l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۸
bolet_tele
تعداد بازدید: ۱۶۸۷۸
رهبر معظم انقلاب در پيام به مناسبت حلول سال 91 تأکید کردند؛
سالى كه گذشت (سال 90) يكى از سالهاى پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در كشور ما بود. آنچه در مجموع انسان مشاهده مي‌كند، اين است كه اين حوادث روى هم به سود ملت ايران و در راه كمك به هدف‌هاى آن، تمام شده است
کد خبر: ۲۳۳۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۹ - 20 March 2012
رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال 1391 ضمن تأکید بر شعار «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ ايرانى» فرمودند: ما امسال سال ديگرى را در پيش داريم كه به اميد خدا و با توكل بر پروردگار، باز ملت ايران با فعاليت خود، با تلاش خود، با هوشمندى خود در اين سال، خواهد توانست پيشرفت‌هاى زيادى را براى خود به ارمغان بياورد. به تشخيص من، بر پایه گزارش‌ها و مشاوره‌ با افراد آگاه، به اين نتيجه مي‌رسيم كه عرصه‌ چالش مهم در همين سال جارى ـ كه اين سال، امروز و از اين ساعت شروع مي‌شود ـ عرصه‌ اقتصادى است. جهاد اقتصادى چيزى نيست كه پایان یافتنی باشد. مجاهدت اقتصادى، حضور جهادگونه در عرصه‌هاى اقتصادى، براى ملت ايران يك ضرورت است.

به گزارش «تابناک» متن کامل پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به مناسبت آغاز سال 1391 هجری شمسی به شرح زیر است:

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

يا مقلّب القلوب و الأبصار يا مدبّر اللّيل و النّهار يا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الى احسن الحال.

اللّهمّ كن لوليّك الحجّة بن الحسن صلواتك عليه و على ءابائه فى هذه السّاعة و فى كلّ ساعة وليّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دليلا و عينا حتّى تسكنه ارضك طوعا و تمتّعه فيها طويلا.

اللّهمّ اعطه فى نفسه و ذريّته و شيعته و رعيّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جميع اهل الدّنيا ما تقرّ به عينه و تسرّ به نفسه.تبريك عرض مي‌كنم عيد نوروز و فرا رسيدن سال نو را به همه هم‌ميهنان عزيز در سراسر كشور و به همه ايرانيانى كه در هر نقطه‌اى از دنيا سكونت دارند، و به همه ملتهایى كه عيد نوروز را گرامى مي‌دارند، به خصوص تبريك عرض مي‌كنم به خانواده‌هاى عزيز شهيدان، به جانبازان، به خانواده‌هاشان، به همه ايثارگران، به همه فعالان عرصه‌هاى مختلف. آرزو مي‌كنم و دعا مي‌كنم كه خداوند متعال براى ملت ايران بهروزى، شادى، نشاط و دلِ خوش در اين سال جديد مقدر بفرمايد و بدخواهان اين ملت را در اهدافشان، در تلاش‌هاشان ان‌شاءاللّه ناكام كند.

سالى كه گذشت ـ سال 90 ـ يكى از سال‌هاى پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در كشور ما بود. آنچه كه در مجموع انسان مشاهده مي‌كند، اين است كه اين حوادث بر روى هم به سود ملت ايران و در راه كمك به هدف‌هاى آن، تمام شده است. آن كسانى كه اهداف بدخواهانه‌اى درباره ملت ايران و ايران و ايرانى در سر مي‌پرورانند، در كشورهاى غربى دچار مشكلات گوناگون هستند. در سطح منطقه، ملتهایى كه جمهورى اسلامى از آنها همواره حمايت كرده است، به هدفهاى بزرگى دست پيدا كرده‌اند؛ ديكتاتورهایى به زير كشيده شدند؛ قانونهاى اساسىِ مبتنى بر اسلام در كشورهایى تصويب شد؛ دشمن درجه يك امت اسلامى و ملت ايران ـ يعنى رژيم صهيونيستى ـ در محاصره قرار گرفت. در داخل كشور، به معناى حقيقى كلمه، سال 90، سال بروز اقتدار ملت ايران بود. در جنبه سياسى، ملت ايران در اين سال، چه در راهپيمایى بيست و دوى بهمن، چه در انتخابات دوازدهم اسفند، آنچنان حضورى از خود نشان داد و آنچنان شاخصى را براى اقتدار ملى در تاريخ منطقه ثبت كرد كه نظير آن را در گذشته كمتر داشتيم.

با وجود اين ‌همه دشمنى، اين ‌همه تبليغات، اين‌همه تهاجمهاى خصمانه و بدخواهانه، ملت ايران در طول اين سال، با همه وجود توانست حضور خود را در صحنه، نشاط خود را، آمادگى خود را در عرصه‌هاى گوناگون علمى و اجتماعى و سياسى و اقتصادى نشان بدهد و اثبات كند. بحمداللَّه سالى بود كه با همه سختى‌ها، داراى دستاوردهاى بزرگى بود. همچنان كه قبلاً عرض شده است، شرائط، شرائط بدر و خيبر بود؛ يعنى شرائط قبول چالشها و دشوارى‌ها و غلبه بر آنها.

همان طورى كه اولِ سال گذشته اعلام شد، سال 90، سال جهاد اقتصادى بود. اگرچه هوشمندان و آگاهان مي‌دانستند كه اين نام و اين جهت‌گيرى و شعار براى سال 90 يك امر لازم است، اما بعد تلاش‌هاى دشمنان در اين سال هم همين را اثبات كرد و نشان داد. دشمنان ما از اوائل سال، حركت خصمانه خودشان را در عرصه اقتصادى نسبت به ملت ايران آغاز كردند؛ اما ملت ايران، مسئولين، آحاد مردم، دستگاه‌هاى مختلف، با تدبيرهاى هوشمندانه‌اى توانستند با اين تحريمها مقابله كنند و مواجهه آنها تا حدود زيادى توانست اثر اين تحريمها را خنثى كند و حربه دشمن را كُند كند. سال 90، سال فعاليتهاى بزرگ علمى بود؛ كه من ان‌شاءاللَّه در فرصت سخنرانى، برخى از پيشرفتهاى علمى و اقتصادى و تلاش‌هاى گوناگون را براى ملت عزيزمان شرح خواهم داد. سال 90 سالى بود پر چالش، و سالى بود پر نشاط، و سالى بود كه ملت ايران به فضل الهى توانست بر چالشهاى موجود غلبه كند.

ما امسال سال ديگرى را در پيش داريم كه به اميد خدا و با توكل بر پروردگار، باز ملت ايران با فعاليت خود، با تلاش خود، با هوشمندى خود در اين سال خواهد توانست پيشرفتهاى زيادى را براى خود به ارمغان بياورد. به تشخيص من، بر طبق گزارشها و مشاوره با افراد مطلع و آگاه، به اين نتيجه ميرسيم كه عرصه چالش مهم در همين سال جارى ـ كه اين سال، امروز و از اين ساعت شروع ميشود ـ عرصه اقتصادى است. جهاد اقتصادى چيزى نيست كه تمام‌شدنى باشد. مجاهدت اقتصادى، حضور جهادگونه در عرصه‌هاى اقتصادى، براى ملت ايران يك ضرورت است.

من امسال تقسيم مي‌كنم مسائل مربوط به جهاد اقتصادى را. يك بخش مهم از مسائل اقتصادى برمي‌گردد به مسأله توليد داخلى. اگر به توفيق الهى و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانيم مسأله توليد داخلى را، آنچنان كه شايسته آن است، رونق ببخشيم و پيش ببريم، بدون ترديد بخش عمده‌اى از تلاش‌هاى دشمن ناكام خواهد ماند. پس بخش مهمى از جهاد اقتصادى، مسأله توليد ملى است. اگر ملت ايران با همت خود، با عزم خود، با آگاهى و هوشمندى خود، با همراهى و كمك مسئولان، با برنامه‌ريزىِ درست بتواند مشكل توليد داخلى را حل كند و در اين ميدان پيش برود، بدون ترديد بر چالشهایى كه دشمن آن را فراهم كرده است، غلبه كامل و جدى پيدا خواهد كرد؛ بنابراين، مسأله توليد ملى، مسأله مهمى است.

اگر ما توانستيم توليد داخلى را رونق ببخشيم، مسأله تورم حل خواهد شد؛ مسأله اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلى به معناى حقيقى كلمه استحكام پيدا خواهد كرد. اينجاست كه دشمن با مشاهده اين وضعيت، مأيوس و نااميد خواهد شد. وقتى دشمن مأيوس شد، تلاش دشمن، توطئه دشمن، كيد دشمن هم تمام خواهد شد.

بنابراين همه‌ مسئولين كشور، همه‌ى دست‌اندركاران عرصه‌ى اقتصادى و همه‌ مردم عزيزمان را دعوت مي‌كنم به اين كه امسال را سال رونق توليد داخلى قرار بدهند؛ بنابراين، شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد. سهم دولت در اين كار، پشتيبانى از توليدات داخلىِ صنعتى و كشاورزى است. سهم سرمايه‌داران و كارگران، تقويت چرخه توليد و اتقان در كار توليد است. و سهم مردم ـ كه به نظر من از همه اينها مهمتر است ـ مصرف توليدات داخلى است. ما بايد عادت كنيم، براى خودمان فرهنگ كنيم، براى خودمان يك فريضه بدانيم كه هر كالایى كه مشابه داخلى آن وجود دارد و توليد داخلى متوجه به آن است، آن كالا را از توليد داخلى مصرف كنيم و از مصرف توليدات خارجى بجد پرهيز كنيم؛ در همه زمينه‌ها: زمينه‌هاى مصارف روزمرّه و زمينه‌هاى عمده‌تر و مهمتر. بنابراين ما اميدوار هستيم كه با اين گرايش، با اين جهت‌گيرى و رويكرد، ملت ايران در سال 91 هم بتواند بر توطئه دشمنان، بر كيد و مكر بدخواهان در زمينه اقتصادى فایق بيايد.

از خداوند متعال درخواست ميكنيم كه ملت ايران را در اين صحنه و در همه صحنه‌ها موفق و مؤيد بدارد. روح امام بزرگوار را شاد و از ما راضى كند. ارواح طيبه شهيدان عزيز ما را با اوليایشان محشور فرمايد.

والسّلام عليكم و رحمت‌اللّه و بركاته‌


بازگشت به ابتدای صفحه
نام:
ایمیل:
* نظر: