به‌روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۲
رقابت های یورو 2012؛
برنامه و زمان مسابقات جام ملت‌ های اروپا
کد خبر: ۲۴۹۷۱۰
تاریخ انتشار:۱۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۳-
07 June 2012
 چهاردهمین دوره مسابقه های فوتبال جام ملت‌ های اروپا (یورو 2012)، از روز جمعه 19 خرداد ماه (8 ماه ژوئن) با حضور 16 تیم به میزبانی مشترك دو كشور اوكراین و لهستان آغاز می‌ شود و تا روز 11 تیر ماه (اول ماه ژوییه) ادامه خواهد داشت.

 
به گزارش ایرنا، تیم های حاضر در این رقابت ها در قالب چهار گروه چهار تیمی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

تیم های لهستان و یونان برگزار كنندگان بازی افتتاحیه در شهر ورشو پایتخت لهستان هستند و بازی فینال در شهر 'كی یف' پایتخت اوكراین برگزار می شود.

مسابقات مرحله گروهی از 19 تا 30 خرداد ماه، مرحله یك‌ چهارم نهایی از اول تا 4 تیر ماه، مرحله نیمه ‌نهایی در روزهای 7 و 8 تیر ماه و دیدار فینال هم روز 11 تیر ماه برگزار می ‌شود.

گروه ‌بندی مسابقات فوتبال یورو 2012 به شرح زیر است:

گروه A: لهستان، یونان، روسیه و جمهوری چك.

گروه B: هلند، دانمارك، آلمان و پرتغال.

گروه C: اسپانیا، ایتالیا، ایرلند جنوبی و كرواسی.

گروه D: اوكراین، سوئد، فرانسه و انگلیس.

- برنامه مسابقات به شرح زیر است: (زمان مسابقات به وقت ایران است)

** مرحله گروهی:

(گروه A)

19 خرداد: 20:30 لهستان - یونان، 23:15 روسیه - جمهوری چك

23 خرداد: 20:30 لهستان - روسیه، 23:15 یونان - جمهوری چك

27 خرداد: 20:30 یونان - روسیه، 23:15 جمهوری چك - لهستان

(گروه B)

20 خرداد: 20:30 هلند - دانمارك، 23:15 آلمان - پرتغال

24 خرداد: 20:30 هلند - آلمان، 23:15 دانمارك - پرتغال

28 خرداد: 20:30 پرتغال - هلند، 23:15 آلمان - دانمارك

(گروه C)

21 خرداد: 20:30 اسپانیا - ایتالیا، 23:15 ایرلند جنوبی - كرواسی

25 خرداد: 20:30 اسپانیا - ایرلند جنوبی، 23:15 ایتالیا - كرواسی

29 خرداد: 20:30 كرواسی - اسپانیا، 23:15 ایتالیا - ایرلند جنوبی

(گروه D)

22 خرداد: 20:30 اوكراین - سوئد، 23:15 فرانسه - انگلیس

26 خرداد: 20:30 سوئد - انگلیس، 23:15 اوكراین - فرانسه

30 خرداد: 20:30 سوئد - فرانسه، 23:15 انگلیس - اوكراین

** مرحله یك‌ چهارم نهایی:

اول تیر: تیم اول گروه A - تیم دوم گروه B

2 تیر: تیم اول گروه B - تیم دوم گروه A

3 تیر: تیم اول گروه C - تیم دوم گروه D

4 تیر: تیم اول گروه D - تیم دوم گروه C

** ‌مرحله نیمه‌ نهایی:

7 تیر: برنده دیدار یك ‌چهارم نهایی اول - برنده دیدار یك‌ چهارم نهایی سوم

8 تیر: برنده دیدار یك ‌چهارم نهایی دوم - برنده دیدار یك‌ چهارم نهایی چهارم

** فینال:

11 تیر: برنده دو دیدار مرحله نیمه نهایی