۳۲۸۰۸بازدید
۹
صبح امروز یکشنبه با حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی، عبدالمجید ریگی با نام مستعار "عبدالمالک" با حضور تعدادی از خانوادهای شهدا و جانباختگان جنایات تروریستی در محل زندان اوین به دار مجازات آویخته شد.
کد خبر: ۱۰۵۳۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۸ 20 June 2010
امتیاز خبر: 89 از 100 تعداد رای دهندگان 32808
دادسرای تهران اعلام کرد: با توجه به اهمیت پرونده ، پیشتر رسیدگی به اتهامات وی به دستور رییس قوه قضائیه و موافقت دیوان عالی کشور به دادسرا و دادگاههای تهران احاله شد و با درخواست متهم برای عفو نیز بدستور رئیس قوه قضائیه مخالفت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز یکشنبه با حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی، عبدالمجید ریگی با نام مستعار "عبدالمالک" با حضور تعدادی از خانوادهای شهدا و جانباختگان جنایات تروریستی در محل زندان اوین به دار مجازات آویخته شد.

بر اساس این گزارش، درپی برگزاری جلسه محاکمه عبدالمجید"عبدالمالک" ریگی در یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی توحیدی به اتهام محاربه و افساد فی الارض،‌ نامبرده به اتهام 79 مورد اقدامات جنایتکارانه،‌ به استناد مواد 190،191،‌ 186، 185 و 183 قانون مجازات اسلامی به اعدام ازطریق آویختن از چوبه دار با حضور مجروحین و خانواده های جانباختگان و شهدای جنایات وی محکوم شده بود.

 محکوم عبدالمجید ریگی سرکرده گروهک ضد انقلاب مسلحانه در شرق کشور که سال گذشته با هوشیاری ماموران امنیتی بازداشت شد، با تشکیل گروهک مسلحانه خود اقدام به راهزنی،‌ سرقت مسلحانه،‌ بمب گذاری در اماکن عمومی، ‌حمله مسلحانه به نیروهای نظامی و انتظامی و مردم بی دفاع، قتل و جرح، اخاذی، ایجاد رعب و وحشت و هراس و سلب امنیت مردم، آدم ربایی و گروگانگیری، همکاری با بیگانگان و اخذ کمکهای مالی و اطلاعاتی از آنان کرده بود.

اعمال مجرمانه ریگی اعم از تشکیل و اداره دسته و گروهک تروریستی موسوم به جنبش مردمی جندالله به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد ناامنی در منطقه و کشور، مباشرت و آمریت در 15 فقره آدم ربایی مسلحانه، حمل و نگهداری سلاح و مهمات به صورت عمده و قاچاق سلاح و مهمات به داخل کشور، بوجود آوردن 6 فقره راهبندان مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت در جاده ها و بین مردم، اقرار صریح به مباشرت درسه فقره قتل عمدی، آمریت در قتل عمدی دهها نفر از شهروندان و مسئولین نظامی،‌انتظامی و... از طریق بمب گذاری و اقدام مسلحانه، سرقت مسلحانه سلاح،‌ مهمات و خودرو به دفعات بشرح موجود در پرونده، تحصیل مال نامشروع از طرق مختلف از قبیل آدم ربایی، گروگانگیری، ‌سرقت از بیت المال، ‌اخذ دلار از سرویس های اطلاعاتی بیگانه، ‌اخذ وجه از قاچاقچیان مواد مخدر، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق مصاحبه های متعدد با شبکه های معاند وضد انقلاب،ارتباط با عناصر سرویس های اطلاعاتی بیگانه از جمله افسران اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی در پوشش ناتو،‌ برخی افسران اطلاعاتی بعضی کشورهای عربی و گروهکهای ضدانقلاب خارج از کشور مانند گروهک منافقین، ورود و خروج غیر مجاز از خاک جمهوری اسلامی ایران است.

لازم به توضیح است گروهک تروریستی تحت هدایت محکوم عبدالمجید ریگی از سال 82، بیش از 35 مورد گروگانگیری از اتباع داخلی و خارجی،‌ 25 مورد اخاذی و بیش از 40 فقره عملیات راهبندی مسلحانه توام با انفجار انجام داده که در نتیجه این اقدامات شرورانه، 154 نفر از نیروهای انتظامی و مردم بی گناه بدست نامبرده و عوامل این گروهک شهید و تعداد 320 نفر نیز مجروح گردیده اند.

دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی تهران اعلام کرد: متهم ریگی در جریان دادگاه،‌ مسئولیت اقدامات گروهک خود را پذیرفت و اذعان نمود در برخی از قتل ها مباشرت و در برخی نیز آمریت داشته است.

نامبرده همچنین تمامی موارد اتهامی مطروحه در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی را پذیرفت و توضیح داد که تصمیمات تمامی اقدامات تخریبی، بمب گذاری، قتل و غیره با مسئولیت وی انجام شده است.

درجلسه دادگاه که با حضور نماینده مدعی العموم،‌ وکیل محکوم علیه، شکات و خانواده های شهدای اقدامات تروریستی گروهک مذکور برگزار شده بود، نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست ،‌ خواستار اشد مجازات برای متهم شده بود.

متعاقبا ریگی در جریان دفاع از خود ضمن قبول اتهامات و جنایات ارتکابی، اقدامات خود را اشتباه خواند و تاکید کرد جنایاتش با موازین اسلامی و انسانی در تضاد بوده است و درادامه از عوامل گروهک خود نیز خواست که اشتباهات او را تکرار نکنند. وی همچنین خواستار بخشش از سوی شکات پرونده شد.

درپی صدور حکم دادگاه،‌ حکم صادره مطابق مقررات به نامبرده ابلاغ،‌ وی اعلام داشت"حکم صادره را قبول داشته و تقاضای عفو دارم" که متعاقبا با درخواست عفو نامبرده توسط ریاست محترم قوه قضائیه مخالفت گردید.

با توجه به اهمیت پرونده و اتهامات محکوم علیه ریگی، پیشتر رسیدگی به اتهامات وی به دستور رییس قوه قضائیه و موافقت دیوان عالی کشور به دادسرا و دادگاههای تهران احاله شده بود.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
با سلام
كدام احمقي براي ايشان درخواست عفو كرده اند ؟؟؟؟ واقعا كه
محمد سواری پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
امنیت بزرگترین نعمت است ومخل امنیت بزرگترین آفت آن انشاالله ریشه ناامنی در این سرزمین خشکانده شود.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
نمیدونم چرا این نحوه اعدام، منو یاد نحوه اعدام صدام حسین انداخت!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
درود بر سربازان گمنام
حسن محمديان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
جانيان كهريزك را كي اعدام مي كنيد؟ اي مدعيان عدالت ???????????!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
چیز جدیدی در این خبر ندیدیم و اینها همان چیزهایی است که در خبرهای قبلی آمده لطفا اگر جزئیات و حاشیه هایی از اعدام این ملعون دارید بیان کنید.
ناشناس
|
-
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
این خبر با خبر صبح هیچ فرقی نداشت چرا بعضی ها رو دو سه بار تکرار می کنین ؟
(این کامنت و اگه نذاری میشه 30 40 امین کامنتی که تو این 4 روز از من نذاشتی می رم دیگه هم نمیام)
ناشناس
|
-
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
آیا آن موقعی که با دست خودش سر برادران نیروی انتظامی را جلوی دوربین می برید فکر امروز را میکرد؟
علی
|
Norway
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۰
بهتر بود فعلا اعدام نشود . دیوار حاشا بلند است. از فردا سم پاشی ها شروع می شود و امریکا و وهابیون هر گونه رابطه با وی را تکذیب می کنند . هر گونه فیلم را هم که بهعنوان سند ارائه شود ، اعترافات تحت فشار و شکنجه خواهند نامید. بهتر بود فعلا زنده می ماند و از امریکا به خاطر دخالت در امور داخلی و دست داشتن در قتل و جنایت در ایران شکایت می شد . عبدالمالک هم به عنوان سند زنده در اختیار بود.

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: