به‌روز شده در: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۸
يادداشت
تلخند
«حبیب» و «هلالی» در یک قاب!
تلخند تابناک:
عکسبرداری ممنوع!
تفاوت فرهنگی در کره جنوبی!
تلخند
عکسبرداری ممنوع!
گفتگو
گزارش
مقالات
احتمال حاکم شدن قیمت‌ رقابتی 20 تا 50 دلاری نفت
سوال اساسی این است که آیا قیمت تقریبا 55 دلاری فعلی نفت، سقف بازه قیمتی جدید است و یا کف آن؟ بررسی تاریخی قیمت‌ها با توجه به نرخ تورم مصرف‌کننده در آمریکا می‌تواند در این باره راهگشا باشد. دوره 40 ساله شروع قدرتنمایی اوپک در سال 1974 تاکنون را می‌توان به سه دوره تقسیم کرد. دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد قیمت رقابتی بین 20 تا 50 دلاری دوره 1985 تا 2004 تکرار خواهد شد.
صدوچهاردهمین «سی دقیقه» با «تابناک»؛
فیلم: به تماشای «بچگی» بهترین فیلم 2014 بنشینید
ساده‌ترین داستان‌ها می‌توانند به شدت تاثیرگذار باشند و مخاطب را غرق در خود نمایند، این همان ویژگی پسر بچگی است که باعث می‌شود نتوان از تماشایش دست کشید. مخاطب، حتی از نوع ایرانی‌اش، احتمالاً با این اثر ارتباط برقرار می‌کند، چرا که فضا کاملاً طبیعی است و روایت مستندگونه‌ «بچگی»، یادآور حس و حال خود ما و اطرافیانمان است.
جوابیه نوه دختری مرحوم آیت الله مهدوی به خبر تابناک
چندی پیش تابناک گزارشی انتقادی با تیتر «آقای مهدوی‌ کنی دل خوشی از آقای هاشمی رفسنجانی نداشت! » که بر گرفته از مصاحبه نوه دختری آیت الله مهدوی کنی با یکی از رسانه ها بود،نوشت.پس از انتشار این گزارش انتقادی، محمد حسین میرلوحی،نوه مرحوم آیت الله مهدوی،جوابیه ای برای تابناک فرستاده است.تابناک متن کامل این جوابیه را منتشر می کند.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»
اظهارات پوتین درباره موضوع هسته‌ای ایران و قرارداد نفتی مشترک
ابراز امیدواری رئیس جمهور روسیه به حصول سریع توافق هسته ای و اشاره وی به احتمال سفرش به تهران، تصویب یک قطنامه ضد ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، ادعای انگلیس و فرانسه درباره مذاکرات هسته ای ایران و بازتاب برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای کلیمی در ایران، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
در حاشیه سخنان وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد؛
این فیلم 10 میلیاردی حاصل تصمیم اشتباه کدام مدیر بود؟
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد در حالی خواستار تکمیل پروژه «لاله» است که این فیلم در گیشه باید بیش از 20 میلیارد تومان برای بازگرداندن هزینه‌های تولیدش بلیت فروشی داشته باشد... در واقع مدیران کنونی سینمای ایران باید 3300 میلیون تومان دیگر برای تکمیل فیلمی هزینه کنند که بعید است حتی همین 3300 میلیون تومان را نیز در گیشه بازگرداند
در حاشیه حذف یارانه ایرانیان خارج از کشور؛
خبری که صحت نداشت؛  1300 میلیارد تومان نصیب دولت می کند
در روزهای اخیر تحرکات بسیار مثبتی در ارتباط با سامان دهی اعطای یارانه نقدی به مردم شروع شده است؛ که به نظر می رسد می تواند آغاز بسیار خوبی برای اجرای حقیقی قانون هدفمندی یارانه ها باشد. مردم امیدوارند که دولت حداقل این شیوه جدید در حذف یارانه پردآمدها را اجرایی کند تا بتواند هدف اولیه هدفمندی یارانه ها که گسترش عدالت اجتماعی بود را هر چه سریع تر فراهم نماید.
از دولت استرالیا به خاطر حمایت از گروگان گیر، شکایت کنید!
تا زمانی که این شخص مرتکب جنایتی بدین شکل نشده،او را استرالیایی می نامند.اما به محض اینکه وی گروگان گیری می کند. رسانه ها را از هویت ایرانی او پر می کنند.در حالی که تا زمانی که هویت و تابعیت ایرانی داشت مجرم و تحت تعقیب بود و وقتی تابعیت استرالیایی اخذ می کند به یک مجرم آزاد تبدیل می شود که می تواند پنجاه مورد ازار جنسی و حتی قتل همسرش را به نام خود ثبت کند.
سعید غفرانی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران؛
تنها شناسنامه فنی می‌تواند ساختمان ها را از بی هویتی نجات دهد
الزام قانونی برای ایجاد شناسنامه فنی وجود دارد، اما این به تنهایی کافی نیست. قانون از همان زمان که مصوب شده، لازم الاجراست اما مشکل اینجاست که می‌بینیم قانون اجرا نشده و نمی‌شود؛ اینجاست که باید دولت به میدان آمده و اجرای قانون را تضمین کند. یعنی وزارت مسکن و شهرسازی سابق و راه و شهرسازی باید ضمانت اجرای آن را پیگیری کرده و موانع را از سر راه بردارد.
انتصابی که برای برخی از «نان شب» هم واجب تر شده است!
فشار‌ها برای به دست آوردن این مسند، هر روز گسترده‌تر می‌شود و برخی چنان در این باره از اصلاح‌طلبان با آب و تاب سخن می‌‌گویند که گویی همه مشکلات کشور به این انتصاب وابسته شده است.
افزایش نگرانی‌ درباره تلاش برای فرسایشی شدن روند انتخابات؛
تکلیف «خانه سینما» پیش از جشنواره فجر مشخص می‌شود؟
برخی در پی آن هستند که انتخابات خانه سینما را لغو نمایند و با فرسایشی نمودن پروسه انتخاب هیات مدیره خانه سینما، به بلاتکلیفی این نهاد صنفی دامن بزنند و بدین شکل اجازه ندهند در طول چند سال آینده، انتخابات قانونی برای این مجموعه برگزار شود؛ رویکردی که قطعاً با واکنش سینماگران همراه می‌شود.
بی برنامگی‌های یک شرکت هواپیمایی مردم را کلافه کرد؛
اعتراض جالب توجه مسافران ایران ایر به تأخیر طولانی در پرواز‌
بعد از آنکه بار‌ها و بار‌ها وعده مسئولان برای نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی و احقاق حقوق مسافران پوچ از آب درآمد، هیچ افزایش نرخ بلیتی به کاهش تأخیر در پرواز‌ها منجر نشد و...، امروز مسافران پرواز بغداد ـ تهران کاری کردند که ترس از همه‌گیر شدن آن ممکن است تغییراتی به وجود آورد!
در پی برقراری روابط میان آمریکا و کوبا فاش شد؛
استفاده آمریکا از تاکتیک‌های مشابه در مذاکره با ایران و کوبا
روز گذشته خبر از‌سر‌گیری روابط دیپلماتیک میان آمریکا و کوبا‌ رسما اعلام شد؛ واقعه‌ای تاریخی که می‌تواند تأثیرات مهمی بر آینده سیاست‌های ایالات متحده در قاره آمریکا داشته باشد. در این میان، منابع خبری غربی روندی را که به برقراری روابط میان دو کشور منجر شده، ‌فاش کرده‌اند که تا حد زیادی مشابه روند طی شده در موضوع هسته‌ای ایران بوده است.
آخرین تغییرات در سینما و تئاتر کشور؛
مسافرآستانه مدیر تئاتر کشور، رضاداد مدیرعامل رسانه‌های تصویری
این اتفاق در حالی احتمالاً در روزهای ابتدایی زمستان پیش‌رو رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت که در همین حال، گمانه‌زنی‌ها درباره تغییرات در سینما نیز شدت گرفته است... در این میان، حتی یکی از رسانه‌ها مدعی شد‌، ‌پس از رفتن جعفری جلوه به تلویزیون، مدیرعامل خانه سینما از هیأت امنای فارابی استعفا‌ داده که این موضوع قویاً تکذیب شد. محمد عزیزی عضو دیگر هیات امنای فارابی نیز استعفایش را تکذیب کرد...
در حمایت از برنامه موشکی و دانشمندان کشور؛
ترک میز مذاکره در مسقط توسط «ظریف» بهترین کار ممکن بود
وقتی دولت روسیه با وجود اینکه پول موشک‌های اس ٣٠٠، را از ایران دریافت داشته، از تحویل موشک‌ها به ایران خودداری می‌کند و در امضای قطع‌نامه‌های شورای امنیت علیه ایران در کنار دیگر کشورهاست، چرا دولت ایران با تکیه بر دانش و هوش فرزندان خود سلاح‌های مورد نیازش را تولید و تأمین نکند؟
آغاز رفع توقیف‌ فیلم‌ها با اکران «خانه پدری»
گروه سینمایی هنروتجربه که با اکران طولی (سینماهای محدود اما زمان طولانی) به نمایش آثار خاص می‌پردازد، این بار قرار است از هشتم دی ماه، اقدام به اکران این اثر نماید؛ اتفاقی که اگر با مانع تازه‌ای مواجه نشود، آغار رفع توقیف‌‌ فیلم‌ها خواهد بود و پس از این فیلم، اکران دیگر فیلم‌های توقیفی با لحاظ کردن برخی ممیزی‌ها رخ خواهد داد؛ رویکردی که هنوز رسانه‌ای نشده است.
مرور روزنامه‌های پنجشنبه ۲۷ آذرماه؛
پورمحمدی: رئیس هر دستگاهی که پرونده فساد داشت، باید استعفا دهد
ساده‌ترین روایت از روزنامه‌های آخر هفته این است؛ ‌در شرایطی که روزنامه‌های اصلاح‌طلب شروع روابط دیپلماتیک بین کوبا و آمریکا را جشن گرفته‌اند، روزنامه‌های اصولگرا، نگران آینده بازار ارز و نحوه فعالیت بانک‌ها هستند.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
دیدگاه‌های متفاوت درباره سفر وزیر خارجه ترکیه به ایران
اظهار‌نظر معاون وزیر خارجه ایران درباره مذاکرات اخیر هسته‌ای در ژنو، دیدگاه ظریف درباره روند گفت‌و‌گوهای هسته‌ای، برداشت‌های متفاوت از موضوعات مطرح ‌در سفر وزیر خارجه ترکیه به ایران و تمایل اقلیم خودمختار کردستان عراق به توسعه روابط با ایران، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
«پنجمعه» با «تابناک»؛
فیلم: سه‌نوازی کیهان کلهر، شجاعت حسین‌خان و ساندیپ داس را بشنوید
گالری‌های تهران در آخرین جمعه آذر ماه، میزبان سیزده نمایشگاه تجسمی می‌شوند. رویداد جالب توجه در این آخر هفته، میزبانی چهار گالری تهران به طور مشترک از پنجمین پروژه «دسترسی محدود» است.
مهدی تقوی در واکنش به نوسانات اخیر بورس و بازار ارز؛
دولت روحانی در اقتصاد گاف‌های احمدی‌نژاد را نداده است
فواره چون بلند شود، سرنگون شود، بنابراین فعالان اقصادی در این شرایط به سمت بازاری می‌روند که امنیت بیشتر داشته باشد؛ هرچند ‌سود کمتری دارد. پس خیلی سخت است ‌پیش‌بینی کنیم که سرمایه از بورس به کجا منتقل خواهد شد. دارندگان نقدینگی بنا بر قدرت ریسک، نقدینگی‌شان را انتقال می‌دهند.
۱۲۵ میلیارد تومان بی‌نتیجه خرج می‌شود؟
نتیجه به سرانجام نرسیدن تحقیق و تفحص‌ها، به جز ‌اینکه زمان و انرژی زیادی از دست‌اندرکاران و مجریان دو قوه می‌گیرد، ‌فشار مضاعفی را بر جامعه اعمال می‌کند و این مردم هستند که با تحمل این هزینه‌های کلان، تاوان بی‌سرانجامی تحقیقات انجام شده و نشده را می‌پردازند.
باز هم نفس یکی دیگر از باغ‌های ناب تهران به شماره افتاد؛
یک باغ را این گونه می‌توان کشت! + تصاویر
شواهد‌ مانع از آن می‌شوند که باور کنیم همه اتفاقات رخ داده در باغ محلوجی، قانونی بوده که اگر اینچنین بود، هیچ نیازی به استفاده از نفت و گازوئیل برای خشکاندن درختان و نابودی باغ برای بر جای ماندن زمین خالی نبود؛ پس با این حساب، چه کسی در انجام وظایف قانونی خود قصور کرده که مالکان توانسته‌اند باغ را نابود کنند؟!
ابهامات مالی گسترده فدراسیون فوتبال ـ 5
دستور صورت‌جلسه مجمع فدراسیون تغییر داده شد+اسناد
اکنون با توجه به اهمیت بالای این مسأله، چگونه ممکن است ‌«ارائه گزارش حسابرس مستقل» از دستور جلسه مجمع پیش ‌روی حذف شود؟ و سؤال بزرگ‌تر اینکه آیا اساسا می‌توان دستور جلسه مجمع را به این صورت تغییر داد؟
نوبخت در جمع فرماندهان و مدیران قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)؛
رفتار قرارگاه خاتم چیزی جز روحیه و عرق رزمندگی و دلاوری نیست
ما معتقد نیستیم که قرارگاه با پیشینه، ریشه و ظرفیت فوق‌العاده‌ای که دارد در تقابل با بخش خصوصی به عرصه بیاید. کدام بخش خصوصی است که بیش از ۲ میلیارد دلار از دولت مطالبه داشته باشد و همچنان پای کار بایستد؛ این مسأله چیزی جز روحیه و عرق رزمندگی و دلاوری نیست.
بر‌ترین جستجوهای گوگل در سال ۲۰۱۴ منتشر شد
یک سال میلادی دیگر رو به پایان است و هیچ نیازی به این گفته نیست که بیش از میلیارد‌ها جستجو در سال ۲۰۱۴ در موتور جستجوی گوگل رقم خورده ‌و مانند همیشه گوگل کمی وقت گذاشته ‌تا بر‌ترین و بیشترین موضوعات جستجو شده در موتور جستجوی خود را برای اطلاع کاربران و علاقه‌مندان منتشر کند.
عواقب جنایتی که حتی طالبان افغانستان هم آن را محکوم کرد، چیست؟
چنین حمله‌ای سیاستمداران پاکستانی را در برابر واقعیتی تلخ قرار داده است. در روابط خارج از قانون و نظم ارتش و سازمان‌های امنیتی پاکستان و احزاب سیاسی این کشور، نیروهای رسمی زیادی هستند که گروه‌های تندرویی مانند طالبان را، ابزاری استراتژیک برای مقابله با همسایگانی مانند ایران و هند و نیز تأثیرگذاری بر آینده افغانستان می‌دانند.
پرده‌برداری از تخلفات جدید؛
هنر پیشه‌ها و بازیگران هم کارت معافیت جعلی گرفته‌اند!
هر روز که می‌گذرد بر ابعاد باند جعل کارت‌های معافیت از سربازی یا پایان خدمت اضافه می‌شود. در روزهای اخیر، تصور بر این بود که فقط فوتبالیست‌ها بوده‌اند که چنین تخلفاتی داشته‌اند، در حالی که خبرهای رسیده حاکی از این است که هنر پیشه‌ها و بازیکنان فوتبال هم سهمی از این تخلف داشته‌اند.
اهدای نشان‌های درجه یک کشور، لنگ سکه‌های زرین نماند
باید سازوکاری برای تأمین این بودجه نه چندان قابل توجه ـ در قیاس با هزینه‌های کلان هر فصل تیم‌های فوتبال لیگ برتر ـ از محلی به جز حوزه‌هایی که اکنون توان پرداخت این بودجه را ندارد، طراحی نمود و اهدای این نشان‌ها را آغاز کرد؛ اتفاقی که اگر رخ ندهد، نباید انتظار داشت هنرمندان و برجستگان داخلی سرخورده نشوند.
نزاع محمد خامنه‌ای و هاشمی رفسنجانی به نفع چه کسانی است؟
جریاناتی که با علم به اینکه اعمالشان به نظام اسلامی آسیب می‌زند، ‌چنین کارهایی می‌‌کنند تا شاید چند صباح دیگر، باز بر بالای این بی‌اخلاقی‌ها، جامه قدرت ‌بر تن کنند، وگرنه چه دلیلی دارد که تریبونی باشند برای تخریب شهید بهشتی؟ چه لزومی دارد وی را تمامیت‌خواه بخوانند و همصدا با ادعاهای آن زمان بنی‌صدر شوند؟ آیا آنان نظر حضرت امام در مورد آیت‌الله شهید بهشتی را نمی‌دانند؟
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
تصمیم اتحادیه اروپا برای همکاری با ایران در موضوع سوریه
خوش‌بینی ایران به دور جدید مذاکرات هسته‌ای در ژنو، دیدگاه وزیر خارجه روسیه درباره چشم‌انداز دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران، بازتاب سخنان ظریف درباره روند کاهش قیمت‌های نفت، تصمیم اتحادیه اروپا برای همکاری با ایران در موضوع سوریه و تردید دولت لبنان درباره دریافت کمک نظامی از ایران، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
با این پنج ترفند جالب و جدید گوگل هم آشنا شوید
حتماً تاکنون به خوبی متوجه شده‌اید که موتور جستجوی گوگل کارایی‌های بیشتری از جستجو و پیدا کردن اطلاعات و وب‌سایت‌ها دارد؛ قابلیت‌هایی که به رغم جنبه‌های سرگرم‌کننده آن‌ها به جای خود می‌توانند بسیار کاربردی نیز باشند. پس بگذارید شما را با پنج نمونه از این ترفند‌ها و قابلیت‌های جدید و سرگرم‌کننده آشنا سازیم.
مرور روزنامه‌های چهارشنبه ۲۶ آذرماه؛
«اين تذهبون؟!»؛ پاسخ دفتر هاشمي به سيد محمد خامنه‌اي
چند هفته پس از انتشار مطالبی از زبان آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای درباره ماجرای مک فارلین، پاسخ دفتر رئیس مجمع تشخیص مورد توجه روزنامه‌های امروز‌ قرار گرفته است. از این مهم‌تر شاید برداشت روزنامه ابتکار در‌باره چرایی مطالب منتشره علیه هاشمی رفسنجانی است. خانواده هاشمی کانون مطالب امروز روزنامه کیهان هم هست. سخنان فرمانده سپاه در‌باره مبارزه با آمریکا، دیگر مطلب مهم روزنامه‌های امروز است.
سفیر سابق ایران در لبنان در گفت‌و‌گو با «تابناک»؛
محور طرح ایرانی ـ روسی برای پایان بحران سوریه حذف داعش است
دیدگاه روسیه و ایران از ابتدا مبتنی بر این بوده ‌که باید بحران سوریه سیاسی حل شود و از طرف دیگر، گفت‌و‌گو‌ها باید سوری ـ سوری و بدون دخالت خارجی شکل بگیرد. روس‌ها توانسته‌اند با تعداد زیادی از مخالفان آقای بشار اسد مذاکره ‌و آن‌ها را به مسکو دعوت کنند.
روند خطرناکی که شیخ گروگان‌گیر سیدنی را تولید کرد
بیش از صد تبعه استرالیا با پیشینه‌های مختلف از این کشور به عراق و سوریه رفته‌اند تا در صفوف گروه‌های تکفیری در این کشور‌ها بجنگند. یکی از مشهور‌ترین این افراد، یک نگهبان باشگاهی شبانه در این کشور بود که گفته می‌شود، در ماه‌های اخیر در سوریه کشته شده است. با توجه به سوابق گروگان‌گیر روز دوشنبه سیدنی کار‌شناسان از روندی خطرناک در جذب افراد به فعالیت‌های افراطی سخن می‌گویند.
با انتصاب سرپرست فارابی؛
آغاز تغییرات در بنیادی که ۷۰ درصد پرسنلش دیپلم و زیردیپلم هستند!
یکی از اتفاقاتی که در دوره جدید در بنیاد سینمایی فارابی رخ می‌دهد، ساماندهی نیروی انسانی که مدیران چند دوره اخیر برای عدم ورود به چالش سازمانی، حاضر به تعیین‌تکلیفشان نشده‌اند و ترجیح داده‌اند همین ساختار بدون بازدهی پابرجا بماند و حتی بر عدد این کارمندان نیز افزوده‌اند که طبیعتاً بودجه اندک سینمایی، صرف همین هزینه‌ها شده...
«معاونت سیاسی» صدا و سیما، حریف شبکه «من و تو» هم نشد!
شب گذشته در حالی این رسانه‌ها با این دو کلید واژه در حال حمله به ایرانیان و شیعه بودند که بخش‌های خبری و سیاسی رسانه ملی، مثل اغلب اوقات در چنین زمان‌هایی به مسکوت گذاشتن اصل ماجرا مشغول بود.
در گفت‌و‌گو با «تابناک» مطرح شد؛
شرطی که رسایی با پورمختار بر سر فساد در فوتبال بست!
چند روز قبل درباره پرونده شرکت فیلیپ موریس نیز این همکار محترم اعلام کرد، کمیسیون دو هفته به وزرات صنعت وقت داده تا اقدامات لازم را انجام دهد، در حالی که در جلسه رسیدگی به موضوع فلیپ موریس اساسا این همکار محترم حضور نداشتند...
پربحث ترین عناوین
نیازمندیها
نیازمندیها
ترجمه
ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی ، ترجمه متن ، مقاله و کتاب
خرید و فروش خودرو
وکو ، بازار آنلاین خرید و فروش خودرو ( نقد و اقساط)
ترجمه
خدمات آنلاین ترجمه تخصصی، تایپ، پایان نامه و مقاله. 15000 مترجم، تایپست و محقق
سایبرتک
آموزش دوره های شبکه سیسکو و مایکروسافت در برترین و مجهزترین آموزشگاه it ایران
سایر ویژه‌ها
درخواست عربستان سعودی از حماس برای قطع روابط با ایران...
به باور بیشتر ‌تحلیلگران، وقایع اخیر در منطقه خاورمیانه، از نقش فعال ایران در مبارزه با داعش گرفته تا تحولات رخ داده در یمن، زمینه توسعه نفوذ منطقه‌ای ایران را فراهم کرده است؛ اما این موضوع آنچنان اسباب نگرانی آل سعود را فراهم کرده که در اقدامی از سر استیصال، از سازمان فلسطینی حماس خواسته‌اند در روابط خود با ایران تجدیدنظر کند.
وقوع حمله انتحاری واقعی در تئاتری درباره عملیات انتحاری؛
چگونه این ایدئولوژی باعث انفجار نوجوان یازده ساله شد؟+فیلم...
حمله انفجاری توسط کودکان و نوجوانان، اتفاق بی‌سابقه‌ای نیست و پیش از این، برخی نوجوانان نیز با حمله به مدارس افغانستان، خود را منفجر کرده‌ ‌بودند؛ اما اینکه در صحنه تئا‌تر چنین اتفاقی رخ دهد، تکان‌دهنده‌ است، ولی‌ از این موضوع‌ تکان‌دهنده‌تر، اتفاقی در حال وقوع است و آن، ‌طراحی ایدئولوژی انحرافی است که باعث می‌شود، یک کودک خود را در کنار صحنه تئا‌تر منفجر کند!
مرور روزنامه‌های سه‌شنبه ۲۵ آذرماه؛
شریعتمداری: حصر سران فتنه، تودهنی به پروژه تکفیری هم بود...
حضور روز گذشته شریعتمداری، مدیر مسئول کیهان در دانشگاه تهران، پرحاشیه‌ترین خبر سیاسی روزنامه‌های سه‌شنبه است. سخنان روز گذشته رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در‌باره مسکن مهر، این پرسش را مطرح کرده که آیا دولت برای این میراث دولت قبل برنامه‌ای دارد؟ نگاه‌های جدید به کاهش قیمت نفت دیگر موضوع مهم روزنامه‌هاست.
«اختصاصی تابناک»؛
مدیران ۸ شبکه تلویزیون منصوب شدند، شبکه پنج «ملی» شد...
رویکرد تازه‌ای که در احکام به عنوان سیاست رسانه ملی مورد توجه قرار گرفته، تخصص‌گرایی در شبکه‌هاست و از این پس هر شبکه، مأموریت مشخص با مدیری باتجربه خواهد داشت که این مأموریت به صورت شفاف در احکام مدیران تازه شبکه‌ها اعلام شده است...
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
واکنش ایران به واقعه گروگان‌گیری در شهر سیدنی
واکنش ایران به واقعه گروگان‌گیری در شهر سیدنی، برگزاری گفت‌و‌گوهای دوجانبه هسته‌ای ایران و آمریکا در ژنو، مواضع رئیس جمهور ایران درباره چشم‌انداز دستیابی به توافق هسته‌ای و ادامه تلاش عربستان سعودی برای توسل به جنگ نفتی علیه ایران، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟
از قمه‌کشی در زمین فوتبال تا بررسی وضعیت آیین‌نامه ا...
بررسی بازی‌های لیگ برتر، گفت‌وگو با حشمت مهاجرانی، چاقو و قمه‌کشی در یک مسابقه فوتبال و فرار بازیکنان یک تیم از هتل در کنار مناظره حقوقی بررسی صلاحیت قانونی آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال از مهم‌ترین بخش‌های برنامه نود شب گذشته بود.
«تابناک» بررسی می‌کند؛
آیا آیین‌نامه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال قانونی ا...
شاید خنده‌دار به نظر بیاید؛ اما گویا قرار است در فوتبال ایران بعد از ‌شاهکارهای مختلف، پرده از یک شاهکار جدید هم برداشته شود و آن پاسخ به این پرسش است که آیا آیین‌نامه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران ـ که در یک سال گذشته بنا بر آن نزدیک ‌صد حکم انضباطی صادر شده ‌ـ ‌وجاهت قانونی دارد یا خیر؟
یک کارشناس مسائل امریکا در گفت‌و‌گو با «تابناک»؛
اوباما نژادپرستانه‌تر حقوق سیاهان را نقض می‌کند
اوباما در این ناآرمی‌ها، مرتب به سیاه‌ها هشدار می‌دهد ‌شما باید کوتاه بیایید، گذشت کنید و شورش نکنید. در حالی که هیچ حرکت مشابهی ‌علیه سفید‌‌ها و نظام تبعیض‌آمیز سفید نمی‌کند. او حتی حداقل موضع بی‌طرف از خودش نشان نمی‌دهد و این نمونه در تاریخ غرب همین گونه بوده ‌که دورگه‌ها، طرف رگه سفید را بیشتر می‌گیرند.
این هفته آغاز می‌شود؛
جزئیات سونامی مدیریتی در سینمای ایران
تغییرات وسیع مدیریتی در سازمان سینمایی و نهادهای زیرمجموعه، تنها به تغییر و جابجایی مدیران محدود نخواهد شد و حجم تغییرات به مراتب وسیع تر بوده و ساختارها به کلی دستخوش تغییرات می‌شوند...
در جلسه هم‌اندیشی فدراسیون و رؤسای هیأت‌ها اهدا شد؛
کارت هدیه‌های دو میلیونی فدراسیون فوتبال پیش از برگزاری مجمع...
چهار کارت هدیه پانصد هزار تومانی که در مجموع، یک هدیه ناقابل دو میلیونی به حساب می‌آید؛ هرچند برخی از اعضا این هدیه را هزینه ایاب ذهاب رؤسای هیأت‌ها دانسته‌اند، باید دید که آیا این تدابیر برای فدراسیونی که در ابهامات مالی دست و پا می‌زند، کارگر هست یا خیر؟
پایان گروگان‌گیری در سیدنی؛
گروگان‌گیر تکفیری که شیخ خودخوانده ایرانی بود، کشته شد...
برخی از رسانه‌های غربی مدعی هستند، یک شیخ خودخوانده ایرانی به نام هارون منطقی بروجردی که با فرار از ایران به استرالیا در سال ۱۹۹۶ نام خود را به هارون مونس تغییر داده، عامل گروگان‌گیری در سیدنی است. گفته می‌شود وی به تازگی مدعی شده از رافضی بودن (تفسیر تکفیری‌ها از تشیع) دست برداشته و مسلمان شده است.
برداشتی که می‌توان از سخنان وزیر بهداشت نمود؛
۳۵۰۰ پزشک‌ هر کدام سالی دو، سه میلیارد تومان رشوه ...
سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت این روز‌ها بیشتر به دلیل درگیر شدن با بخشی از جامعه پزشکی که به حق خود قانع نیستند، مورد توجه رسانه‌هاست. آقای وزیر امروز از زیرمیزی سالانه هفت تا ده هزار میلیاردی در نظام سلامت خبر داده است. با توجه به آمار پزشکان کشور، این اعداد به معنای این است که چیزی حدود ۳۵۰۰ پزشک، هر کدام سالی دو سه میلیارد تومان رشوه می‌گیرند!
وایبر اکوسیستم خود را با اضافه کردن «بازی» گسترش می‌دهد...
وایبر که بر حسب اتفاق در ایران نیز ‌مخاطبان و کاربران گسترده‌ای دارد، به تازگی ‌خبر داده که قصد دارد پلتفرم خود را با اضافه کردن بازی‌های محبوب ـ اما فعلا محدود ـ تقویت کرده و گسترش دهد؛ این امر به آن معناست که وایبر قصد دارد تا به تدریج تبدیل به یک شبکه اجتماعی موبایل شود.
گروگان‌گیر از پلیس پرچم داعش را می‌خواهد!
بحران گروگانگیری در سیدنی بعد از ۱۶ ساعت با حمله پلیس به کافه محل گروگانگیری پایان یافت و بعضی از منابع خبری از کشته شدن عامل گروگانگیر و برخی دیگر از دستگیری وی خبر می‌دهند.
ماجرای شلاق خوردن یک سینماگر در وزارت فرهنگ و ارشاد؛
برای فیلم‌های خارجی یک هفته حبس کردند و شلاق زدند!
در این مدت بنده را جوجه کبابی (یک روش خاص که فرد را مانند جوجه می‌بندند تا مضروب نتواند از ضربه بگریزد) کردند. علاوه بر این، کف پایم شلاق می‌زدند و می‌گفتند، روی موزاییک راه برو تا خونمردگی به وجود نیاید. باورم نمی‌شد ‌در وزارت فرهنگ و ارشاد چنین اتفاقی برای من می‌افتد.
مرور روزنامه‌های دوشنبه ۲۴ آذرماه؛
پایان عصر «قاضی مرتضوی»
دو روز پس از مراسم شکوهمند اربعین حسینی، روزنامه‌ها نگاهی تحلیلی‌تر به این موضوع دارند. ادامه سقوط قیمت نفت و تأثیر آن بر بازارهای ارز و بورس همچنان مورد توجه است. جوان و روزنامه‌های هم‌فکر آن موضوع فتنه را جدی گرفته‌اند. روزنامه‌های جناح مقابل هم از پایان دوره قاضی مرتضوی استقبال کرده‌اند.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»؛
تحریف سخنان علی‌اکبر صالحی توسط خبرگزاری رسمی ترکی...
ادعای انجام حملات سایبری از سوی هکرهای ایرانی علیه زیرساخت‌ها و شرکت‌های کشور ترکیه، تحریف سخنان رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از سوی خبرگزاری رسمی ترکیه، برنامه رئیس مجلس عراق برای سفر به تهران و تصمیم ایران و پاکستان برای ارتقای امنیت در مرزهای مشترک، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
در حاشیه اهدای جایزه آسیا ـ پاسیفیک به مریلا زارعی؛
برای چنین‌ روزهایی همه جشنواره‌های خارجی را با یک چوب نزنید...
نه می‌توان همه جشنواره‌های خارجی را تأیید ‌و از عملکردشان دفاع کرد و نه می‌توان جشنواره‌های فرهنگی و به ویژه جشنواره‌های سینمایی را با یک چوب راند و فاقد اعتبار تلقی‌شان کرد. باید از رویکرد مطلق در این زمینه، اعم از دفاع مطلق یا حمله مطلق‌ پرهیز کرد؛ رویکردی که اگر از ابتدا در پیش گرفته شده بود، تبریک‌ها با زارعی با کژتابی ادبی همراه نبود.
احتمال ورود مستقیم آمریکا به «جنگ نفتی» علیه ایران
روند کاهش قیمت‌های جهانی نفت که در ماه‌های اخیر رخ داده، مورد توجه تحلیلگران و ناظران بین‌المللی قرار گرفته و دلایل مختلفی برای آن ذکر شده که تلاش برخی کشور‌ها برای ضربه زدن به صادرکنندگان فعلی، یکی از آنهاست. در این میان، جدید‌ترین اخبار حاکی از آن است که آمریکا قصد دارد مستقیم‌ وارد «جنگ نفتی» شود که عربستان سعودی مدتی است علیه ایران به راه انداخته است.
دولت سعودی هم در همه مساجد دوربین نصب خواهد کرد!
بعد از دولت‌هایی مانند ازبکستان، قزاقستان و تاجیکستان در آسیای مرکزی، این بار دولت عربستان در مسیر اجباری کردن نصب دوربین در همه مساجد این کشور برای مقابله با تندروی مذهبی است؛ روندی که ظاهرا به صورت‌های مختلف در کشورهای در معرض تحولات سال‌های اخیر در حال تکرار است.
بی‌برنامه‌ترین اردوی تیم ملی پیش از جام ملت‌ها؛
چرا باز هم آفریقای جنوبی مقصد اردوی تیم ملی فوتبال شد...
سؤال اما اینجاست ‌چرا تیم ملی با چنین وضعیت آشفته‌ای، راهی افریقای جنوبی شده است؟ هماهنگی‌های اردوی تیم ملی را چه افرادی انجام داده‌اند که اردوی تیم ملی چنین آشفته و بی‌برنامه است؟ بی‌اطلاعی کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال از هماهنگی‌های این اردو چه معنی می‌تواند داشته باشد؟
چرا وضع تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی کنگره «غیر...
از زمان اعلام تمدید مذاکرات، بعضی از اعضای کنگره آمریکا، مرتب از ضرورت وضع تحریم‌های جدید علیه ایران حرف می‌زنند. آن‌ها‌ به همراه لابی‌ها و رسانه‌های همسو، چنان پای تحریم‌های جدید را به میان کشیده‌اند که گویی دارند از یک امر «قانونی» صحبت می‌کنند. اما آیا بواقع موضوع آن گونه که آن‌ها ادعا می‌کنند ساده است؟
گزارش «الجزیره» از نقش ویژه ایران در مبارزه با داع...
از چند ماه پیش و همزمان با آغاز پیشروی‌های گروه تروریستی داعش در عراق، نقش مشاوران و مستشاران نظامی ایران در نبرد با داعش و پیروزی‌های کسب شده مورد اشاره بسیاری از ناظران و تحلیلگران قرار گرفته بود. سایت شبکه خبری «الجزیره» با انتشار مطلبی از نقش کلیدی مشاوران ایرانی در پیروزی‌های کسب شده علیه داعش سخن گفته است.
کار نشریه اصلاح‌طلب در تخریب صادق خرازی به کجا که نرس...
از روز پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری در خرداد ۹۲، پاسخ به این سؤال نزد نیروهای اصلاح‌طلب اهمیت بیشتری یافت که با توجه به رویدادهای شانزده سال پیش از آن و به ویژه در دوره بعد از انتخابات ۸۸، آینده آن‌ها چگونه خواهد بود و چگونه باید باشد. رفتار یکی از نشریات اصلاح‌طلب در قبال رهبر تشکیلات ندا، نشان می‌دهد ‌در موضوع قدرت، آن‌ها هم با کسی شوخی ندارند!
تعدیل نیرو برای کسری بودجه؛
آیا «سرافراز» می‌تواند به «مقامات سیاسی» نه بگوید؟
شرایط کشور به گونه‌ای است که رئیس تازه منصوب شده صدا و سیما، برای تأمین بودجه سازمانش ناچار است، دست به انتخاب‌های دشوار بزند؛ انتخاب سختی که ممکن است شبانه روز، زنگ تلفن او را به صدا در‌آورد. شاید وی ناچار شود، جواب «نه» به درخواست‌های برخی ‌مقامات سیاسی بدهد، تا شاید بتواند بودجه‌اش را تأمین کند.
اندروید یا آیفون؟ مسأله این است
اکنون مدت مدیدی است ‌در بین طرفداران گوشی‌های هوشمند اندروید و مخاطبان وفادار و پر شور شرکت اپل و هوشمند معروف این شرکت یعنی آیفون، ‌رقابت جدی و دامنه‌داری در‌گرفته است. شاید بخش مهمی از این رقابت موضوعی، مربوط به علاقه و سلیقه باشد، ولی ‌برای بسیاری از کاربران جدید گوشی‌های هوشمند، انتخاب بین این دو یک مسأله مهم تلقی می‌شود.
پشت پرده بازداشت یک هفته‌ای مدیرعامل پرسپولیس
بعد از مطرح شدند سناریوی ارتباط بازداشت سیاسی به شکایت والیبالیست‌ها و کشتی‌گیرها و بعد هم رد شدن آن در حال حاضر شکایت شرکت بهنام پیشروی کیش مهم‌ترین دلیل بازداشت یک هفته‌ای سیاسی به‌شمار می‌آید. اما روایت‌های دیگری هم از پشت پرده مدیرعامل باشگاه پرسپولیس وجود دارد.
برپایی بزرگترین تجمع ضدنژادپرستی در امریکا + فیلم
اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا که از مدتی پیش و در واکنش به خشونت های پلیس در شهر فرگوسن این کشور آغاز شد، روز به روز ابعاد گسترده تری به خود گرفته و مردم مناطق مختلف ایالات متحده به این اعتراضات می پیوندند. در این راستا، شهرهای بزرگ آمریکا طی دیروز و امروز شاهد بزرگترین تجمعات ضد نژادپرستی بوده اند.
سخنان جنجال برانگیز یک جامعه شناس در مورد پدیده پاشا...
وی در انتقادی که لحن مناسبی هم نداشت، دولت را از این بابت در پدیده تشییع پاشایی مقصر می‌داند که سعی می‌کند سیاست‌زدایی کند و به جای پرداختن مردم به سیاست و امور مهم، آنها را سرگرم اشخاص و افراد معروف و مشهور کند.
سه نکته سخنان سید حسن خمینی را جدی بگیرید!
سید حسن خمینی، نوه حضرت امام خمینی ،در زمان حیات امام،در دوره پس از تاسیس جمهوری اسلامی،دوران نوجوانی خود را طی می کرد،طبیعتا نمی تواند راوی تام و تمام سیره عملی حضرت امام باشد، اما به عنوان عضو ارشد خانواده حضرت امام در حال حاضر، گاهی هشدارها و انذارهایی در مورد روش برخورد با سیره عملی و نظری امام می دهد که بسیار قابل توجه است.