:30 از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود.
روناک یونسی، الیزابت امینی و محمود مقامی درفیلم تلویزیونی «بومرنگ» به کارگردانی اشکان ضیایی و تهیه کنندگی مصطفی نوکاربه ایفای نقش پرداخته‌اند.

****************************
فیلم سینمایی «بازرس مونتا لبانو» به کارگردانی آلبرتوسیرونی، محصول سال 1999- 2011کشورایتالیا، پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 17 ازشبکه سه سیما پخش می‌شود.
لوکا زینگاریتی و پی پی نو مازوتا درفیلم سینمایی «بازرس مونتا لبانو» به تهیه کنندگی نورا باربی آری به ایفای نقش پرداختند.

****************************
جمعه 5 خرداد ماه ساعت 11:30 فیلم سینمایی «همکاران» به کارگردانی سی جی ایزومی و با بازی جان کونیمورا و مانامی کوئیشی، محصول سال 2010 کشور ژاپن ازشبکه سه سیما بازپخش می‌شود.

****************************
جمعه 5 خرداد ماه ساعت 14:30 فیلم سینمایی «موبی دیک» به کارگردانی تری استوکس روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: نهنگی غول آسا در حمله به یک زیردریایی جنگی در سال 1969 باعث انهدام زیردریایی و مصدوم شدن «ایهب» افسر نیروی دریایی می‌شود. او که پای خود را از دست داده بعد از 40 سال یک زیردریایی اتمی طراحی کرده و تصمیم دارد به جنگ «موبی دیک» برود، ولی متوجه می‌شود این کار چندان ساده‌ای نیست.
باری بوستویک در فیلم سینمایی «موبی دیک» محصول سال 2010 کشور آمریکا بازی کرده است.

****************************
جمعه 5 خرداد ماه ساعت 19 فیلم سینمایی «اژدها» ازشبکه سه سیما پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: «لیو جین شی»، کاغذ سازی است که به همراه همسر و دو فرزندش از ده سال قبل در دهکده‌ای زندگی می‌کند. دو مجرم وارد خواربار فروشی دهکده می‌شوند. این دومجرم با لیو جین شی درگیر می‌شوند، در درگیری دو مجرم کشته می‌شوند. افسرارشد پلیس نیز ازلیو جین شی بازجویی می‌کند.
کارا هووی و وویانگ درفیلم سینمایی «اژدها» به کارگردانی پترجان محصول سال 2011 کشورهای چین و هنگ کنگ به ایفای نقش پرداختند.

 شبکه چهار
فیلم سینمایی «پادشاهی من» به کارگردانی زیاسوآنگ آگو و با بازی جان وو و سنگ هان، پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 15:30 ازشبکه چهارسیما باز پخش می‌شود.
در این فیلم می‌بینیم: لانگ و کویی برادر خوانده و هر دو یتیم هستند. آنها نزد استاد هنرهای نمایشی به نام «یو» آموزش می‌بینند و برای مردم شهرهای مختلف تئاترهای سنتی و نمایش‌های رزمی اجرا می‌کنند. آنها حق ندارند ازتوانایی‌های خود در راه جنگ ورقابت استفاده کنند. تا این که استاد «یو» برای نجات جان یکی از شاگردهایش مجبوربه رقابت می‌شود و توسط رقیب قدیمی اش استاد یونه شکست می‌خورد و ناخواسته مجبور به بازنشستگی می‌شود. لانگ و کویی قصد انتقام دارند اما استاد «یو» آنها را منصرف می‌کند.
فیلم سینمایی «پادشاهی من» محصول سال 2011 درکشورهای چین و هنگ کنگ ساخته شده است.

****************************
فیلم سینمایی «خط آتش» جمعه 5 خرداد ماه ساعت 20:30درقالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهارسیما روی آنتن می‌رود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: گروهی از نیروهای ویژه ایرانی برای معدوم ساختن یک سایت بزرگ موشکی عازم کشور عراق می‌شوند. آنها کامیون حامل لباس‌های نظامی را متوقف ساخته و اونیفورم‌های افسران را به تن می‌کنند و به این ترتیب وارد آن سایت عظیم که به شدت تحت حفاظت است، می شوند.
احمد نجفی، داود رشیدی و سیامک اطلسی درفیلم سینمایی «خط آتش» به کارگردانی سید علی و سید حسن سجادی حسینی بازی کرده‌اند.

شبکه تهران
فیلم سینمایی «موتو» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدعلی نظریان، پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 13:30 در قالب برنامه «تماشاخانه» از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی محمد نجات قنبري، مهران بهداروند، حسن احمدي و حشمت قاسمي آمده: «موتو» (مرتضي) به رغم اينكه در خانه فردي منزوي و محجوب است، در بيرون از خانه نوجواني پرشور و شر و كاپيتان تيم فوتبال محل است. روزي هنگام بازي، يك نفر دوچرخه بچه‌ها را پنچر مي‌كند و «موتو» كه از مدتي پيش با دوستش اختلاف پيدا كرده، او را متهم به اين كار مي‌كند. مدتي پس از آن، آشتي مي‌كنند، اما دوران آشتي آنها كوتاه است، زيرا جنگ شروع و «حسن» دوست «موتو» مجروح مي‌شود. «موتو» تلاش سختي را براي زنده ماندن او شروع مي‌كند، اما «حسن» شهيد مي‌شود و «موتو» در حسرت دوران كوتاه دوستي مي‌ماند.

****************************
30 دقیقه بامدادروز جمعه 5 خردادماه فیلم سینمایی «دكل» به كارگردانی و نويسند گی عبدالحسن برزيده از شبکه تهران پخش می‌شود.
داستان فیلم سینمایی «دكل» بابازی محمدرضا ايرانمنش، مهدي قلي پور، نيلوفر محمودي، عليرضا اسحاقي، محمودرضا ثاني، شهرام شريفي، حسن روستايي و محمدرضا حدپور از این قرار است که: آبادان در محاصره دشمن و زير آتش مداوم قرار گرفته است. گروهي از نوجوانان بسيجي زير فرمان حميد، تصميم به نابود كردن دكلي مي‌گيرند كه شهر را مورد حمله‌هاي پياپي قرار مي‌دهد. شهر به تدريج تخليه مي‌شود و در اين ميان خانواده حميد نيز تصميم به ترك شهر مي‌گيرند. اما زهرا، خواهر حميد، حاضر به ترك شهر نيست و تصميم دارد در كنار برادرش، در برابر دشمن مقاومت كند. با پافشاري‌هاي بسيار زهرا، او هم در آبادان مي‌ماند و در ياري رساندن و مداواي مجروحان شريك مي‌شود.

****************************
فیلم تلویزیونی «دوشنبه عزیز» به کارگردانی سید احمد میرمحمدی و تهیه کنندگی فرشید سعیدی، جمعه 5 خرداد ماه ساعت13:30روی آنتن شبکه تهران می‌رود.
فیلم تلویزیونی «دوشنبه عزیز» داستان سعید کارگردان با سابقه‌ای است که اکنون برسرپایان بندی فیلم «مزرعه یلدا» با نویسنده متن، پری هم عقیده نیست. سعید طی گفت‌وگوهایی که با پری برای اصلاح فیلمنامه می‌گذارد درمی‌یابد که پری به دلیل نزول، با طلبکاران درگیراست. سعید تصمیم می‌گیردبه پری کمک کند تا تمرکز او بر فیلمنامه اش افزایش یابد. از این رو با طرح نقشه‌ای سینمایی طلبکاران پری را مجبور می‌کند؛ مدارک پری را به او تحویل دهند.
یوسف مرادیان، خاطره اسدی، مجید شهریاری، فریبا طالبی و امیرارسلان سیدی درفیلم سینمایی «دوشنبه عزیز» به ایفای نقش پرداختند.

شبکه شما
فیلم تلویزیونی «سما در آتش» به کارگردانی فریدالدین نیکجو و تهیه کنندگی نعیم سخراوی، از تولیدات صدا و سیمای مرکزخوزستان، پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 23:30 از شبکه شما پخش می‌شود.
داستان فیلم تلویزیونی «سما درآتش» با بازی نسرین مقانلو، راعد تمیمی، منصور نواصری و رضا حیاتی ازاین قراراست که: جوانی به نام بهزاد به عنوان مسئول بخشی ازیک پروژه پاکسازی مین و تفحص پیکر شهدا در جنوب است و همسرش لعیا که خود اصلیتی جنوبی دارد همراه او است. لعیا نماینده مردم روستاهای محروم منطقه است که عمدتاً نیازمند آبرسانی اند. از سوی دیگر مهندس رزمجو که خود از رزمندگان دوران جنگ بوده، درحال انجام ساخت سدی بزرگ است تا عملیات آبرسانی به روستاها محقق شود.

****************************
فیلم تلویزیونی «آوان» به کارگردانی آرش سجادی و تهیه کنندگی جواد قلی زاده، جمعه 5 خرداد ماه ساعت 13:30 ازشبکه شما پخش می‌شود.
درخلاصه داستان این فیلم آمده: «آوان» در منطقه‌ای دورافتاده و کوهستانی اطراف شهر کرمانشاه به همراه پدرش سیروان ( چوپان ناشنوا) که همسرش را از دست داده زندگی می‌کند. روزی مهندسی جهادگربرای جاده سازی به منطقه می‌آید و سعید برادر کوچک او با «آوان» دوست می‌شود. مهندس ازسیروان می‌خواهد تا «آوان» به مدت سه روز به همراه آن‌ها راهی شهر شود.
اسامه بسته، کامران خسروی، امین شاهمرادی و جواد قلی زاده درفیلم تلویزیونی «آوان» به عنوان بازیگران اصلی حضور داشتند.

شبکه نمایش
فیلم تلویزیونی «فریدون مهربان است» به کارگردانی حمید نعمت‏الله وتهیه کنندگی محمدرضا شفیعی پنجشنبه 4 خردادماه ساعت 13:15ازشبکه نمایش پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم بابازی حسن پورشیرازی، محمدرضا هدایتی، آشا محرابی، علی سلیمانی آمده: فریدون مدت‏هاست از زندگی دلسرد شده است تا اینکه با زن کارگری آشنا می‏شود.
گفتنی است، فیلم‌های سینمایی و انیمیشن «پیتر پن»، «شادی‌های زندگی»، «قهرمانی پشت نقاب 1»، «یازده و پنجاه و نه دقیقه» و «حمله به کلانتری 13» پنجشنبه 4 خرداد ماه ساعت 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

****************************
فیلم سینمایی «طوفان سهمگین» به کارگردانی ژا اونینگ فنگ، جمعه 5 خرداد ماه ساعت 17 ازشبکه نمایش پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم با بازی ژی وی لیو آمده: دریکی از بنادرکشورچین احتمال وقوع طوفانی سهمگین توسط یک دانشمند زن پیش بینی می‌شود. او که " لیو " نام دارد این مسئله را با مقامات شهر درمیان می‌گذارد وازآنها می‌خواهد تا دستور تخلیه شهر را صادر کنند. مقامات شهر که با صدور این حکم متحمل هزینه فراوان می‌شوند، ابتدا با آن مخالفت می‌کنند اما " لیو " دست ازکارنمی کشد و با اصرار و دلیل و مدارکی که ارائه می‌دهد، عاقبت آنها را متقاعد می‌کند. شهر تخلیه شود و طوفان سهمگین به وقوع می‌پیوندد.
فیلم سینمایی «طوفان سهمگین» محصول سال 2008 چین است.
گفتنی است، فیلم‌های سینمایی و انیمیشن «باغ آلوچه»، «خرگوش مخملی»،، «قهرمانی پشت نقاب 2»، «کیمیا» و «بخوان وبسوزان» روز جمعه 5 خرداد ماه ساعت13:15، 15، 19، 21و23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.


اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: