به‌روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
همه چيز درباره رقابت‌هاي انتخابي ژاپن
همراه با ملي‌پوشان واليبال در راه المپيك
کد خبر: ۲۴۸۱۲۰
تاریخ انتشار:۰۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۱-
29 May 2012
رقابت‌هاي انتخابي المپيك ژاپن از روز 12 خرداد 1391 با شركت 8 تيم آغاز مي‌شود و ملي‌پوشان واليبال ايران براي كسب سهميه بايد 7 خوان را پشت سر بگذارند.

تيم ملي نسبت به گذشته با تغييرات زيادي روبه‌رو شده، حال بايد ديد كه شاگردان ولاسكو همچون رقابت‌هاي قهرماني آسيا و جام جهاني مي‌توانند افتخار‌آفرين باشند و در مصاف با ساير حريفان به وعده سرمربي خود يعني قهرماني رقابت‌هاي انتخابي المپيك جامه عمل بپوشانند.

به گزارش ايسنا، تيم ملي ايران با قهرماني در رقابت‌هاي مردان آسيا و همچنين كسب نتايج درخشان در جام جهاني به همه ثابت كرد كه توانايي كسب سهميه المپيك 2012 لندن را دارد. پس از حضور خوليو ولاسكو در راس هرم كادر فني تيم، ملي‌پوشان نتايج جالب توجهي كسب كردند تا جايي كه بسياري از كارشناسان از ارتقاي سطح واليبال ايران و فاصله گرفتن از ساير حريفان آسيايي خبر دادند اما بدون ترديد مهم‌ترين هدف واليبال كسب سهميه در المپيك و حضور در ليگ جهاني به شمار مي‌رفت؛ هدفي كه نياز به برنامه‌هاي چهار ساله دارد اما فدراسيون واليبال خيلي دير به فكر آن‌ها افتاد و تنها از حدود يك سال قبل براي نيل به آن برنامه‌ريزي كرد.

همزمان با طلوع نسل طلايي واليباليست‌هاي ايراني و معرفي چهره‌هاي جديد و جوياي نامي چون امير غفور و پويا فياضي به تيم ملي، آتش مهيب واليبال آسيا رو به افول مي‌گذاشت. در اوايل دهه دوم قرن 21 ميلادي هرچه واليبال ايران قدرتمندتر مي‌شد، تيم‌هاي شرق آسيا نظير كره جنوبي، ژاپن و چين از دوران اوج خود فاصله مي‌گرفتند. همين موضوع فرصتي را پديد مي‌آورد تا واليبال ايران در سطح آسيا و جهان به عنوان يكي از قدرت‌هاي برتر خودنمايي كند. بدين ترتيب حضور در رقابت‌هاي المپيك براي واليبال ايران ديگر نه شگفتي بلكه حق مسلم به شمار مي‌رود؛ حقي كه ملي‌پوشان ايران بايد براي دستيابي بدان بجنگيدند.

حضور در رقابت‌هاي المپيك براي واليبال ايران ديگر نه شگفتي بلكه حق مسلم به شمار مي‌رود

خوليو ولاسكو سرمربي سرشناس واليبال ايران در آستانه رقابت‌هاي انتخابي دست به تغييرات زيادي زد و بر خلاف انتظار بسياري از كارشناسان برخي از چهره‌هاي شناخته شده واليبال در سال‌هاي اخير را به اردوي آمادگي دعوت نكرد. در مقابل پاي جوانان را به تيم ملي باز كرد كه در مسابقه‌هاي ليگ برتر خوش درخشيده بودند. در نهايت كاروان واليبال ايران با حضور بازيكناني چون 1ـ عليرضا نادي، 2ـ سيد محمد موسوي عراقي، 3ـ سعيد معروف، 4ـ سعيد مصطفي وند، 5ـ مهدي مهدوي، 6ـ حمزه زريني، 7ـ فرهاد قائمي، 8ـ پوريا فياضي، 9ـ عليرضا مباشري، 10ـ امير غفور، 11ـ رضا قرا و 12ـ فرهاد ظريف راهي ژاپن شد تا در غياب چهره‌هايي چون كمالوند، امير حسيني، مهدي بازارگرد، فرهاد نظري افشار و علي حسيني بخت خود را در مصاف با ساير حريفان بيازمايد.

مصدوميت امير غفور ستاره واليبال ايران در رقابت‌هاي قهرماني مردان آسيا و جام جهاني در اواسط ارديبهشت موجب نگراني كادر فني تيم ملي شد. از آنجايي كه ولاسكو حساب زيادي روي غفور باز كرده بود و حتي مهدي بازارگرد پشت خط‌زن اول تيم ملي در يك سال گذشته را به اردو دعوت نكرده بود، آسيب ديدگي غفور مي‌توانست سيستم تهاجمي ايران را با اخلال روبه‌رو كند. اگرچه رضا قرا به عنوان يك بازيكن جوان و باانگيزه‌ در تركيب اعزامي ايران به ژاپن حضور دارد اما همچنان آمادگي نسبي غفور و امكان تشديد آسيب ديدگي وي يكي از نقاط ضعف تيم ملي واليبال ايران در اين مسابقات است.

تيم ملي واليبال ايران نسبت به رقابت‌هاي قهرماني مردان آسيا و جام جهاني دو دريافت كننده اصلي خود را در اختيار ندارد. آرش كمالوند به دليل مصدوميت و فرهاد نظري افشار به دليل عدم آمادگي تيم ملي را در انتخابي المپيك همراهي نمي‌كنند و به جاي آن‌ها فرهاد قائمي و پويا فياضي در كنار حمزه زريني ايفاي نقش خواهند كرد. اگرچه اين سه بازيكن از بهترين دريافت‌كننده‌هاي حال حاضر ايران به شمار مي‌روند اما حضور بازيكنان كم‌تجربه مثل فرهاد قائمي در پست دريافت كننده، ريسك بزرگي است كه بايد ديد ولاسكو چگونه آن را مديريت مي‌كند.

سعيد معروف پس از يك سال غيبت بار ديگر به تيم ملي دعوت شد تا همراه مهدي مهدوي زوج پاسورهاي ايران را در انتخابي المپيك تشكيل دهد. اگرچه سبك بازي اين دو پاسور كاملا با يكديگر متفاوت است، اما بسياري حضور معروف را در تيم ملي يك نقطه قوت مي‌دانند. گفته مي‌شود كادر فني تيم ملي روي پاس‌هاي سرعتي و فريبنده معروف حساب ويژه‌اي باز كرده است. بايد ديد هماهنگي معروف و رضا قرا دو هم‌بازي تيم كاله در تيم ملي چه نتيجه‌اي در پي خواهد داشت.

در سال‌هاي اخير محمد موسوي و عليرضا نادي همواره زوج سرعتي‌زن‌هاي تيم ايران را تشكيل مي‌دادند. ولاسكو كه تقريبا در همه پست‌ها تغيير و تحول ايجاد كرد، نتوانست گزينه‌ي بهتري از اين زوج براي پوشش دفاعي و حملات سرعتي پيدا كند. اگرچه نادي كاپيتان تيم واليبال ايران در رقابت‌هاي جام جهاني خوش درخشيد و عنوان دومين دفاع روي تور جهان را از آن خود كرد، اما تمركز بيش از اندازه روي اين دو بازيكن ممكن است براي ايران دردسرساز باشد و به قولي اگر روز، روز نادي يا موسوي نباشد، روز تيم ملي هم نخواهد بود. ولاسكو كه در طول يك سال گذشته سه گزينه را براي جايگزيني اين دو بازيكن آزمايش كرده پس از جواد محمدي نژاد و حسام بخششي اين بار روي سعيد مصطفي‌وند به عنوان بازيكن ذخيره سرعتي حساب باز كرده است.

بدون ترديد فرهاد ظريف بهترين ليبرو رقابت‌هاي قهرماني مردان آسيا در تهران در موفقيت‌هاي يك سال گذشته واليبال نقش غير قابل انكاري را ايفا كرده است. بازيكني كه ولاسكو به سختي مي‌تواند از او چشم‌پوشي كند، يكي از برگ برنده‌هاي تيم ايران است اما علي حسين كه بازي‌هاي درخشاني را در جام جهاني از خود به نمايش گذاشت و يكي از اركان اصلي پيروزي‌هاي ايران مقابل تيم‌هاي بزرگ به شمار مي‌رفت، در آستانه رقابت‌هاي انتخابي المپيك به اردوي تيم ملي دعوت نشد. حال ليبروي دوم تيم ملي در اين رقابت‌ها چهره جديدي است كه در غياب علي حسين در كاروان اعزامي ايران جاي گرفته است. بايد ديد عليرضا مباشري بازيكني كه به قول ولاسكو از نيمكت نشيني در تيم ملي ناراحت نمي‌شود چقدر مي‌تواند در دقايق خستگي ظريف كارساز باشد.

غفور واليبال

ملي‌پوشان واليبال ايران در اين رقابت‌ها بايد به ترتيب با تيم‌هاي كره جنوبي، چين، استراليا، پورتوريكو، ونزوئلا، صربستان و ژاپن بازي كنند. اگرچه بازي‌هاي انتخابي نسبت به ساير رقابت‌هاي واليبال از سطح بالاتري برخوردار است اما انصافا قرعه بسيار خوبي به تيم واليبال ايران در اين مسابقه‌ها خورد و بر خلاف قدرت‌هاي برتر اروپا و آمريكا، سه تيمي كه از ساير قاره‌ها در اين مسابقات ثبت‌نام كردند، آنچنان غول‌هايي نيستند كه در هفت خوان فرزندان ايران به زمين نخورند. بنا بر قوانين فدراسيون جهاني واليبال دو تيم از مسابقه‌هاي انتخابي قاره آسيا به المپيك صعود مي‌كنند. علاوه بر قهرمان اين مسابقه‌ها، بهترين تيم آسيايي نيز سهميه مي‌گيرد. بدين ترتيب از آن جايي كه تيم‌هاي آسيايي رقباي اصلي ايران براي كسب سهميه به شمار مي‌روند تنها پيروزي برابر آن‌ها روياي المپيكي شدن واليبال را تعبير مي‌كند اما خوليو ولاسكو سرمربي تيم ايران در كنفرانس خبري خود پيش از آغاز اين رقابت‌ها وعده قهرماني داد و گفت: بهترين سورپرايز براي علاقه‌مندان واليبال، قهرماني ايران در رقابت‌هاي انتخابي المپيك است. اين نكته را به بازيكنان هم تاكيد كرده‌ام كه بايد براي قهرماني به انتخابي المپيك برويم.

در حالي كه تيم ملي واليبال ايران عملا پس از پايان رقابت‌هاي ليگ تمرين‌هاي خود را براي آمادگي در رقابت‌هاي انتخابي المپيك استارت زد، ولاسكو به دليل جوان‌گرايي بالاي 60 درصدي كه در تيم ملي ايجاد كرده بود، از فدراسيون برگزاري بازي‌هاي دوستانه را درخواست كرد. بدين ترتيب تيم ملي در تور اروپايي خود برابر تيم‌هاي اسلوني، بلغارستان، صربستان و استراليا به ميدان رفت و بازي‌هاي دوستانه خوبي با آن‌ها انجام داد. با اين حال ولاسكو براي اطمينان از وضعيت آمادگي تيم 10 ديدار دوستانه ديگر را پس از بازگشت از اروپا درخواست كرد. اما در حالي كه مسئولان فدراسيون واليبال ايران از تمايل كشورهاي مختلف نظير آرژانتين، جمهوري چك، هلند، كوبا، مصر و پورتوريكو براي برگزاري ديدار دوستانه با ايران خبر مي‌دادند در نهايت بر خلاف وعده آن‌ها هيچ يك از اين بازي‌هاي دوستانه برگزار نشد تا تيم ملي بدون تدارك كامل عازم رقابت‌هاي انتخابي المپيك شود.

در حالي كه مسئولان فدراسيون واليبال ايران از تمايل كشورهاي مختلف نظير آرژانتين، جمهوري چك، هلند، كوبا، مصر و پورتوريكو براي برگزاري ديدار دوستانه با ايران خبر مي‌دادند در نهايت بر خلاف وعده آن‌ها هيچ يك از اين بازي‌هاي دوستانه برگزار نشد تا تيم ملي بدون تدارك كامل عازم رقابت‌هاي انتخابي المپيك شود

تيم ملي واليبال ايران پيش از رقابت‌هاي انتخابي المپيك با 50.25 امتياز در رده دوازدهم رنكينگ فدراسيون جهاني قرار دارد و پس از تيم‌هاي صربستان و چين، سومين مدعي كسب عنوان قهرماني به شمار مي‌رود. نگاهي اجمالي به رده‌بندي جهاني حريفان ايران و سوابق قهرماني آن‌ها در سال‌هاي گذشته نشان مي‌دهد كه سرمربي كاركشته ايران بي‌گدار به آب نزده است و با وجود تدارك ناكافي به راستي به قهرماني ايران در انتخابي المپيك باور دارد.

* ايران ـ كره جنوبي، جمعه 12 خرداد، ساعت 11:30

دو تيم واليبال ايران و كره جنوبي پيش از اين 28 بار در ميادين رسمي برابر يكديگر به ميدان رفته‌اند كه از اين ميان سهم ايران تنها پنج پيروزي در سال‌هاي 2004 ، 2008 و مسابقه‌هاي انتخابي جهان و بازي‌هاي آسيايي 2009 ، همچنين قهرماني مردان آسيا در سال 2011 بوده است.

كره جنوبي يكي از پرافتخارترين و باسابقه‌ترين تيم‌هاي حال حاضر آسياست. اين تيم شش دوره حضور در جام جهاني، سيزده دوره حضور در ليگ جهاني و دو دوره حضور در قهرماني جهان را در كارنامه دارد. در كلكسيون افتخارات اين تيم نيز هفت مدال طلا، ‌10 مدال نقره و 11 مدال برنز ديده مي‌شود. آخرين مدال برنز تيم كره به عنوان سومي اين تيم در بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌جو برمي‌گردد به جايي كه تيم ايران با پيروزي بر اين حريف چشم بادامي خود نقره گرفت.

تيم واليبال كره جنوبي در آستانه رقابت‌هاي انتخابي المپيك با 36.50 امتياز در رده 20 فدراسيون جهاني واليبال قرار دارد.

* ايران ـ چين، شنبه 13 خرداد، ساعت 9

بر خلاف تصور بسياري از مردم ايران كه چيني‌ها را مردمي كوتاه قامت تصور مي‌كنند، واليباليست‌هاي اين تيم به آسمان‌خراش‌هاي قاره كهن شهرت دارند و نسبت به ساير تيم‌هاي آسيايي يك و سر و گردن بلندتر هستند. همين موضوع موجب شده تا چيني‌ها همواره در واليبال آسيا حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته باشند.

تيم واليبال چين سه بار در المپيك 1984 ، 1988 و 2008 حضور داشته است. همچنين 12 دوره در رقابت‌هاي قهرماني جهان و چهار دوره جام جهاني را تجربه كرده است. اين تيم از سال 1990 تقريبا در همه دوره‌هاي ليگ جهاني حاضر بوده و 14 فصل اين بازي‌ها را تجربه كرده است.

در كلكسيون افتخارات واليبال چين شش مدال طلا، 9 نقره و شش برنز رقابت‌هاي مختلف آسيايي ديده مي‌شود.

دو تيم واليبال ايران و چين در سال 1390 پنج مسابقه با يكديگر دادند. از اين ميان شاگردان ولاسكو تنها يك پيروزي برابر اين تيم در رقابت‌هاي قهرماني آسياي تهران به دست آوردند و به چهار باخت از ارتش سرخ رضايت دادند. تلخي باخت 3 بر صفر مقابل چين حلاوت پيروزي‌هاي شيرين ايران را مقابل بهترين تيم‌هاي جهان از بين برد تا همه علاقه‌مندان واليبال نگران اژدهاي سرخ چين در انتخابي المپيك باشند.

اگرچه قرار بود تا تيم ايران قبل از سفر به ژاپن در كشور چين اردو بزنند و حداقل سه بازي تداركاتي برابر چيني‌ها داشته باشد اما فدراسيون و دولت اين كشور با برگزاري اين اردو مخالفت كرد تا همچنان راز چگونگي پيروزي‌هاي متوالي چين برابر ايران در هاله‌اي از ابهام بماند و همه منتظر رمزگشايي ولاسكو، جادوگر واليبال مدرن در انتخابي المپيك باشند.

تيم واليبال چين پيش از اين رقابت‌ها با 57.25 امتياز در رده دهم رده‌بندي جهاني قرار دارد.

زريني واليبال

* ايران ـ استراليا، سه‌شنبه 16 خرداد، ساعت 11:30

تيم واليبال استراليا كه ازحوزه اقيانوسيه در رقابت‌هاي آسيا شركت مي‌كند، در بين ساير تيم‌هاي مدعي حرفي براي گفتن ندارد. تيم ملي ايران در بازي‌هاي دوستانه خود پيش از اين همواره استراليا را شكست داده است. با اين حال آنگلوساكسون‌هاي روشن‌پوست را نبايد تيم ضعيفي فرض كرد، چونان كه اين تيم در قياس با ايران تجربه حضور در رقابت‌هاي معتبرتري را در كارنامه دارد. حضور در المپيك 2000 سيدني و 2004 آتن همچنين پنج دوره حضور در رقابت‌هاي قهرماني جهان و 12 دوره مسابقه در رقابت‌هاي واليبال آسيا در كارنامه اين تيم وجود دارد.

تيم واليبال استراليا با 33.5 امتياز در رده 22 رنكينگ فدراسيون جهاني حضور دارد و جزو ضعيف‌ترين تيم‌هاي شركت كننده در انتخابي المپيك به شمار مي‌رود.

* ايران ـ پورتوريكو،‌چهارشنبه 17 خرداد 1391 ، ساعت 6:30

مجمع‌الجزاير پورتوريكو توسط كريستف كلمب در طول دومين سفر دريايي‌اش در سال 1493 كشف شد. اين كشور تحت قيوميت سياسي دولت ايالات متحده امريكا قرار دارد و مردمش شهروندان امريكايي به شمار مي‌روند ولي حق راي ندارند. واليبال در اين كشور موفق‌ترين رشته ورزشي است كه به طور جدي از دهه اول سال دو هزار ميلادي براي خود اسم و رسمي پيدا كرده است. كسب سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز در رقابت‌هاي حوزه آمريكاي لاتين تمامي افتخاراتي است كه تيم واليبال اين كشور به دست آورده است. با اين حال حضور در ليگ جهاني موجب شده تا پورتوريكو در بين تيم‌هاي صاحب نام واليبال جهان قرار بگيرد.

پورتوريكو با 38.50 امتياز در رده 17 رنكينگ جهاني قرار دارد و به نظر نمي‌رسد در بين ساير حريفان شانسي براي كسب سهميه داشته باشد.

* ايران ـ ونزوئلا، پنجشنبه 18 خرداد 1391، ساعت 6:30

واليبال در كشورهاي امريكاي لاتين ورزشي زنده و پويا به شمار مي‌رود. سبك واليبال قدرتي و مبتني بر بازي مكانيكي بلوك شرق پايه سيستم بازي كشورهايي نظير ونزوئلا را شكل مي‌دهد. تيم واليبال اين كشور شش دوره حضور در ليگ جهاني را تجربه كرده و از سال 1998 تقريبا پاي ثابت رقابت‌هاي كاپ امريكا بوده است. هفت مدال طلا ، هشت نقره و 13 مدال برنز رقابت‌هاي مختلف بين‌المللي در كارنامه ونزوئلا ديده مي‌شود كه عمدتا در رقابت‌هاي حوزه امريكا كسب شده است.

تيم واليبال ونزوئلا با 40.75 امتياز در رده 16 رنكينگ جهاني واليبال قرار دارد و جزو تيم‌هاي سطح دو واليبال جهان به شمار مي‌رود.

* ايران ـ صربستان، شنبه 20 خرداد 1391، ساعت 6:30

صربستان، قهرمان واليبال اروپا قدرتمندترين تيم حاضر در انتخابي المپيك ژاپن است. به اعتقاد ولاسكو سرمربي تيم ملي واليبال ايران، سبك بازي صرب‌ها خيلي به ايراني‌ها شبيه است. علاقه‌مندان واليبال هيچ گاه طعم برد شيرين ايران مقابل صربستان را در جام جهاني فراموش نمي‌كنند. نتيجه‌اي كه به ايران عنوان تيم شگفتي‌ساز و به ولاسكو لقب جادوگر واليبال را داد. تيم ملي واليبال صربستان كمتر از يك ماه قبل از شروع رقابت‌هاي انتخابي المپيك دو ديدار دوستانه با تيم ملي ايران انجام داد كه يك پيروزي و يك شكست را برايش به همراه داشت. صربستان از رقابت‌هاي انتخابي المپيك سهميه مي‌خواهد و هر تيم ديگري دنبال قهرماني در اين مسابقات باشد بايد از سد صربستان بگذرد.

صربستان از پرافتخارترين تيم‌هاي واليبال جهان به شمار مي‌رود كه مدال طلاي المپيك 2000 سيدني و برنز 1996 آتلانتا را در كارنامه دارد.

يك نقره و برنز در رقابت‌هاي جهاني، يك برنز در جام جهاني و پنج نقره و سه برنز در ليگ جهاني تنها گوشه‌اي از افتخارات واليبال صربستان است. اين تيم با سابقه پنج دوره حضور در المپيك يكي از مدعيان اصلي كسب سهميه المپيك 2012 لندن به شمار مي‌رود و حريف اصلي ايران در راه كسب عنوان قهرماني اين رقابت‌ها است. صربستان با 136.25 امتياز رده هفتم رنكينگ جهاني واليبال را به خود اختصاص داده است.

موسوي واليبال

* ايران ـ ژاپن، يكشنبه 21 خرداد 1391، ساعت 14:35

در آخرين بازي از رقابت‌هاي انتخابي المپيك ژاپن، ايران به مصاف ميزبان اين رقابت‌ها مي‌رود. دو حريف ديرينه و سنتي واليبال آسيا از شرق و غرب قاره كهن يك بار ديگر برابر هم صف‌آرايي مي‌كنند تا قدرت مطلق واليبال آسيا مشخص شود. ژاپني‌ها كه به سرعت در واليبال معروف هستند با پيروي از شيوه واليبال برزيل در سال‌هاي اخير همواره يكي از مدعيان قهرماني در آسيا به شمار مي‌روند. اين تيم كه ميزباني رقابت‌هاي انتخابي المپيك را بر عهده دارد براي گرفتن سهميه از مدت‌ها قبل برنامه‌ريزي كرده است تا جايي كه يك برنامه تلويزيوني از حدود شش ماه قبل هفته‌اي يك ساعت وضعيت تيم واليبال اين كشور را بررسي و تحليلي مي‌كند. ژاپني‌ها كه بعد از دو شكست از ايران در رقابت‌هاي قهرماني مردان آسيا و جام جهاني به دنبال انتقام هستند در آخرين ديدار از انتخابي المپيك بايد ميزبان حريف اصلي خود باشند.

تيم واليبال ژاپن با 11 دوره سابقه حضور در جام جهاني، 17 دوره حضور در ليگ جهاني و پنج دوره حضور در رقابت‌هاي قهرماني مردان جهان يكي از خطرناك‌ترين رقباي ايران در آسيا است.

ژاپني‌ها هفت مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز آسيايي و جهاني را در كارنامه خود دارند و از اين منظر از پرافتخارترين تيم‌هاي قاره كهن هستند.

تيم واليبال ژاپن با 41.00 امتياز در رده پانزدهم جدول رده‌بندي فدراسيون جهاني قرار دارد و اميدوار است تا به عنوان بهترين تيم آسيايي جواز حضور در المپيك 2012 لندن را به دست آورد.

برنامه كامل مسابقه‌هاي واليبال انتخابي المپيك ژاپن:

** 12 خرداد 1391

استراليا ـ ونزوئلا ، ، ساعت 6:30

پورتوريكو ـ چين، ساعت 9:00

ايران ـ كره جنوبي، ساعت 11:30

ژاپن ـ صربستان، ساعت 14:35

** 13 خرداد 1391

استراليا ـ پورتوريكو، ساعت 6:30

چين ـ ايران، ساعت 9:00

كره جنوبي ـ صربستان، ساعت 11:30

ژاپن ـ ونزوئلا، ساعت 14:35

** 16 خرداد 1391

پورتوريكو ـ ونزوئلا،‌ساعت 6:30

ايران ـ استراليا، ساعت 9:00

صربستان ـ چين، ساعت 11:30

ژاپن ـ كره جنوبي، ساعت 14:35

** 17 خرداد 1391

پورتوريكو ـ ايران، ساعت 6:30

استراليا ـ صربستان، ساعت 9:00

ونزوئلا ـ كره جنوبي، ساعت 11:30

ژاپن ـ چين، ساعت 14:35

** 18 خرداد 1391

ايران ـ ونزوئلا، ساعت 6:30

صربستان ـ پورتوريكو، ساعت 9:00

كره جنوبي ـ چين، ساعت 11:30

ژاپن ـ استراليا، ساعت 14:35

** 20 خرداد 1391

ايران ـ صربستان،‌ ساعت 6:30

ونزوئلا ـ چين، ساعت 9:00

استراليا ـ كره جنوبي،‌ساعت 11:30

ژاپن ـ پورتوريكو، ساعت 14:35

** 21 خرداد 1391

صربستان ـ ونزوئلا، ساعت 6:30

چين ـ استراليا، ساعت 9:00

كره جنوبي ـ پورتوريكو، ساعت 11:30

ژاپن ـ ايران، ساعت 14:35
نام:
ایمیل:
* نظر: