به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۰
عضو ستاد مبازره با فساد اقتصادی:
هنوز معلوم نیست بانک‌ها 42 میلیارد دلار ازر تحویلی را چگونه مصرف کرده‌‌اند!
این اعتبارات به عنوان امانت در اختیار بانک‌ها بوده و این گونه نیست که در شرایط حساس کنونی، ارز از خزانه مملکت بیرون شود و بانک‌ها به دلخواه خود آن را مصرف کنند و پاسخگو نباشند. بانک‌ها باید گزارش کاملی از عملکرد ارزی خود بدهند.
کد خبر: ۲۷۹۷۴۱
تاریخ انتشار:۲۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۱-
20 October 2012
عضو ستاد مبارزه با فساد اقتصادی، درباره رویدادهایی که در بازار ارز رخ داد، گفت: بانک مرکزی، گزارشی به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی داده با این مضمون که 42 میلیون دلار در اختیار بانک‌ها گذارده، ولی هنوز مشخص نیست این بانک‌ها ارزها را چگونه مصرف کرده‌اند!

به گزارش «تابناک»، عزت‌الله یوسفیان ملا، نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها باید گزارش‌های کاملی از عملکرد خود در این زمینه ارائه دهند؛ اما پاسخگو نبودن آنها در این زمینه، این نگرانی را به دنبال خواهد داشت که برخی بانک‌ها، ارزها را در جایی که نمی‌باید، مصرف کرده و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به دنبال آن است که پاسخ مناسبی از بانک‌ها بگیرد.

یوسفیان ملا افزود: در این گونه موارد باید قانونی برخورد شود. اگر دستگاه و سازمانی، اعتباری بگیرد که باید به مصرف معینی برساند، اما در جای دیگری هزینه کند، می‌توان آن را پیگیری قضایی کرد.
 
وی تصریح کرد: این اعتبارات به عنوان امانت در اختیار بانک‌ها بوده و اینگونه نیست که در شرایط حساس کنونی، ارز از خزانه مملکت بیرون برده شود و بانک‌ها به دلخواه خود آن را مصرف کنند؛ آنها باید پاسخگو نباشند.

بنا بر این گزارش، قرار است، بانک مرکزی بازرسانی برای حسابرسی بانکها تعیین کند تا مشخص شود ارزها به کجا رفته و در جلسات بعدی ستاد این گزارش داده خواهد شد. اگر بانک مرکزی وضعیت 42 میلیارد دلار را مشخص کند، بسیاری از مسائل روشن خواهد شد.

البته برخی از بانکها گفته‌اند در پاسخ به تخلفی که بانک مرکزی در قبال آنها انجام داده است، این کار را کرده‌اند که باید پیگیری شود، چرا که اینها سرمایه کشور است و نباید به آسانی از کنار آن گذشت. مسئولین باید برای کارهای خود برنامه داشته باشند و آنچه اکنون پدید آمده، به دلیل بی برنامگی است.
نام:
ایمیل:
* نظر: